Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як розпізнати запалення апендициту, та запобігти ускладнень

Як розпізнати запалення апендициту, та запобігти ускладнень


Як розпізнати запалення апендициту, та запобігти ускладнень

Апендикс – це червоподібна трубка, розміром близько половини сантиметра в ширину та 10-12 сантиметрів у довжину. Він розташований на початку товстої кишки, у нижній частині живота, в ділянці, яку називають нижній правий квадрант.

Досить довго цей орган вважали непотрібним, оскільки його функція не була відома за межами шкоди здоров’ю, яку він спричиняє, коли стає запаленим від апендициту.

Однак кілька досліджень виявили, що апендикс володіє типом імунологічної функції, оскільки він утворює частину лімфатичної системи, мережі лімфатичних вузлів зі спеціальними судинами, які транспортують лімфу по всьому організму.

Причина запалення апендикса не відома, але це, як вважають, є результатом закупорки фекаліями, чужорідним тілом або, в окремих випадках, пухлиною.

Що найбільше турбує експертів в галузі охорони здоров’я – це те, що багато людей не знають про попереджувальні ознаки апендициту, а це призводить до того, що деякі випадки виявляють лише після того, коли хвороба вже знаходиться на дуже серйозній стадії.

З огляду на те, що раннє виявлення є ключовим фактором для лікування, пропонуємо вашій увазі найбільш важливі попереджувальні ознаки.

Біль навколо пупка

Одним із перших симптомів, які ми відчуваємо під час запалення апендиксу, є важке відчуття болю навколо пупка або в ділянці, відомій як “гирло шлунка”, яке часто плутають із загальним болем в животі.

Проте цей біль є прогресивним і безперервним до того моменту, коли пацієнт зрозуміє, що це не звичайний біль у животі.

Цілком ймовірно, що біль буде посилюватися під час кашлю або від легкого натиску.

Щоб перевірити наявність апендициту, м’яко натискайте на уражену ділянку вказівним і середнім пальцями протягом двох хвилин. Якщо це апендицит, ви будете з великою ймовірністю відчувати біль або реагувати криком.

Ходьба згорбившись

Якщо апендицит гострий, людина, як правило, ходить зігнувшись і не в змозі нормально рухатися. Якщо пробувати ходити прямо, біль посилюється, що попереджає про негаразди в організмі.

Більшість людей з апендицитом воліє відпочивати в ліжку, щоб полегшити біль.

В інших тестах потрібно пострибати або покашляти, щоб побачити, чи біль посилюється. Насправді, це перший крок, який лікарі використовують, щоб поставити діагноз.

Лихоманка

Лихоманка є імунною відповіддю організму на різні проблеми зі здоров’ям, а в цьому випадку, її варто розглядати як попереджувальний знак.

Нормальна температура тіла коливається від 35° до 36.6° Цельсія. Підвищення температури тіла, поряд із іншими симптомами, може бути сигналом того, що відбувається запалення апендиксу.

Нудота та блювання

З прогресуванням інфекції тіло виявляє більше таких симптомів, як нудота та блювота.

Проте як і в розглянутому вище випадку, обидва симптоми можуть також бути результатом інших проблем зі здоров’ям, як у випадку з шлунково-кишковими захворюваннями.

Зміни в стулі

Біль під час дефекації? Пізні симптоми апендициту можуть бути такими змінами, як запор або діарея, через запалення в шлунково-кишковому тракті.

Втрата апетиту

Цей симптом, разом із іншими згаданими, може бути ознакою того, що щось відбувається в апендиксі.

Загалом, постраждалі особи відчувають труднощі з нормальним харчуванням, і зміна може бути настільки несподіваною, що буде очевидним, що це не інфекція шлунка або вірус.

Які можуть бути ускладнення?

Ігнорування цих тривожних ознак апендициту може сприяти прогресуванню захворювання та призвести до серйозної стадії.

Найгіршим ускладненням є те, що за відсутності лікування запалення може призвести до пошкодження органів, а інфекційна речовина може викликати перитоніт, що може бути смертельним.

Це також може призвести до утворення фістули, абсцесу чи інфекції.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: