Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Що робити, якщо розбився градусник та розлилася ртуть

Що робити, якщо розбився градусник та розлилася ртуть


Що робити, якщо розбився градусник та розлилася ртуть
Що робити, якщо в квартирі випадково розбився термометр? Наскільки це критично для здоров’я? Як зібрати ртуть в домашніх умовах і що робити із залишками термометра? Спробуємо відповісти на всі ці питання.

Ртутні термометри і тонометри поступово відходять у минуле, але в багатьох сім'ях ними як і раніше користуються. Ці прилади містять ртуть, яка при кімнатній температурі збирається в кульки сріблясто-білого кольору, випаровування яких надзвичайно отруйні.Якщо градусник розбився чи тріснув, і ртуть з нього розлилася, то слід дотримуватися наступної схеми поведінки:

1. Відведіть дітей у безпечне місце;
2. Відкрийте вікно вікно для провітрювання;
3. Якщо кульки ртуті закотилися під плінтус або сховалися в щілинах паркету, повідомте у службу ДСНС про подію.

Можна почати самостійні дії по демеркуризації приміщення.

Для цього знадобляться:
1. Респіратор, або марлева пов’язка,
2. Пара гумових рукавичок,
3. Бахіли або щільні пакети на взуття,
4. Ємність з водою, яка щільно закривається кришкою,
5. Скотч, спринцівка, паперовий пакет і малярна кисть.

Як зібрати ртуть

Що робити, якщо розбився градусник та розлилася ртуть

Приступати до збору ртуті без засобів індивідуального захисту заборонено. Так як пари ртуті швидко потрапляють у повітря, а з нього в легені, то звичайний респіратор експерти радять посилити додатковими шарами зволоженої марлі.

Бахіли захистять підошву взуття від попадання на неї кульок ртуті, а гумові рукавички захистять руки.

Великі кульки слід збирати за допомогою пензля, акуратно закочуючи їх в пакет, більш дрібні втягують гумовою грушею або спринцівкою, а дрібні - прилипнуть на стрічку скотчу.

Можна також користуватися серветками, змоченими в рослинній олії. Олія притягне кульки ртуті. Можна взяти шприц без голки і втягувати дрібні кульки всередину. Всю ртуть збираємо в ємність з водою і щільно закриваємо кришкою. Всі предмети, які контактували з ртуттю, слід помістити в поліетиленові пакети. Всю зібрану ртуть здаємо в ДСНС.

Щоби перевірити, чи всі ртутні кульки зібрані, можна підсвітити ліхтариком. При цьому світло має падати збоку.

Не слід забувати і про осколки від градусника. Їх теж слід зібрати в ємність з водою.

Як збирати ртуть з килима

Якщо ртуть потрапила на килим, то у жодному разі не намагайтеся застосовувати пилосос або віник для збирання ртуті. Ці речі лише посилять взаємодію ртуті з повітрям. У цьому випадку слід звернути килим таким чином, щоб мінімально перевертати місце розливу ртуті, помістити згорнутий килим в пакет і винести на вулицю. Далі слід повісити килим, попередньо простеливши під ним клійонку. Потім акуратно вибити його. Всі кульки опиняться на клійонці. Цю ртуть збираємо в банку з водою і здаємо в ДСНС.

Якщо ртуть потрапила на одяг, прополощіть його у холодній воді впродовж 30 хвилин, півгодини у мильно-содовому розчині (при температурі 70-80 °С), потім у лужному розчині. Завершіть процедуру полосканням у холодній воді. В жодному разі не періть цей одяг у пральній машині.

Не можна викидати розбитий термометр у сміттєпровід або зливати зібрану ртуть в унітаз. Не можна викидати пошкоджений градусник або прилади, які містять ртуть, їх треба здати у відповідні служби.

Після збирання ртуті необхідно обробити усі поверхі у кімнаті хімічним розчином:

На літр теплої води – 40 г мила і 50 г соди.

Місце, в якому безпосередньо була розлита ртуть, необхідно обробити розчином хлорки або марганцівки.

Для профілактики отруєння випарами ртуті пийте якомога більше рідини, оскільки ртутні сполуки виводяться з організму через нирки. Ознаки гострого отруєння - сильний головний біль, біль під час ковтання, підвищення температури тіла, шлункові розлади проявляються через 8-24 год. У таких випадках негайно викликайте «швидку»!

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: