Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як правильно доглядати за ламінованим покриттям

Як правильно доглядати за ламінованим покриттям


Як правильно доглядати за ламінованим покриттям
Незважаючи на те, що ламіноване покриття досить невибагливе в експлуатації, за ним все одно потрібно стежити і правильно доглядати.

Загалом, ламінат позиціонується на ринку як стійке та довговічне покриття. Ця стійкість забезпечується верхнім захисним шаром матеріалу, що являє собою тонку (до одного міліметра) акрилову або меламінову плівку. І чим довше буде збережена цілісність цієї плівки, тим довше вам прослужить ваша підлога.

Пам’ятайте, що забруднення на ламінаті потрібно видаляти відразу після їх виникнення, щоби бруд не встиг проникнути всередину матеріалу. Для прибирання використовуйте м’які щітки і ледь вологі ганчірки.

Багато хто сумнівається, чи можна мити ламінат водою. Виробники кажуть, що мити можна.

Немає принципової різниці, якою шваброю мити ламінат, головне щоб ганчірка була м’якою, а вода теплою. Для усунення сильних забруднень у воду можна додати миючий засіб для ламінату.

Стежте щоби швабра була не дуже вологою, оскільки накопичення надмірної вологи може не тільки вплинути на зовнішній вигляд ламінованих дощок, а й значно пошкодити його структуру.

У разі потрапляння на поверхню ламінату вологи в надмірній кількості, необхідно відразу висушити підлогове покриття. Зробити це можна, зібравши воду сухою ганчіркою. Видалення мокрої плями призведе до зменшення ризику утворення нерівностей.

Але, у більшості випадків, під час прибирання достатньо очистити підлогу пилесосом, а потім протерти поверхню ламінату злегка зволоженою м’якою ганчіркою.

Важливо! Під час миття ламінованого паркету категорично не допускається використання кислотовмісних та агресивних речовин. Для догляду за даним видом підлоги не застосовують металевих та інших жорстких предметів, які можуть завдати механічних пошкоджень.

Основні правила догляду за ламінатом

– Не використовуйте чистячі абразивні засоби, оскільки це призведе до пошкодження верхнього захисного шару. З цієї ж причини не слід чистити підлогу за допомогою гарячої пари.

– Для видалення сильних забруднень або плям використовуйте спеціальні засоби, рекомендовані виробником.

– Під час перестановки не перетягуйте важкі меблі по підлозі, а намагайтеся їх піднімати, або ж підкладати під них що-небудь м’яке.

– Ламінована підлога стійка до впливу каблуків і кігтів тварин, але може постраждати від ніжок стільців і маленьких меблевих коліщаток. Тому приклейте на них м’які прокладки з фетру, щоб запобігти появі подряпин.

– Якщо подряпини або вм’ятини все-таки з’явилися, то їх можна замаскувати спеціальною пастою, заздалегідь підібравши потрібний колір. Якщо пошкодження сильне, то можна замінити цілу дошку.

– Інструкція по експлуатації підлоги з ламінату радить не допускати падіння на підлогу битких гострих і важких предметів.

– Важливе значення має мікроклімат приміщення. Правила правильного догляду будуть полягати в підтримці температурного режиму на заданих показниках (+ 18-20 ° C). Відносна вологість при цьому повинна бути 50-60%. Такі умови, до речі, є оптимальними не тільки для експлуатації ламінатного покриття, а й для проживання господарів.

Видалення плям з ламінату

– Плями від шоколаду, жиру, соку або алкогольних напоїв можна прибрати за допомогою рідкого миючого засобу з нейтральним рН. Змочіть м’яку ганчірку цим засобом, накрийте нею пляму і залиште на 5-10 хвилин. Потім змийте чистою теплою водою.

– Сліди від смоли, олівця, чорнила, крему для взуття, губної помади, вугілля, сигарет або лаку для нігтів видаляються за допомогою метилового спирту. Будьте обережні при роботі з цими речовинами, так як вони токсичні і невміле поводження з ними може завдати шкоди вашому здоров’ю.

– Якщо на підлозі з’явилися плями свічкового воску або жувальної гумки, то потрібно дочекатися їх повного застигання, а потім акуратно зішкребти ножем. Можна прикласти до забрудненого ділянці кубик льоду, тоді віск або жуйку буде легше видалити.

Особливості догляду за різними видами ламінату

Глянцеве (поліроване) покриття вимагає більшої уваги. Такий ламінат потрібно мити так, щоб він блищав. Тому, в кінці прибирання обов’язково протріть підлогу сухою ганчіркою. Намагайтеся не ходити по такому покриттю босоніж, особливо якщо ви нанесли на ноги жирний крем.

Матове покриття зазвичай швидше забруднюється. З часом, на матовому ламінаті утворюється восковий наліт. Для видалення цієї жирної плівки потрібно використовувати спеціальний очищуючий спрей з вмістом спирту. Перед прибиранням обприсніть по поверхні і залиште на кілька хвилин. Потім змийте чистою водою і протріть сухою ганчіркою. Використання спиртовмісного спрею – це відмінний спосіб мити ламінат без розводів.

Ламінат з фасками по периметру дошки. Таке покриття більш чутливе до води, тому потрібно ретельно віджимати ганчірку перед тим, як мити ламінат. Звичайно, фаски дощок теж мають захисне покриття, але все-таки стежте за тим, щоб вода в них не накопичувалася.

Підручні засоби для догляду за ламінатом

Якщо під рукою не виявилося спеціальних засобів догляду за ламінатом зневірятися все одно не варто. Можна скористатись деякими підручними засобами, які є у наявності у кожному помешканні:

– У місцях особливого забруднення (передпокої і кімнатах з великою прохідністю) відтерти бруд можна за допомогою розчину: 4 літри води і 2 ст. ложки дитячого шампуню.

– Не дуже затоптане покриття досить ефективно очищається розчином оцту з водою (у пропорції 1: 4).

Загалом, якщо дотримуватись всіх цих рекомендацій, та приділяти щоденну увагу своїй ламінованій підлозі, то вона буде вас тішити та прослужить протягом довгого періоду, навіть набагато довше, ніж це може бути заявлено виробником.


Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: