Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кілька порад, як правильно живцювати троянди

Кілька порад, як правильно живцювати троянди


Кілька порад, як правильно живцювати троянди

Способів розмноження троянд існує багато. Але для аматорського квітництва найбільше підходить дуже простий і надійний спосіб - живцювання троянд. Укорінення черешків можна проводити в ємкості з водою або в горщику із ґрунтом.

Нарізку живців краще робити перед цвітінням пагона троянди, коли відбулося забарвлення бутонів (не пізніше). При нарізці живців у більш пізній термін відсоток їхнього вкорінення знижується, а саме вкорінення займає більше часу.Полягає метод розмноження троянд живцюванням у наступному: з куща зрізують пагін, а потім з його середньої частини нарізають живці з трьома бруньками. При цьому під нижньою брунькою черешка роблять косий зріз (під кутом 45 градусів), а над верхньою брунькою - прямий зріз. Нижній лист черешка видаляють повністю, а верхнє листя вкорочують до 1/3 поверхні.

Укорінення живців троянди у воді

Живці троянд ставлять у воду і поміщають у півтінь, у теплу теплицю. Використовуваний посуд і вода повинні бути чистими. Воду краще брати прокип'ячену: у сирій воді багато патогенних грибів, а в дощовій - синьо-зелених водоростей, які швидко розмножуються. Весь догляд за живцями троянд полягає в додаванні та зміні води.

Через 20-30 днів, коли у живців троянд з'являється коріння, їх висаджують в горщики з родючим ґрунтом.

Узимку вкорінені черешки троянд тримають у кімнаті на підвіконні (догляд за ними такий же, як при збереженні однолітніх саджанців кореневласних троянд).

Цей спосіб укорінення живців троянд має недолік - для утворення коренів у живців у воді недостатньо кисню. Черешки деяких сортів просто згнивають. Укорінення таких черешків у горщику із ґрунтом і піском проходить більш успішно.

Укоріненя черешків троянд у ґрунті

При невеликій кількості черешків в’юнкі троянди можна вкорінювати в горщиках. Для цього нарізані живці троянд висаджують в горщики з родючим ґрунтом. Щоб черешок троянди не загнив, у центрі наповненого субстратом горщика потрібно зробити поглиблення (за допомогою товстої палички) і насипати в це поглиблення промитий річковий грубозернистий пісок. У цей пісок і потрібно посадити підготовлений черешок троянди, щоб він не торкався нижньою частиною родючого ґрунту. Посаджений черешок акуратно поливають і накривають скляною банкою, пофарбованою водоемульсійною фарбою.

Обов'язкова умова для вкорінення живців троянд - тривалий світловий день і достатня кількість м'якого освітлення (тому скло банки-теплички повинне бути пофарбоване або закрите світлопроникною тканиною); горщики з живцями троянд, що вкорінюють, у тінь ставити не потрібно.

Оптимальна для вкорінення живців троянд температура - 23-25 градусів. Поливають черешки в міру необхідності.

Після початку росту молодих пагонів троянд банку починають потроху відкривати. Але знімати з черешка банку остаточно можна тільки після того, коли переконаєтеся, що рослина вже має досить довге коріння.

Оптимальними умовами для вкорінення живців є температура повітря 22-25 °С, вологість 80-90% і непряме сонячне світло. Перші два тижні вологість підтримують частими обприскуваннями. Необхідно, щоб листя на черешках було вологим.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: