Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як зменшити кількість робіт на городі, та отримати гарний врожай

Як зменшити кількість робіт на городі, та отримати гарний врожай


Як зменшити кількість робіт на городі, та отримати гарний врожай

Кожному, хто має город, відомо, що без праці не отримати гарний врожай.

Восени ділянку необхідно перекопати. Навесні – необхідно полоти, рихлити, поливати й удобрювати.

Город без клопоту: не копати, не полоти і не поливати — це заповітна мрія кожного власника дачної ділянки.

Пропонуємо вашій увазі кілька порад, які допоможуть отримати чудовий врожай не витрачаючи багато часу та зусиль.

Не хочеш копати – сади сидерати

Сидерати — це рослини, що належать до сімейства бобових, злакових тощо, які висіваються на городі в період між вирощуванням основних культур, щоби повернути у ґрунт живильні речовини.

Використовується весняна та осіння посадка сидератів.

У першому випадку посадку здійснюють як тільки зійде сніг. У цей період зазвичай висівають швидко зростаючу гірчицю або крес-салат. Після їх збирання до висадки овочів має пройти 2 або 3 тижні.

Осінню посадку сидератів здійснюють відразу після збору врожаю. Найпопулярнішими рослинами для посіву є пшениця та овес.

Після таких посадок клопоту на городі стає менше, так як його не потрібно копати. За зиму надземна частина встигне перепріти, перетворившись на добриво, а після весняного прибирання, зелену частину рослин можна використовувати для виготовлення поживного трав’яного настою для здійснення підгодівлі. Коріння рослин залишають у ґрунті.

Яка користь:

- Покращується структура ґрунту.

- Відбувається збагачення ґрунту необхідними елементами.

- Зменшується кількість бур’янів на ділянці, так як сідеративні культури огортають землю і не дають пробитися "несподіваним гостям".

В якості сидератів начастіше використовують: овес, пшеницю, жито, ячмінь, гірчицю, рапс, фацелію, сою, горіх, люцерну, конюшину, буркун. Можна купити або приготувати самостійно суміш з декількох видів таких рослин.

Тож зробимо висновок: посадка сидератів – це чудовий спосіб позбутися від необхідності копати город.

Мульчуємо грядки

Що дає мульчування на городі? Завдяки цьому заходу зберігається вологість ґрунту, земля не перегрівається на сонці і не промерзає в холодну пору.

Розкладаючись, мульчуючий матеріал стає добривом. І що не менш важливо — зникає необхідність полоти бур’яни, так як вони просто не ростуть.

В якості мульчі застосовуються наступні матеріали: листя, бадилля, сіно, солома, тирса, хвоя, торф, папір. Для кожної групи рослин намагайтеся підібрати найбільш підходящий матеріал для створення мульчуючого шару. Періодично його доведеться замінювати.

Крапельний полив збереже час

Крапельна система поливу забезпечує постійну подачу води до рослин.

Після встановлення системи крапельного поливу на своєму городі, вам не потрібно буде годинами тримати шланг над грядками, або бігати з відрами. Такий підхід зменшить ваші витрати часу.

Як це працює? На височині встановлюється бочка з водою, а до неї підключаються спеціальні шланги з отворами або порами, крізь які поступово просочуються крапельки води. Ці шланги укладаються в міжряддя. Все, що потрібно робити, щоб полив не припинявся і підтримувалася постійна вологість ґрунту на грядках — за необхідності додавати воду в бочку. До речі, витрата води буде меншою, ніж в тому випадку, якщо поливати грядки зі звичайного шланга.

Не копати, не полоти і не поливати — ця мрія багатьох городників може стати для вас реальністю. Посадіть на ділянці сидерати — і ви позбудетеся від необхідності щороку його перекопувати. Замульчуйте грядки — і бур’яни не з’являться на вашій землі, що позбавить вас обов’язку полоти грядки. Встановіть систему крапельного поливу на своєму городі — і полив буде відбуватися постійно та без вашої присутності.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: