Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кілька порад щодо пікірування розсади

Кілька порад щодо пікірування розсади


Кілька порад щодо пікірування розсади

Зима закінчуєть, а це означає, що на городників чекає пікірування розсади.

Для чого необхідно пікірувати молоду розсаду? Щоб коренева система майбутнього овочу або квітки стала могутнішою, більш розгалуженою, сіянці необхідно розсаджувати в окремі горщики.

Що таке пікірування?

Строго кажучи, пікіровка, або пікірування - видалення кінцевої частини стрижневого кореня у розсади з метою стимулювати розгалуження кореневої системи. За традицією цим словом називають будь-яке розсаджування рослин із загального посуду в індивідуальні ємкості. Для пікіровки застосовується загострений кілочок (по-французьки - піке).

Як пікірувати розсаду?

Висівання насіння на розсаду проводять у слабку та бідну за хімічним складом суміш, наприклад, торф, який попередньо змішують із невеликою кількістю попелу для зниження кислотності ґрунту. Сіють, як правило, щільно і густо, з огляду на те, що деяке насіння може не зійти, або зійде, але буде слабким. Розсаджуючи рослини після сходів, їх необхідно розділити, щоб майбутні саджанці отримували більше живильної суміші та світла, розвинули кореневу систему й стали більш міцними і стійкими. Відбраковування слабких, тонких або пожовтілих сіянців обов'язкове, тому, пікіруючи рослини, відразу відкидайте ті, які здаються вам низькосортними.

Щоби не ушкодити кореневу систему під час пікірування, необхідно використовувати спеціальну лопаточку, олівець, паличку. Перед пікіровкою рослини необхідно рясно полити й залишити на 20-30 хвилин, щоб ґрунт став більш м'яким, тоді тоненькі стеблинки й коріння будуть відокремлюватися легше.

Як пікірувати сіянці?

- відокремити лопаткою сіянець, утримуючи його за сім'ядольне листя, за ніжку рослини тримати не рекомендується, тому що тендітне стебло легко ламається від дотику рук;

- вийняти рослину з ґрунту, обережно обрізавши центральне кореневище (робити це краще манікюрними ножицями), залишити треба лише 2/3 усього кореневища;

- зробити невелике поглиблення в горщику, куди буде пересаджена рослина, заглибити її на "крапку росту" (невелике ущільнення вище кореневища) або на 0,5 см глибше;

- присипати сіянець землею, злегка притискаючи шар;

- помірно полити звичайною водою кімнатної температури і поставити в затемнене приміщення на 2-3 дні.

Існує кілька порад, які варто враховувати під час пікірування рослин.

Не заглиблювати рослину вище "крапки росту", тому що її розвиток може сповільнитися або взагалі припиниться.

Пересаджувати рослини необхідно відразу після виходу двох сім'ядольних листочків. Багато городників не поспішають пересаджувати сіянці, побоюючись ушкодити занадто тендітні стеблинки, тим самим роблячи їм «ведмежу» послугу. Справа в тому, що чим молодший сіянець, тим швидше він адаптується після пересадження, зміцнить своє коріння до пересадження в ґрунт, а значить буде менше хворіти під час висаджування готової розсади на город.

Перед посадкою в окремий горщик корінь рослин бажано продезінфікувати у слабкому розчині перманганату калію (1 г марганцівки на 1 л води). Крихітні сіянці занадто слабкі, щоб самостійно впоратися з бактеріями. Тому, щоб уникнути зараження гниллю або грибковим захворюванням, дезінфікувати коріння потрібно обов'язково.

Не виконувати підживлення рослин доти, поки розсада не стане дружно рости, витримка складає приблизно 6-8 днів від дня пікірування.

Чому? Після пікірування розсади сіянці переживають шоковий стан, тому не намагайтеся вводити добрива відразу ж після сеансу пікіровки, нехай маленькі паростки звикнуть, адаптуються до нових, більш вільних, умов і після цього можна вводити добрива, що рекомендуються для цих цілей.

З огляду на всі рекомендації, ви зможете без наявності досвіду в городній справі швидко і якісно провести пікірування розсади.

Багатого вам врожаю!

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: