Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Що треба знати про День святого Патрика. 7 цікавих фактів

Що треба знати про День святого Патрика. 7 цікавих фактів


Що треба знати про День святого Патрика. 7 цікавих фактів

Сьогодні, 17 березня, відзначається День святого Патрика - покровителя Ірландії.

Культурне і релігійне свято традиційно відзначається в день смерті небесного покровителя Ірландії святого Патрика.Цей день був проголошений християнським святом на початку XVII століття і відзначається католицькою церквою і окремими протестанскими церквами.

Свято символізує прийняття християнства в Ірландії, а також є днем культурної спадщини Ірландії в цілому. Урочистості в день святого Патрика традиційно включають в себе паради і фестивалі, а також виконання танців кейлі. Крім того, в цей день прийнято носити одяг зеленого кольору і речі з зображенням конюшини, яка символізує Святу Трійцю. Варто відзначити, що в цей день, не дивлячись на пост, пом'якшуються обмеження в їжі і вживанні алкоголю.

В наші дні святкування Дня святого Патрика відбувається не тільки в Ірландії, але і в інших країнах світу. Крім того, День святого Патрика широко відзначається ірландською діаспорою по всій планеті, особливо у Великобританії, Канаді, США, Аргентині, Австралії та Новій Зеландії.

На честь Дня святого Патрика пропонуємо вашій увазі сім несподіваних фактів про свято.

1. Святий Патрик - не ірландець

Покровитель Ірландії в 16-річному віці був проданий в рабство в Ірландію, де і перебував в покорі у господаря, поки не втік.

2. Він не носив ім'я Патрик і не був католиком

Справжнє ім'я Патрика - Меіуайн Суккат. Він не був католиком, але сформував свої релігійні переконання, будучи в рабстві.

3. Синій, а не зелений - колір святого Патрика

Спочатку синій, а не зелений колір викликав асоціації зі святим Патриком, адже на рідкісних збережених зображеннях він постає в одязі синього кольору. Зелений колір починає набувати все більшої популярності з 18-го століття, як символ трилисника, весни і Смарагдового острова.

4. День святого Патрика - «сухе» свято

Зараз під час святкування Дня святого Патрика прийнято пити алкогольні напої, однак раніше це було строге сухе релігійне свято, під час якого в Ірландії закривалися всі питні заклади.

5. Патрик не виганяв змій

Згідно з легендою, святий Патрик вигнав усіх змій з Ірландії. Однак немає жодного підтвердження цієї інформації. Деякі історики зазначають, що зникнення змій в Ірландії ніяк не пов'язане зі святим Патриком.

6. Святий Патрик помер 17 березня

Патрик помер 17 березня, проте точний рік його смерті як і раніше не відомий. За однією версією, це був 493 рік, за іншою - 461 рік.

7. Сучасне свято з алкоголем

Девіз свята - Craic, що означає «веселощі і насолода». Сучасне святкування передбачає розпивання пива, віскі і елю. До слова, в День святого Патрика в усьому світі випивається близько 13 млн пінт пива Guinness.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: