Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Що таке кисневий концентратор, кому він потрібен та де його можна взяти

Що таке кисневий концентратор, кому він потрібен та де його можна взяти


Що таке кисневий концентратор, кому він потрібен та де його можна взяти

Секретар РНБО Олексій Данилов 26 листопада заявив, що медична система України не була готовою до пандемії COVID-19. Так, акцент спочатку робився на апаратах штучної вентиляції легенів, які необхідні лише найважчим хворим, а в набагато більшій кількості випадків лікування потрібен кисень.

Так, потреба в киснетерапії може залишатися навіть після перемоги коронавірусу і виписки з лікарні. Тому останнім часом в Україні виник попит на кисневі концентратори (оксигенатори), якими можна користуватися в домашніх умовах. Про те, що це таке, в яких випадках необхідні, а в яких протипоказані, пише "OBOZREVATEL".Що таке кисневий концентратор

Кисневий концентратор – це апарат, який допомагає отримати 95-97-відсотковий кисневий концентрат, необхідний для кисневої терапії при COVID-19. Він пропускає атмосферне повітря через молекулярне сито – кульки цеоліту, які затримують молекули азоту.

Пацієнти вдихають кисень через носові канюлі або маску. У стаціонарах встановлюють прилади потужністю від 5 до 10 літрів на хвилину; карети швидкої допомоги оснащені портативними оксигенаторами.

Кому потрібен концентрований кисень

Кисневі концентратори є важливою частиною лікування COVID-19 у важких випадках. Від їхньої наявності часто залежить життя пацієнта. Особливо корисним є прилад, коли рівень кисню в крові тільки почав знижуватися (менше 94%) – він допомагає не допустити сильнішого його падіння. Якщо ж сатурація знизилася до 80% і нижче – пацієнту необхідне лікування в стаціонарі.

Крім того, киснева терапія необхідна при лікуванні ряду інших захворювань: важкої дихальної або серцевої недостатності, під час нападу бронхіальної астми або набряку легенів.

Кому протипоказаний кисневий концентратор

Головний ризик при використанні кисневого концентратора – самолікування без медичного контролю. Тільки лікар може визначити, чи потрібен хворому концентрований кисень і який потік повітря слід використовувати.

Зокрема, кисневий концентратор може бути небезпечним при таких захворюваннях:

серцево-судинні хвороби;

цукровий діабет у важкій формі;

хронічні обструктивні захворювання легенів;

метаболічний синдром з ожирінням, гіпертонічною хворобою і цукровим діабетом другого типу;

синдром Піквіка;

синдром сонного апное;

перенесені ішемічний інсульт, тромбоз глибоких вен кінцівок, тромбоемболія легеневої артерії або транзиторні ішемічні атаки.

У вище перерахованих випадках використовувати прилад слід тільки під наглядом медиків у стаціонарі.

Як вибрати кисневий концентратор для дому

Медичні кисневі концентратори використовуються в стаціонарах, реанімаціях, поліклініках, каретах швидкої допомоги. Виробляють вони 5-10 л чистого кисню на хвилину. Для дому, як правило, вибирають прилади з продуктивністю 1-5 літрів кисню на хвилину.

Також існують універсальні кисневі концентратори потужністю 3-5 літрів кисню на хвилину. Вони застосовуються в салонах краси і фітнес-клубах, які надають послуги кисневої терапії.

Де взяти кисневий концентратор

Кисневі концентратори продаються за ціною від 30 тисяч гривень. Також прилад можна взяти в оренду на місяць за 4-5 тисяч гривень.

Крім того, в Україні є два благодійні фонди, які за необхідності видають прилад безкоштовно – в Києві ("Свої") та Одесі ("Корпорація монстрів"). Пацієнту необхідно тільки надати підтвердження того, що йому потрібна киснева терапія.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: