Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Що не можна робити на Макарія. Народні традиції та звичаї

Що не можна робити на Макарія. Народні традиції та звичаї


Що не можна робити на Макарія. Народні традиції та звичаї

1 лютого Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Макарія Великого - християнського святого і відлюдника, автора безлічі молитов. Він був учнем Антонія Великого.

Макарій рано одружився і овдовів, після смерті дружини усамітнився в монастирі в Фівадській пустелі. Йому приписують цілющі здібності.Макарія вважали зцілювачем від хвороб. У цей день господині брали у бабусь-травниць звіробій, іван-чай, материнку і плоди шипшини. З трав варили чай на джерельній воді і давали всім рідним для міцного здоров'я. Щоб вигнати з дому хвороби і бісів, проходилися по кімнатах з палаючим полином. Вважається, що сни з 31 січня на 1 лютого - віщі і збуваються найближчими днями.

На Макарія не можна було працювати, тому всі ходили в гості і пили чай з самовара. 1 лютого самовар топили валянками, а потім надягали на ноги і носили. Вважалося, що це позбавляє від хвороб ніг. Школярі та студенти в цей день моляться Іоанну Златоусту про успіхи в навчанні.

Погодні прикмети 1 лютого

Сьогоднішній день називається Макаром-весновкажчиком, тому що по погоді визначали, якою буде весна. Ясний день або відлига сьогодні - до ранньої весни.

Яка погода 1 числа - таким і весь лютий буде.

Зоряне небо сьогодні віщує затяжну зиму.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: