Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Про що може розказати наш запах?

Про що може розказати наш запах?


Про що може розказати наш запах?

Неприємний запах тіла – питання досить делікатне, здатне зіграти злий жарт із людиною. Якщо з підтримкою гігієни все гаразд, основна причина поганого запаху криється не зовні, а «всередині».

Вважається, що сам по собі піт не має запаху, адже 99% його складу – це звичайна вода і 1% – неорганічні та органічні сполуки (сечовина, кислоти). Коли мікроорганізми переробляють виділяється нашими тілами піт, виникає неприємний запах, індивідуальний для кожної людини. У деяких процеси потовиділення порушені, через що спостерігається надлишкове вироблення поту. Наслідок – особливо різкий «аромат».Специфічний запах людини, якщо він неприємний і надто різкий, може вказувати на певні захворювання. Хоча не варто панікувати, можливо, просто із вашого раціону варто забрати гостру та пряну їжу.

До речі, як позбутися неприємного запаху з рота можна підзнатися тут.

Ацетон
Дуже яскравий приклад: при онкології, проблемах із печінкою від хворого майже нестерпно «пахне» ацетоном. І цей «аромат» важко приховати.

Сеча
При нирковій недостатності, інфекціях сечостатевої системи, таких, як нефрит або пієлонефрит, людина «пахне» котячої сечею. Це пов’язано з тим, що потові залози змушені брати на себе частину роботи нирок.

Оцет
Специфічних запах характерний для цукрового діабету, туберкульозу. Якщо у жінки з’явився кислуватий запах у ділянці грудей, варто обстежитися на наявність мастопатії.

Солодкий
Цей аромат – супутник дифтерії.

Рибний або сірководневий
Може вказувати на порушення обміну речовин і роботи шлунково-кишкового тракту.

Затхлий
Інколи цей запах супроводжує онкологічні захворювання сечостатевих органів.

Це далеко не повний перелік різноманітних варіантів. Часом важко повірити, що саме ви є джерелом неприємного запаху: прілого яблука, меду, овечої шерсті і навіть «старості» – всі ці аромати властиві тілу хворої людини.

Крім того на запах тіла впливають наступні чинники.

Генетика

Є докази, що близнюки навіть мають однаковий запах. Також відомо, що привабливість чи непривабливість нашого запаху для протилежної статі частково пов’язана зі ступенем спорідненості генів MHC (гени головного комплексу гістосумісності). Тобто ми схильні надавати перевагу запахам представників протилежної статі, які з нами менш генетично споріднені. А це — еволюційна передумова для сильнішого та здоровішого потомства.

Генетика іноді також буває доволі жорстока та нещадна. Існує така хвороба як триметиламінурія. Це мутація в гені ферменту, який перетворює триметиламін. Він накопичується в тканинах і надає тілу і всім його рідинам неприємного різкого запаху гнилої риби.

Раціон

Продукти із високим вмістом сірки (цибуля, часник, кольрабі чи навіть броколі) можуть негативно впливати на запах тіла. Це залежить передусім від кількості спожитого продукту та від особливостей метаболізму. Алкоголь, велика кількість вуглеводів та спецій також роблять запах поту більш неприємним та інтенсивним.

В одному з досліджень визначено, що споживання великої кількості фруктів та овочів позитивно впливав на запах тіла чоловіків. . А споживання червоного м’яса — навпаки.

Гормональний статус та емоційний стан

Високий рівень стресу підвищує потовиділення. Залежно від емоційного стану людина також може пахнути по-різному — чи то “щастям” чи то “страхом”. Крім цього на запах у жінок може впливати від прийому гормональних контрацептивів чи дня циклу.

Бактерії та мікроорганізми

Вони живуть не лише на поверхні, а й у верхніх шарах нашої шкіри. Їх там багато і вони дуже різні. Найчастіше в пахвах трапляються стафілококи та коринебактерії. На їхнє різноманіття впливають наші гігієнічні звички та застосування косметичних засобів, в тому числі, антиперспірантів. Внаслідок цього, різноманіття бактерій біднішає, простіше кажучи — залишаються ті, які можуть “витримати” дію засобів.


Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: