Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як уникнути відрахувань з пенсії, якщо ви працюючий пенсіонер

Як уникнути відрахувань з пенсії, якщо ви працюючий пенсіонер


Як уникнути відрахувань з пенсії, якщо ви працюючий пенсіонер

Переплата пенсії - це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розміру, визначеного законодавством.

Чому це відбувається? Однією з основних причин виникнення переплат пенсій з вини пенсіонера є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування, повідомляє Finance.ua.Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки і підвищення.

Зокрема, в разі працевлаштування пенсіонера, проведення перерахунку в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для розрахунку мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж законодавством не передбачено.

Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 грн. У разі працевлаштування виплата зазначеної надбавки припиняється.

У разі працевлаштування отримувача пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштовується за тією спеціальністю, яка дає право на призначення даного виду пенсії, виплата пенсії йому взагалі повинна припинитися.

Що робити, щоб такого не сталося:

- при призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про його обов'язки в разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це в органи Пенсійного фонду;

- якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, все одно стане про це відомо;

- оскільки систематично здійснюється звірка даних з державними реєстрами загальнообов'язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб - підприємців та виявляється факт працевлаштування. Однак на дату звірки вже розраховується сума надміру виплачених пенсійних коштів.

Гроші доведеться повернути. Відповідно до законодавства, суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або в судовому порядку.

«Щоб уникнути переплат пенсій, а внаслідок цього, і відрахувань з пенсій, пенсіонерам необхідно уважніше ставитися до своїх обов'язків і знати, що надміру отримані кошти підлягають поверненню», - відзначають в ПФУ.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: