Регистрация    Увійти
Авторизація
» » 5 кроків, які допоможуть позбутися молі на кухні

5 кроків, які допоможуть позбутися молі на кухні


5 кроків, які допоможуть позбутися молі на кухні

Міль на кухні - це не тільки літаючі метелики, але і їхні лялечки, личинки і яйця. А значить, щоб вивести шкідників назавжди, боротися з ними потрібно комплексно - знайти й ліквідувати вогнище, вичистити меблі/стелю, викинути все, що було заражене й обробити потенційно заражені продукти.

Харчова міль буває різних видів. Найчастіше на кухні в міській квартирі можна зустріти: борошняну вогневку, трохи рідше - какаову вогневку і південну комірну вогневку (боротьба з нею дається складніше, ніж з іншими). Звідки ж вони беруться навіть у найчистіших кухонних шафах?Малюсінькі, майже невидимі яйця потрапляють на кухню в упаковках круп, злаків, галет, сухофруктів, борошна, спецій та іншої бакалії. Потім протягом тижня з них лупляться личинки харчової молі, які згодом стають лялечками й перетворюються на метеликів.

Як же позбутися харчової молі і які заходи профілактики прийняти, щоб уникнути її повторної появи?

Крок 1. Шукаємо "вогнище" та заражені продукти

Яйця молі виглядають як дрібні білі злиплі крупинки, схожі на манку. Личинки спочатку мають вигляд дрібних білуватих хробаків, а потім вони виростають до 1,27 см і мають чорні або коричневі голівки. Ще одна явна ознака зараження їжі - павутинки.

Щоб позбутися харчової молі першою справою потрібно провести:

1. Огляд кухонних шаф і продуктів. Огляньте всі припаси, які зберігаються в кухонних шафах - вам потрібно знайти не тільки джерело, але й уже заражені личинками і яйцями продукти.

Не забудьте перевірити і нерозпаковану бакалію, адже міль легко проїдає картон, фольгу й поліетилен.

Особливу увагу приділіть краям кришок банок - на них може бути павутинка молі.

Пам'ятайте, що зараженою може бути не тільки бакалія, але й корми для тварин, насіння для птахів, підгодовування для риболовлі, тобто майже все, що зберігається не в холодильнику.

2. Огляд стелі. Стеля, стельові плінтуси, краї шпалер і підстава люстри. Міль любить ховатися в темних щілинах і кутах.

3. Огляд верхів шаф. Тут ви також можете побачити кокони молі.

Крок 2. Зачищення

1. Усуньте джерело та продукти з явними ознаками зараження. Як тільки ви знайдете, який продукт став джерелом поширення комах, щільно загорніть його в поліетиленовий пакет і негайно викиньте, а краще й зовсім спаліть.

2. Проведіть ретельне чищення. Спустоште кухонні шафки і вийміть полички, а потім пропилососьте їх і внутрішні стінки шафи, особливу увагу приділяючи кутам і щілинам.

Пилосос (без насадки або з маленькою насадкою) затягне міль, що сховалася і не дасть малопомітним яйцям залишитися в шафі. Цей спосіб дуже ефективний, головне після процедури викинути мішок або заморозити його в морозильній камері на 3-4 дні.

Далі протріть меблі розчином оцту, господарським милом і/або спеціальним засобом від харчової молі, наприклад, Антимоль або Раптор.

3. Вимийте всі контейнери та банки. Зробити це можна оцтовим розчином або господарським милом. Тару, у якій перебували заражені продукти, варто заморозити на 3-4 дні або прогріти в мікрохвильовці протягом 5 хвилин.

4. Пропилососьте стелю. Якщо ви виявили поселення молі на стелі, стельових плінтусах, верхівках шаф, біля люстри, а також під краями шпалер, що відійшли, то пропилососьте й ці місця.

Крок 3. Вбиваємо міль

Самців можна піймати за допомогою клейової пастки. Принцип її дії простий - оброблена феромоном самок пастка приваблює самців і "ловить" їх, а без чоловічих особин міль розмножуватися, звичайно ж, не зможе. Таким чином, феромонні пастки допоможуть запобігти повторній появі комах.

Самок же доведеться вбивати традиційними методами - мухобійкою або згорнутою газетою, тому що літають вони погано й повільно, то зробити це не так вже і складно.

Крок 4. Обробляємо заражені продукти

Отже, ви викинули продукт-джерело і продукти з явними ознаками зараження, а що робити з іншими припасами, які зовні здаються чистими або були заражені незначно? Легше за все їх так само викинути, але при бажанні потенційно заражену їжу ви можете врятувати наступними двома способами:

- Попередньо просіявши і перебравши крупу, борошно або інший продукт, протримайте його в морозильній камері або на балконі (у зимовий час) не менше 3-4 днів.

- Висипавши продукт на лист, прогріти його в духовці при температурі 60 °С не менше 40 хвилин. Перед прогрівом його, звичайно ж, потрібно прочистити.

Майте на увазі, що перший спосіб обробки, хоч і довший, зате зберігає всі вітаміни й живильні властивості їжі.

Крок 5. Здійснюємо профілактику

1. Нові або оброблені холодом/теплом продукти потрібно пересипати в скляні, товсті пластикові або металеві контейнери/банки із кришками, що щільно закриваються. Це захистить припаси від проникнення молі й запобіжить її втечу за межі тари. Нагадаємо, що картон, папір, фольга й целофанові пакети легко проїдаються нею.

2. У боротьбі з міллю на кухні придасться й народний рецепт - зберігання продуктів з натуральними репелентами:

- з парою листочків лаврового листа;

- з очищеним від лушпайки, але не розрізаним часником (вистачить пари головок);

- з апельсиновими кірками.

3. На полички ви також можете розкласти щось із перерахованого, або: гілочки лаванди, листя берези, герані, полину, розмарину, господарське мило або ефірні олії, що сильно пахнуть. Наприклад, підійде ялицева олія, якою можна змочити ватяний диск і залишити його в шафі.

Пам'ятайте, що ці народні засоби віджахнуть дорослу міль, не давши їй відкласти яйця в продуктах і на поличках, але на личинок вони не подіють. Більше того, якщо на полицю з лавандою ви раптом поставите упаковку зараженої крупи, то личинки молі в ній не загинуть, а метелики, які з'являться пізніше, уже не будуть боятися запаху лаванди. Саме тому боротися з домашніми шкідниками потрібно комплексно.

Наступні поради допоможуть вам уникнути повторної появи молі:

- Намагайтеся, щоб продукти не залежувалися більше 2-4 місяців і, звичайно, не зберігайте припаси, строк придатності яких вийшов.

- Продукти, якими ви рідко користуєтеся, зберігайте в холодильнику.

- Купуйте бакалію тільки від відомих виробників і за можливістю перевіряйте якість товарів у магазині. Для вірності свіжекуплені крупи, злаки, борошно, горіхи, сухофрукти та інші продукти заморожуйте на 3-4 дні (у сухому виді).

- Корми для тварин, наприклад, насіння для птахів або, скажімо, підгодовування для риболовлі, зберігайте не на кухні.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: