Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кімнатні рослини небезпечні для домашніх тварин. Що треба знати

Кімнатні рослини небезпечні для домашніх тварин. Що треба знати


Кімнатні рослини небезпечні для домашніх тварин. Що треба знати

Твердження, начебто тварини інстинктивно почувають, що їм корисно і що шкодить, - неправомірне. Протягом багатьох років співіснування свійських тварин з людиною, вони втратили природні здатності розпізнавати, що їм корисно, а що для них отруйне.

Для кішок потрібно обов'язково ставити на підвіконня піддон з травою. Для цього можна посіяти овес або придбати спеціальну суміш трав у зоомагазині. Вони із задоволенням гризуть нешкідливий циперус, у якого вистачає сил постійно заміняти ушкоджені стебла новими.Колючі рослини особливо часто ранять тварин. Як часто, полюючи за мухами, кішки ловлять шипи замість здобичі! Щоб залікувати маленьку ранку, буває, потрібно кілька тижнів. Часто трапляється, що й собаки ранять самі себе, - наприклад, об вістря агави. Пернаті вихованці можуть постраждати від гострих колючок кактусів.

Можуть стати небезпечними для собак і кішок також добрива і підживлення, якщо вода, у якій вони розчинені, використана не повністю, - адже чотириногі будь-яку воду хлебтають із задоволенням.

Також небезпеку представляють рослини, оброблені хімпрепаратами. Ті рослини, які отрутні для людини, також становлять небезпеку і для тварин.

Щоб убезпечити свійських тварин необхідно прибрати із зони досяжності рослини з отрутними органами. Кішок віджахнуть апельсинові або лимонні кірки, розкладені на підвіконні з квітами, також можна обприскати рослину водою зі вмістом лимонного соку.

Перші ознаки отруєння - це блювота, понос, болі в животі. Якщо ви впевнені, що тварина отримала отруєння в результаті поїдання отрутної рослини, необхідно викликати блювоту, шляхом заливання слабкого розчину перманганату калію в пащу і терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

На жаль, деякі кімнатні рослини містять отруйні речовини. Люди, які за ними доглядають звичайним способом, можуть навіть не підозрювати про це - адже вони зовсім безпечні, поки не спробувати відправити їх у рот. Але спробуйте пояснити своєму коту або морській свинці, що рослина ось у цьому горщику неїстівна!

Так для свійських тварин небезпечні будь-які рослини з сімейства амарилісових, ароїдних, кутрових, пасльонових, молочайних. Хвилястим папужкам, наприклад, достатньо усього зовсім трохи поклювати такі рослини, як у них порушується травлення і підвищується тиск.

Небажаними є і рослини, що виділяють речовини, які подразнюють шкіру і слизові оболонки. Це плющ, шефлера, примула, цикламени.

Амарилісові є не такими небезпечними для свого оточення, як інші рослини — отруйні речовини сконцентровані у них у цибулинах або бульбах. Однак все-таки такі рослини, як гіпеаструм, клівія та гемантус, краще прибрати подалі від домашніх «гризунів».

У наших будинках часто зустрічаються і представники сімейства ароїдних. До них належать дифенбахія, аглаонема, алоказія, антуріум, каладіум, епіпремнум, сингоніум, монстера, філодендрон, спатифілум, зантедескія, заміокулькас. Усі ці рослини містять речовини, що подразнюють шкіру і слизові оболонки.

Молочний сік рослин сімейства кутрових становить небезпеку як для людей, так і для свійських тварин. Тому приберіть подалі від маленьких дітей і тварин такі рослини, як мандевіла, аденіум, аламанда, катарантус, пахіподіум.

Молочний сік молочайних подразнює шкіру та слизові оболонки. Поставте їх у недоступне для свійських тварин місце, а під час роботи з ними обов'язково надягайте рукавички. До молочайних належать такі популярні кімнатні рослини, як кротон, ятрофа, акаліфа, молочай, пуансетія.

Блискучі і яскраві плоди декоративного перцю привертають увагу як собак, так і кішок. Бажаючи всього лише пограти з рослинами, вони не преминуть спробувати їх і на зубок. Однак у всіх частинах рослин сімейства пасльонових містяться отруйні речовини. Це стосується не тільки декоративного перцю, але й однолітньої бровалії, без утоми квітучої брунфельзії та інших декоративних видів пасльонових.

Профілактика отруєнь полягає в тому, щоб у вихованців, що утримуються строго в домашніх умовах, ніколи не було недоліку вітамінів (саме їх вони, як правило, і намагаються заповнити, поїдаючи кімнатні рослини). Ранньою весною корисно посіяти вдома овес, у проростках якого міститься цілий набір вітамінів та інших корисних речовин. Кішки охоче поїдають ці свіжі паростки. Добре додавати в їжу дрібно нарізану зелень листяного салату, кропу і петрушки. Крім того, такі рослини як традесканція, хлорофітум і кактуси (з вилученими колючками) вважаються цілком їстівними та безпечними.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: