Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Квартирні крадіжки. Як вберегти власне помешкання, та що робити, якщо ви вже стали жертвою пограбування

Квартирні крадіжки. Як вберегти власне помешкання, та що робити, якщо ви вже стали жертвою пограбування


Квартирні крадіжки. Як вберегти власне помешкання, та що робити, якщо ви вже стали жертвою пограбування

У Києві щогодини грабують одну квартиру. Більшість цих злочинів залишаються нерозкритими. За 2018 рік із 21 226 квартирних крадіжок в Україні розкрито було всього 1015. І навіть якщо злочинця знайшли — награбоване повернути, найімовірніше, не вийде.

Ми розповімо про те, що робити, щоб убезпечити свою квартиру. А також про те, як діяти, якщо злодій на порозі або коли ви стали жертвою крадіжки.Квартирні крадіжки бувають випадкові (ривкові) і сплановані (за наводкою). Перший вид набагато простіший, тому що захиститися від нього можна за допомогою стандартних засобів (замки, ґрати, бронедвері). Такі злочини скоюють непрофесійні злодії, і зазвичай у квартирі вони проводять не більше ніж 20 хвилин, пише "НВ" .

Другий вид набагато складніший, і сьогодні більшою мірою ми будемо говорити про нього. Спланованою крадіжкою промишляють злодії, які готуються до злочину: вони знають, як укріплене житло, що там і де варто шукати, коли є вдома господарі. Часто вони можуть бути озброєні, тому зустріти їх на місці злочину може бути дуже небезпечно.

Як злодії обирають квартиру?

Найпростіший спосіб — "продзвон". Починаючи з 9 ранку, злодії ходять по під'їзду і дзвонять у двері. Якщо господарі не відчиняють — злодії зламують замок і грабують. Іноді вони діють більш витончено: стукають під виглядом «слюсаря», «дезінфекції», «працівників соцзахисту», «листонош» або просять показання лічильника. Ви впускаєте на поріг навідника на кілька хвилин, і він встигає оцінити внутрішнє приміщення квартири й потенційну наживу. Тому дуже важливо не пускати додому сторонніх. Якщо є потреба дати свідчення — самі виходьте в під'їзд. І завжди просіть показати вам посвідчення.

Список порад, як не стати жертвою пограбування:

Не залишайте ключі від квартири під килимком, на дверній коробці або в поштовій скриньці. Не передавайте їх стороннім. Втративши ключ, обов’язково міняйте замок.

Виходячи з дому, закривайте двері на всі замки.

Поставте протизламні двері та вікна. Вони відрізняються від звичайної своєї якості механізмами захисту, що подвоює час на їх злам (але це не означає, що зламати їх не можна). Більш укріплені двері мають бути всередині квартири — другими. Петлі мають бути всередині, щоб двері не можна було підчепити ломом.

Встановіть хороші замки. Більшість замків злодій зламує за 2−3 хвилини. Тому краще вибирайте складніший механізм: наприклад, приховані замки, для відкриття яких потрібен спеціальний застосунок і біометричні дані.

Не залишайте в квартирі великі суми грошей, ювелірні вироби. Не розказуйте про нові покупки великій кількості людей, особливо через соцмережі. Якщо ховаєте вдома цінності, то купіть для цього сейф. Будь-яка інша «заначка» (під матрацом, у книгах, у шафі, в плінтусі, в холодильнику) буде знайдена за лічені хвилини. Запам’ятайте — якщо злодій у вашій квартирі, то він переверне, поламає і знайде все, що шукає.

Не пускайте додому сторонніх. Завжди просіть посвідчення, якщо представляються працівниками служб. Привчіть дітей нікого не пускати. Особливо це стосується вечірнього та нічного часу.

Без великої потреби не вказуйте свій номер телефону й адресу. Коли виставляєте речі на продаж, не вказуйте час, коли вас немає вдома.

Познайомтеся з сусідами. Сусіди можуть допомогти доглянути за квартирою, коли ви перебуваєте у відпустці. Не тільки поливати ваші вазони, а й викликати поліцію, якщо раптом біля ваших дверей будуть підозрілі особи. Також попросіть сусідів перевіряти вашу поштову скриньку, забирати пошту, що нагромадилася, яка може свідчити про вашу відсутність вдома і бути гарним знаком для грабіжників.

Якщо ви живете на перших або останніх поверхах — встановіть ґрати на вікна та балкони. І так, це дійсно актуально і для верхніх поверхів, куди можуть проникнути з даху під виглядом «мийників вікон» або «робіт з утеплення».

І звичайно, найдієвішим способом є установка охоронної сигналізації.

Що робити, якщо злодій намагається потрапити в квартиру, коли ви вдома?

Якщо злодії намагаються відкрити двері в квартиру, закріпіть їх важким предметом. І після цього телефонуйте в поліцію або службу охорони.

Якщо грабіжники вас не помітили, спробуйте непомітно вибратися з квартири. Обов’язково відразу телефонуйте в охорону або службу 102.

Якщо коли ви вибігли, вас встигли помітити — кричіть «Пожежа» і стукайте в усі двері. Це найефективніший метод вивести сусідів з квартир і злякати злочинців.

Якщо грабіжники вас знайшли, не чиніть опір, віддавайте всі цінності. Пам’ятайте — здоров’я і життя набагато дорожчі.

Не намагайтеся атакувати, захищатися, використовувати зброю. Це можна робити тільки в разі, якщо у вас є спеціальна підготовка. У будь-якій іншій ситуації ви тільки наражаєте себе і своїх близьких на великий ризик.

Що робити, якщо ви стали свідком крадіжки:

Запам’ятайте прикмети злочинця або групи злочинців: зовнішність, вік, зріст, одяг, куди вони рухалися, марку машини тощо.

Одразу викликайте службу 102 і повідомте про злочин, опишіть злочинців.

За можливості повідомте про крадіжку майна і дайте свідчення поліції, коли вони приїдуть.

Що робити, якщо квартиру пограбували або помітно сліди злому:

Не заходьте в квартиру. Насамперед прислухайтеся, чи є хтось всередині. Якщо там хтось є і замок ще досі працює, то закрийте злочинців на ключ і залиште ключ у замку. Після цього відразу викликайте охоронну службу та поліцію.

Переконайтеся, що злодій працює один, чи немає поряд його спільника. Спільник може бути на один поверх вище або біля входу в під'їзд. Якщо помітили підозрілу людину, спокійно йдіть далі, зайдіть до сусідів. Не привертайте уваги.

Спостерігайте, за можливості, за квартирою до приїзду групи швидкого реагування.

Якщо в квартирі нікого немає, все одно не заходьте в неї до приїзду поліції. Будьте біля квартири, нічого не чіпайте і не поспішайте прибирати.

Як повернути собі вкрадене майно?

Одразу попередимо, в більшості випадків повернути майно не вдасться. Але повністю або частково відшкодувати збитки все-таки можливо.

По-перше, під час встановлення охоронної сигналізації краще звертатися до тих компаній, які дають гарантію.

По-друге, застрахуйте своє майно. Для того, щоб повернути собі вартість вкраденого, в цьому випадку вам буде потрібно підтвердити страховий випадок — дати страховій компанії підтвердження про звернення до поліції. Також надати документи, які прописані в страховому договорі: чеки про купівлю вкрадених товарів тощо.

Головною порадою буде — не панікуйте, залишайтеся спокійні і завжди дійте на випередження.

Окремо варто сказати про повернення телефону. Випишіть IMEI (унікальний серійний номер) свого телефону. Перевірити його досить просто — введіть на своєму пристрої * # 06 # — і на екрані з’явиться відповідний номер. Якщо ви втратите телефон, його можна буде спробувати знайти за цим номером.

Головною порадою буде — не панікуйте, залишайтеся спокійні і завжди дійте на випередження. Можливо, невелика абонентська плата за підключення до охоронного пульта зараз стане для вас порятунком від пограбування і зайвих нервів потім. Будьте в безпеці у себе вдома!

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: