Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як білити стіни вапном. Рецепти розчинів та порядок робіт

Як білити стіни вапном. Рецепти розчинів та порядок робіт


Як білити стіни вапном. Рецепти розчинів та порядок робіт

Наші предки недарма білили стіни вапном. Цей природний матеріал запобігає появі грибка та цвілі, має високу вологостійкість, а тому підходить не лише для житлових приміщень, а й для обробки стелі у ванній, підвалів та погребів, гаража тощо.

Найважливіше правильно розвести суміш: якщо приготувати досить рідке білильне вапно, колір буде ненасиченим, а якщо замісити надто густу суміш – пофарбовані поверхні можуть тріскатися, вкриватися пухирцями.Покриваючи стіни або стелі вапном, слід бути особливо обережними, адже цей матеріал дуже їдкий. Тому перед розведенням розчину одягніть спецодяг, рукавички, а на обличчя – респіратор і будівельні окуляри.

Рецепти розчинів

Для житлових приміщень

Розчиняємо 3 кг вапна в 10 л води, досипаємо 100 г звичайної кухонної солі і додаємо алюмінієвий галун 200 г. Перед тим, як побілити стелю, додайте в розчин трохи синьки або ультрамарину. Щоб досягти додаткової стійкості, можна додати до вапняного розчину третину столової ложки оліфи.

2,3 кг крейди, 90 г столярного клею, 17 г синьки (ультрамарину), 60 г господарського мила і 3-4 л води (такої кількості побілки вистачає для фарбування 10 кв.м. поверхні). Пам’ятайте, що якщо раніше поверхня була побілена вапном, то крейдяним розчином не можна білити, бо утворюються плями.

У 5 л нагрітої до 40-50 ° С води додають 30 г столярного клею, і 3 кг просіяної крейди.

Для підвалу, льоху

Вапно гашене 2.5 кг, вода 10 л, 30 г залізного купоросу або 100 г мідного купоросу.

Порядок виконання робіт

Побілка не починається, доки зі стін і стелі не видалять плями від іржі, стару побілку і не закриють всі нерівності. Сліди від жиру видаляють зі стін за допомогою окропу з 2-% додаванням кальцинованої соди ( світлу ганчірку, намочують у розчині і утримують на сліді, доки він не зникне). Після цього очищені місця добре змити водою.

Для вирівнювання стін необхідна шпаклівка. Міцна шпаклівка виходить, якщо перемішати крейду, гіпс і столярний клей (розведений), в пропорції 1: 2: 2 (за вагою). Слід пам’ятати, що для рідкої шпаклівки 1 л води змішують з 30-50 г клею.

На чисті і зашпакльовані стіни і стелю наносять ґрунтовку. Для грунтовки необхідно 3 кг гашеного вапна, 50-100 г оліфи і 200 г мила господарського. Настругане мило залийте 3 літрами окропу, потім змішайте з оліфою. Окремо від мила розмішайте вапно в 4 літрах води. З’єднайте обидві суміші і грунтовка готова. Тільки перед використанням розведіть її водою так, щоб загальний обсяг становив 10-11 л.

Перед обробкою вапняним розчином необхідно якісно зволожити поверхні.

Наносять побілку зазвичай у два шари. Причому другий шар фахівці рекомендують наносити на ще трохи вологий перший шар, адже це дозволяє отримати більшу міцність.

Також зауважте, що для оздоблювальних робіт краще обрати похмурий день або вечірній час. Вапно не любить спеки, протягів, а також прямих сонячних променів.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: