Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кімнатні троянди. Розмноження та догляд

Кімнатні троянди. Розмноження та догляд


Кімнатні троянди. Розмноження та догляд

Троянди одні з найромантичніших квітів, особливо приємно дарувати або отримувати в подарунок мініатюрні горщикові троянди, які будуть квітувати дуже тривалий період, а при правильному догляді не один рік.

Для кімнатних умов вирощують троянди низькорослих сортів висотою до 50 см з компактною формою куща та рясним цвітінням протягом 5-6 місяців, кожний пагін може дати до 80 квіток.Краса троянди полягає в її квітах і бутонах, деякі сорти ще мають приємний аромат. Зараз існує велика кількість троянд махрових, напівмахрових або з простою формою квітів, з різною варіацією забарвлень: білі, червоні, рожеві, жовті, з контрастною облямівкою або строкаті. Стебла троянд деревоподібні, покриті гострими шипами. Листя пір'ясте з зубчастим краєм, розташоване попарно на коротких черешках. Офарблення листя темно-зелене або яскраво-зелене.

Догляд за кімнатною трояндою

Троянда – світлолюбна рослина, світло для неї має бути яскравим і розсіяним. Найкраще розташовувати троянд на південно-західному або східному вікні. При південному розташуванні, необхідно притіняти троянду після полудня і стежити, щоб у спеку горщик не нагрівався. Підвищення температури вище 26°С може викликати опадання бутонів і листя. Необхідно здійснювати обприскування для підвищення вологості та провітрювати приміщення. Час від часу повертайте горщик, щоб не вийшов однобокий кущ троянди. Улітку троянди добре почувають себе в саду або на балконі.

Обов’яково видаляйте відцвілі квітки, не чекаючи опадання пелюстків, обрізайте їх над листиком.

Кімнатній троянді необхідний простір, при сусідстві з іншими рослинами вона більше піддана хворобам і шкідникам.

Полив і підживлення

Троянда не любить застою вологи, особливо взимку в період спокою. Поливати троянди потрібно після підсихання землі: улітку - рясно, узимку - помірно. Навесні, з появою нових листиків, полив троянди поступово збільшують і поміщають на сонячне місце. З появою перших бутонів починають проводити підживлення, для цього поливають троянди з додаванням рідкого комплексного органо-мінерального добрива раз на 10-14 днів. Восени, коли троянда перестає квітувати, підживлення припиняють і полив скорочують.

Період спокою

Для пишного цвітіння наступного сезону троянді необхідний період спокою і правильна обрізка.

У жовтні-листопаді рослину для відпочинку поміщають у прохолодне місце +3...+15°С, може навіть облетіти все листя. Обрізку проводять восени або навесні. Пагони необхідно обрізати на довжину 10-15 см, залишивши на основних гілках по 5 бруньок. У березні зі збільшенням світлового дня троянда прокинеться і рушить у ріст. Для кращого розгалуження молоді пагони прищипують через 3-5 бруньок.

Пересаджування троянд

Троянди пересаджують щорічно в лютому, поки вони не рушили в ріст. Якщо у троянди вже з'явилися бутони, то пересаджують їх методом перевалки в трохи більший горщик.

Трояндам необхідна родюча пухка земля, яку можна приготувати, змішавши в пропорціях 2:2:1 перегній, торф і пісок, також у цю суміш додайте трохи деревного вугілля і попелу. На дно горщика обов'язково насипте дренаж. Пересаджують троянди обережно, намагаючись не ушкодити корені, стряхніть стару землю, розправте добре корені і засипте новий підготовлений ґрунт. Пересаджену троянду добре поливають, підживлення виконують тільки через два тижні, коли вона приживеться.

Розмноження троянд

Розмножують троянди в основному живцями, можна використовувати гілочки після обрізки. Верхівковий пагін має бути довжиною близько 15 см з трьома-чотирма бруньками. Нижній зріз зробіть навскіс на 1 см нижче останньої бруньки. Вкорінюють живці у воді. Через два тижні, при відростанні корінців довжиною 1-2 см, їх обережно висаджують у горщик.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: