Регистрация    Увійти
Авторизація
» » 15 порад туристу-початківцю. Як не зіпсувати відпустку?

15 порад туристу-початківцю. Як не зіпсувати відпустку?


15 порад туристу-початківцю. Як не зіпсувати відпустку?


1.Не беріть із собою багато речей.

Звісно, якщо ви їдете на курорт класу “люкс”, де на вечерю в ресторан щоразу треба приходити в іншому вбранні, величезна валіза зі зміною одягу на всі 14 днів і ночей відпочинку може бути доречною. Як свідчать соціологічні дослідження, дві третини мандрівників повертаються з подорожі принаймні з шістьма жодного разу не одягнутими предметами гардеробу. Тому ретельніше обирайте гардероб у подорож.

2. Купуйте одразу річ,яка сподобалася

“Яка чудова футболка! (чашка, магніт тощо) Але ж я побачу ще стільки крамниць, тож напевне зможу купити таку саму дешевше”. Саме так зазвичай думають туристи і… помиляються.
Нерідко виявляється, що вподобана річ була єдиною, або ж в інших магазинах коштує значно дорожче. Тому якщо не йдеться про щось великогабаритне і незручне для транспортування, краще хапайте предмет симпатії одразу, аби потім не шкодувати про те, що прогавили річ своєї мрії.

3. Ознайомтеся з особливостями тарифного плану свого мобільного оператора

Це стосується передусім недосвідчених мандрівників, які нерідко забувають, що СМС у закордонному роумінгу коштує дорожче, ніж 10 хвилин розмови та території батьківщини.
У мобільних операторів України вартість вхідного/вихідного дзвінка, скажімо, з Пакистану може бути утричі вищою, ніж із сусідньої Індії, хоча вартість СМС у роумінгу зазвичай незмінна незалежно від того, до якої країни ви їдете.

4. Не надто довіряйте рекламі при плануванні поїздки

Якщо в описі готелю вказано “розташований поряд із центром міста”, це може означати як “за 0,5 км”, так і за “5 км”. Не кажучи вже про те, що для великих міст “центр” – дуже розмите поняття.

5. Щільно закривайте флакони з косметичними засобами

Недогвинчена кришечка від шампуню чи крему загрожує всьому вмісту валізи, а разом із ним – і вашому доброму настрою на час подорожі.

6. Розмінювати гроші в аеропорту можна,а інколи і треба

Прийнято вважати, що в аеропорту валюту міняють тільки “лохи” й мандрівники-початківці, адже курс там може бути дуже невигідним порівняно з пунктами обміну в місті. Іноді так і є. Але частіше різниця дуже незначна, а інколи її й узагалі немає. Натомість у місті ви можете довго шукати, де обміняти гроші, або приїхати в такий час, коли всі банки й пункти обміну вже зачинено. Зрештою, якщо добиратися з аеропорту громадським транспортом, вам знадобиться місцева валюта для оплати проїзду.

7. Не використовуйте банківську картку для отримання готівки з банкомата

В деяких країнах банкомат, як і власне банк, знайти вельми непросто . Звісно, в деяких випадках іншого виходу просто немає, але зазвичай такого варіанту краще уникати. Адже банки завжди беруть комісію за зняття готівки з банкомата, а якщо додати ще й відсоток за конвертацію знятих коштів в іншу валюту, може виявитися, що з вашого рахунку “зникло” більше грошей, ніж ви отримали на руки.

8. Не бійтеся вуличної їжі

Авжеж, провести відпустку на туалеті не побажаєш нікому. Але не скуштувавши місцевих смаколиків під час подорожі Таїландом чи Мексикою, ви багато втратите, адже саме на вуличних ятках вони найбільш автентичні.

9. Надто не покладайтеся на путівники

Зовсім без путівника в чужій країні не обійтися, але тепер, коли є інтернет, краще пошукати “живі” відгуки мандрівників, які вже там побували. І краще — недавно. Адже відтоді, як було видано путівник, багато що могло змінитися.

10. Перевірте наявність візи і саму потребу у візі перед вильотом у певну країну


Американців ця помилка може зачепити болючіше, адже вони звикли до того, що з паспортом США майже по всіх туристичних напрямках можна подорожувати без віз. А от у Бразилію, скажімо, віза громадянину Сполучених Штатів потрібна.
Але така оказія може “підкосити” і українців, і ще багатьох мешканців нешенгенських зон.

Наприклад, у вас є одноразовий “шенген”, ви їдете в Барселону, а там – відкривається нагода відвідати Андорру. Але це миле гірське князівство не входить до Шенгенської угоду, і вступаючи на його територію, ви гасите свою шенгенську візу, так що при виїзді з Андорри – тобто при поверненні до Іспанії – у вас можуть виникнути великі проблеми з прикордонниками, аж до примусової депортації.

11. Не носіть всі гроші та документи із собою.

Не зберігайте гроші поряд з документами, не носіть багато грошей із собою. Ні в якому разі не кладіть гроші в сумочки. Багато злодіїв тільки і шукають,щоб пограбувати туристів,адже туристи приїздять відпочивати з досить великими сумами грошей.

12. Не купуйте ювелірні прикраси на вулиці. У 100% випадків - це підробка.

13.Дізнайтеся про знижки та акції.
Дізнайтеся про знижки в музеях, які хочете відвідати. У деяких музеях у визначені дні тижня бувають великі знижки на квитки, або ж і зовсім безплатний вхід. Наприклад у Кракові музей Моцак(Mocak) у вівторок має вільний вхід для всіх.

14. Дізнайтеся про місцеві звичаї та культуру.
Постарайтеся перед поїздкою знайти якомога більше інформації про країну, в яку їдете. Корисно знати, що в Німеччині у воскресіння майже всі магазини не працюють, а в арабських країнах в жодному разі не можна фотографувати жінок.

15. Використовуйте слово “поліс”(police-поліція).

В арабських країнах вуличні торговці дуже приставучі. Вони хапають туристів за руки, за одяг. Але варто кілька разів вимовити чарівне слово ”поліс”, ”поліція”, як за секунду натовп торгашів розсіюється.

Якщо вас обікрали, то просто кричіть на вулиці ”поліція”, через кілька хвилин до вас хто-небудь підійде і покаже де найближчий департамент поліції.

У разі непередбаченої ситуації, не слід пояснюватися з представниками місцевих правоохоронних органів, а також підписувати будь-які протоколи та інші документи іноземною мовою у відсутності співробітників консульської установи України в країні перебування, так як такі свідчення за законодавством ряду країн можуть бути покладені в основу обвинувачення у вчиненні злочину.

Сподобалося? Тоді поділіться в мережі.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: