Регистрация    Увійти
Авторизація
» » 10 помилок, яких треба уникнути під час вибору насіння

10 помилок, яких треба уникнути під час вибору насіння


10 помилок, яких треба уникнути під час вибору насіння

Обійтися тільки своїм насінням дачник не може - завжди хочеться посадити на своїй ділянці нові рослини та сорти, у пошуках яких ми відправляємося в магазини насіння.

Цілком поринувши у світ яскравих кольорових пакетиків, що часом заворожують дивовижними назвами та гарними картинками, ми зовсім забуваємо про правила вибору і покупки насіння. Зовсім не дивно, що, в остаточному підсумку, виростає у нас часом не те, що очікувалося.Яких же помилок ми допускаємося, вибираючи насіння для своєї дачної ділянки, і як їх уникнути?

Помилка 1: неуважність до якості.

Вибираючи насіння, ми не завжди пам'ятаємо, що на ринку чимало неякісної продукції: простроченого насіння, різноманітної пересортиці та відвертого сміття. Купивши такий посівний матеріал, ви ризикуєте не тільки майбутнім урожаєм і красою клумби, але й здоров'ям свого саду та городу: з неякісним насінням можна занести різні хвороби рослин і навіть карантинні бур'яни, позбутися яких буде не просто.

Щоб ваш час, сили та гроші не були витрачені даремно, будьте завжди пильними:

- не купуйте насіння невідомих виробників - вибирайте фірму, що дорожить своєю репутацією;

- не купуйте насіння на лотках, у випадкових продавців - робіть це тільки в спеціалізованих магазинах, що дотримують умови зберігання та строки реалізації;

- вибираючи насіння в інтернет-магазинах, пам'ятайте про «техніку безпеки» таких покупок.

Помилка 2: барвистий пакет - гарне насіння.

Пакет з насінням, яке ви маєте намір придбати, повинен бути не тільки барвисто і яскраво оформлений, не менш важливими є інші ознаки: міцний якісний папір, акуратна склейка, чіткий, текст, що добре читається. У так званих «білих» пакетах - тобто упаковках без картинок - насіння за якістю, як правило, нітрохи не гірше, ніж у кольорових пакетах з фотографіями. Звісно ж, виглядають вони не так привабливо, але це саме той випадок, коли покупець, купуючи барвисті пакетики, переплачує за упаковку, а не товар, що у ній міститься.

Насторожити має відсутність на пакеті інформації про виробника, номер партії насіння, строку його придатності; не варто поспішати з покупкою й у тому випадку, якщо строк придатності нанесений типографським способом - на кожній партії насіння його повинні проштамповувати окремо.

Помилка 3: вибір насіння «за картинкою».

Вибираючи насіння тільки «за гарною картинкою» і привабливою назвою, ми робимо величезну помилку: картинка аж ніяк не завжди відповідає результату! Купуючи насіння, звертайте увагу на характеристики посівного матеріалу, зазначені на упаковці: кількість насіння, тривалість вегетаційного періоду, висота рослин, строки цвітіння та плодоносіння, умови вирощування і так далі. Саме це, а зовсім не яскрава фотографія на пакетику, дозволяє реально оцінити, що ж саме ми збираємося придбати.

Помилка 4: покупка гібридного насіння для одержання власного.

Типова омана багатьох садівників: купивши дороге насіння гібридних рослин (з маркуванням F1) один раз, надалі на його покупку можна не витрачатися, заготовивши власне.

Звичайно, рослини, вирощені з такого насіння, відрізняються більш високою врожайністю та стійкістю до різних захворювань. Вони не настільки вимогливі до умов вирощування, у них взагалі маса достоїнств. Але їх щоразу необхідно купувати в магазині!

Якщо ви купуєте насіння, щоб надалі одержувати власне, краще відразу відмовтеся від придбання гібридів. Повірте, нічого гарного з такого експерименту не вийде: зібравши та посіявши насіння гібридних рослин, ви одержите зовсім інші сорти, які мало чим будуть нагадувати своїх «прабатьків», причому, відмінності будуть, швидше за все, не в кращий бік.

Помилка 5: відмова від застосування дражированого насіння.

Людині властиво боятися всього нового і незрозумілого, і саме так сьогодні деякі дачники ставляться до дражированого насіння, помилково думаючи, що вирощені з нього рослини можуть завдати шкоди здоров'ю. Це омана. «Дражированим» називають звичайне насіння, спеціально оброблене комплексом стимуляторів і добрив, які приносять тільки користь рослинам, тому боятися їх не варто. Єдине, що потрібно пам'ятати, купуючи дражироване насіння, - саджати його потрібно у вологий ґрунт, але обов'язково сухим.

Помилка 6: недооцінка районування.

Щоб одержати гарантований урожай і не залежати при цьому від капризів погоди, краще купувати районоване насіння. Лише районовані сорти максимально пристосовані до кліматичних умов конкретного регіону, вони коштують дешевше «заїжджих», добре розвиваються, отримані з них рослини не вимагають великого догляду надалі та практично завжди є більш врожайними.

Помилка 7: нове - значить, краще.

Звичайно, придбати новеньку рослину для свого саду-городу хочеться кожному з нас і це правильно, але надмірно захоплюватися такими покупками не варто. Насіння-новинки мають займати не більше 30% від загальної кількості посівного матеріалу, інакше ви ризикуєте залишитися без гарного врожаю. А воно вам треба?

Помилка 8: покупка насіння «про запас».

Звичайно, посівний матеріал, розфасований у сучасну фольговану упаковку, зберігається довше, ніж насіння, традиційно впаковане в папір - це факт незаперечний. Але не варто забувати: зазначений на фольгованій упаковці строк придатності стосується лише запечатаного товару. Тому не варто купувати таке насіння з наміром розділити його на кілька сезонів: зберігаючись розпакованим, воно вже не дасть належної схожості наступного року. Та й взагалі не варто купувати взапас - забезпечити насінню вдома ідеальні умови зберігання важкувато, і наша «запасливість» може обернутися суцільними розчаруваннями.

Помилка 9: спонтанна покупка насіння.

Перед тим, як відправлятися в магазин, перевірте свій посівний запас: прострочене насіння викиньте, придатне до посіву залишіть, а після цього прорахуйте, скільки потрібно купити нового насіння і якого саме. Інакше ви, швидше за все, купите багато непотрібного посівного матеріалу, частина з якого виявиться явно зайвою.

Помилка 10: невиправдана економія.

Дороге насіння та насіння середньої вартості, найчастіше, є якісним, а от говорити про якість занадто дешевого насіння, на жаль, не доводиться. Мова не йде про насіння в білих пакетах - ми говоримо про дешеве насіння в кольорових упаковках сумнівної якості: неакуратно склеєних, з поганим шрифтом, розмитим малюнком і так далі. Не заощаджуйте на насінні, намагайтеся купувати якісний насінний матеріал, тільки тоді не доведеться шкодувати про витрачені гроші, сили та час.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: