Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чим корисні чорнобривці, та як їх вирощувати

Чим корисні чорнобривці, та як їх вирощувати


Чим корисні чорнобривці, та як їх вирощувати

Древня легенда говорить: були в матері маленькі сини, веселі, чорнобриві. Один раз напали на село татари, і, коли матері не було вдома, викрали дітей. Повернувшись, вона довго їх шукала, але так і не знайшла. З тих пір часто плакала під вікном, де діти грали. Чорнобривці - це діти, які тягнуться до матері.

У народі чорнобривці ще називають бархатками. Ці засухостійкі, витривалі рослини використовують у різних стилях. На сучасному газоні в солітерних або групових насадженнях незамінними є високорослі сорти.Посіяні у відкритий ґрунт чорнобривці квітують довго - із середини літа аж до заморозків. Позитивним моментом у вирощуванні цієї квітчасто-декоративної культури є можливість регулювання періоду цвітіння. На розсаду насіння висівають у теплиці із січня по квітень. Якщо посіяти насіння сортів "Кармен", "Жовтий карлик", "Марієтта", то квітучу розсаду можна отримати вже у квітні-травні. Вирощують чорнобривці і безрозсадним способом, на постійне місце їх висівають наприкінці квітня-початку травня.

Чорнобривці ростуть практично на всіх типах ґрунтів, що мають достатню вологість. Дуже активно реагують на внесення під попередню культуру в незначній кількості органічно-мінеральних добрив. Внесення органіки, мінеральних добрив безпосередньо в рік вирощування є причиною нерівномірного росту, внаслідок чого рослини одного сорту виходять різної висоти.

Такі сорти довгоквітучих невисоких чорнобривців, як "Купідон", "Фестиваль", "Гном", "Урсула" та ін., можна перед заморозками пересадити в горщики й занести в прохолодне світле приміщення, де вони будуть квітувати ще протягом 1,5-2 місяців.

Відстань між рослинами при посадці залежить від високорослості. Висота чорнобривців прямостійних - 30-90 см, чорнобривців відхилених - 15-30 см, чорнобривців тонколистих - 15-20 см. Високорослі сорти саджають на відстані 50 см, середньорослі - 30 см, між низькорослими квітами відстань має бути 15-20 см.

Чорнобривці допоможуть підготувати ґрунт під посадку троянд - вони дуже ефективно усувають нематод. Тому не тільки красиво, але й корисно висаджувати в саду або на городі чорнобривці. Також зменшують кількість і гнітять ріст нематод майорці, красолі.

Однолітні квіти створюють на клумбах особливу атмосферу. Тагетес красиво виглядає як бордюрна рослина та уздовж доріжки. Вони ідеально доповнюють один одного по висоті та забарвленню. На першому плані красиво виглядають низькорослі чорнобривці, а високорослі, навпаки, звучать яскравим акордом у центрі або на другому плані.

У чорнобривців своєрідний запах, котрий дехто любить, а дехто, навпроти, зовсім не виносить. Саме запах дозволяє використовувати чорнобривці для захисту овочевих грядок від навали шкідливих комах.

Говорячи про корисні властивості чорнобривців, не можна не сказати про лікарське застосування цієї рослини. Водний настій чорнобривців, а якщо точніше, їх квіткових кошиків, в народній медицині визнаний як потогінний, сечогінний і протиглисний засіб (1 столову ложку висушених квіток треба залити склянкою звичайної води і наполягати приблизно 8-10 годин на водяній бані).

Чорнобривцями восени можна замінити культури, які рано відцвітають і втрачають декоративність. Якщо правильно підібрати сорти з різним забарвленням, то вони створять чудовий килим у саду. Ці квіти саджають під будинком, ними прикрашають клумби, рабатки, двір. Чорнобривці невибагливі, світлолюбні, але добре переносять і тінь. Їхні квіти містять у великій кількості вітаміни С, Е, D. Їх використовують як пряність, готують із них чаї.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: