Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чому погано сходить морква. Основні причини

Чому погано сходить морква. Основні причини


Чому погано сходить морква. Основні причини

Незважаючи на те, що морква відрізняється високим ступенем урожайності, трапляються випадки, коли на присадибній ділянці вона погано сходить або не сходить взагалі.

У такому випадку про багатий урожай говорити не доводиться. У зв'язку із цим важливо ознайомитися з основними причинами поганої схожості даної овочевої культури, щоб вчасно вжити відповідних заходів і не відмовляти собі в можливості поласувати морквою, вирощеною на власній дачі.Основні причини

Неякісне насіння або невірна методика пророщення.
Не рекомендується використовувати для посіву насіння, зібране в попередньому році. Воно має, як мінімум рік зберігатися. Оптимальним для посіву є насіння моркви, яке пролежало 3-5 років.

Крім цього оболонка насіння моркви є досить міцною і звичайна вода не завжди здатна довести її до стадії необхідного розмочування і розбухання, щоб паросток міг пробитися. Бажано провести нетривале замочування в спиртовмісній питній рідині з міцністю від 35 до 45 °С. Процедура такого замочування становить 20-30 хвилин. Після вимочування, як у горілці, так і у воді насіння потрібно промити під проточною водою, щоб видалити ефірні олії, що пригнічують ріст.

Використання недостатньої кількості насіння для посіву.
Як і у всіх зонтичних, визрівання насіння у моркви відбувається нерівномірно. У зв'язку із цим і схожість у нього нерівномірна. Важливо висівати досить велику кількість насіння із перспективою наступного проріджування. До речі, проріджування також є обов'язковим заходом, без якого коренеплоди будуть виродливими або дуже дрібними. Відстань між кущиками моркви має становити не менше 5 см.

Велика глибина посадки насіння.
Навіть у випадку проростання паростки можуть не побачити сонячного світла, тому що не доберуться до нього через надмірну щільність ґрунту й недолік ультрафіолету для повноцінного росту. На пухких ґрунтах посадку моркви необхідно виробляти, згідно з інструкцією на упаковці насіння (приблизно 1,5 см), а на глинистих ґрунтах дану величину необхідно зменшити до 0,5 см.

Недолік поливу.
Якщо утримується суха погода, то полив моркви необхідно здійснювати рясно один раз на один-два дні. При похмурій погоді частоту поливів можна скоротити вдвічі.

Дотримання цих рекомендацій дозволить добитися оптимальної схожості моркви й одержати не тільки багатий, але і якісний урожай.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: