Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кілька порад, як зменшити кількість колорадського жука на городі

Кілька порад, як зменшити кількість колорадського жука на городі


Кілька порад, як зменшити кількість колорадського жука на городі

Як звести до мінімуму кількість колорадських жуків без постійних обприскувань

1. Сівозміна – найголовніше і найкорисніше і при боротьбі з жуком, і для підвищення врожайності.Посадки картоплі потрібно повертати на колишнє місце роки через 3-4. Майданчик просторово ізольований від інших посадок картоплі? Ще краще! Досвідчені городники стверджують, що якщо висадити картоплю на ділянці, де вона не вирощувалася більше 15 років, а інші рослини картоплі будуть перебувати на досить віддаленій відстані (більше чим 50 м), то в розпалі літа жуків не буде. У той же час на ділянці, де саджають картоплю щороку, до цього часу проводять уже дві обробки хімічними препаратами.

2. Украй важливий здоровий посадковий матеріал.

Хворі й ослаблені рослини жук з'їдає майже до землі. Тому треба відбирати бульби від гарних кущів, здорових, з характерними ознаками сорту.

3. Добір сортів, стійких до жука.

Не плутати з модифікованими сортами, – із грубим листям, часом з опушенням знизу, що заважають комахам відкласти яйця. Такі рослини жуки обходять стороною.

4. А от сполучені посадки – вирощування картоплі разом з бораго (огірковою травою), квасолею, часником, запах яких нібито не подобається жуку, – на жаль, не працюють.

5. Інсектициди – найефективніший метод боротьби з жуком.

Але труячи жука, ми й собі завдаємо шкоди. А шкідник швидко пристосовується до отрут. Доводиться щорічно змінювати препарат, купуючи інший і, що важливо, з іншою діючою речовиною.

Таким чином, дотримуючи сівозміни й вирощуючи стійкі сорти картоплі, цілком реально майже повністю виключити появу на посадках жука (одиничних особин можна зібрати вручну), а значить, позбутися обробок картоплі отрутами.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: