Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як виростити перець чилі на підвіконні або на городі

Як виростити перець чилі на підвіконні або на городі


Як виростити перець чилі на підвіконні або на городі

Гострий перець легко й цікаво вирощувати вдома на вікні, на балконі, у теплиці або в горщику на городі.

Гострий стручковий перець - напівчагарник або чагарник, що природно зростає у вологих тропічних лісах американського континенту. Розхожу назву перецю Христофор Колумб привласнив чилі за аналогією з розповсюдженими в Європі та Азії спеціями з сімейства перцевих (Piperaceae), до яких ні чилі, ні солодкі "болгарські" перці насправді не мають ніякого відношення.У роді перець стручковий (капсикум) близько 30 видів. Таксономія перців досить складна й заплутана, за сотні років у культуру уведені сотні сортів солодкого й гіркого перцю, які дуже відрізняються за виглядом, кольором і розміром, поза залежністю від приналежності їхніх прабатьків до того або іншого виду.

Гострий стручковий перець є близьким родичем томату і правила вирощування цих рослин дуже схожі, тільки перець не має потреби в складних обрізках.

Перець любить: вологий пухкий родючий ґрунт з гарною водопроникністю, тепло, повітря і світло. Перець не любить: занадто сильну спеку, застій води, низькі температури й воду на листях і плодах.

Насіння гострого перцю на розсаду висівають у лютому, коли вже значно збільшується світловий день. Після появи пари справжніх листків пікірують в окремі невеликі горщики діаметром 8-10 см.

Коли молоді гострі перчики досягнуть 10-15 см, а їхня коренева система зміцниться, їх пересаджують на постійне місце в теплицю або в більші горщики, які можна тримати в саду (якщо погода дозволяє), у теплиці або на терасі (жителі міських квартир можуть легко вирощувати гострий перець на балконі або навіть на підвіконні). Краще, щоб нічні температури встановилися в районі 10-12 градусів. Не забудьте загартувати розсаду перців протягом декількох днів перед висадженням на постійне місце.

Досвід вирощування перцю чилі показує, що в теплиці, де підтримуються більш високі температури, постійний рівень вологості і рослинам не страшні дощі, гострий перець розвивається набагато краще, ніж у відкритому ґрунті. У ґрунті в теплиці гострий перчик виростає у велику рослину (до 1 м висотою), плодів на ньому більше й вони більш масивні, чим у тій же теплиці, але в горщику. Достоїнство вирощування перцю чилі в горщику, однак, полягає в тому, що горщик зручно перенести додому з настанням холодів.

Обрізка

Можна прищипнути верхівку молодих гострих перчиків, щоб вони краще кущилися, хоча при гарних умовах вирощування чилі й самі розвиваються в міцні та пишні кущики, безперервно квітучі й плодоносні. Якщо ви волієте мати менше плодів, але більшого розміру, то регулярно видаляйте на вашому перці чилі частину квіток.

Підживлення

Якщо ви послідовник "розумного" садівництва з мінімальними витратами праці, то можете при пересадженні внести у вже попередньо збагачений з осені ґрунт повне повільнодіюче добриво в гранулах. Подальші підживлення в цьому сезоні перцям чилі вже не будуть потрібні. Інший варіант: підживлюйте ваш гострий перчик одночасно з томатами тим же добривом для томатів.

Полив

Забезпечте червоному перцю у відкритому ґрунті рясні й регулярні поливи. Такі поливи сприяють розвитку сильної і глибокої кореневої системи. Гострий перець у горщиках варто поливати часто, а в пекучу суху погоду - 2 рази на день.

Збір врожаю

Гострий перець можна знімати й уживати в їжу в будь-якій стадії зрілості: зеленим, повністю зрілим (колір зрілого плода залежить від виду й сорту рослини), а також у будь-який час між цими двома станами та навіть якщо плід засихає на кущі. Зрілі перці відрізняються більш солодким і гострим смаком. Ближче до кінця сезону знімайте плоди в напівдостиглому стані, вони дозріють в будинку. У цей час у рослини залишиться більше ресурсів, щоб дозрів урожай, що залишився.

Зимівля

Перець стручковий є багаторічною рослиною, яку часто вирощують у якості однолітньої. Однак викидати рослини чилі восени необов'язково, можна пересадити їх у великий горщик, обрізати й перенести на зиму в будинок. Якщо у вас є прохолодна тераса або льох, то гострий перець може провести там зиму, а навесні знову повернутися в теплицю або на город.

Перед зимівлею обріжте перець на 10-15 см від землі, пересадіть його в горщик з вологим ґрунтом і перенесіть на зберігання.

Навесні рослина чилі швидко відновиться, відростить нове листя і почне квітувати й плодоносити раніше перців, вирощених з розсади. Перезимовані рослини більш загартовані та стійкі до стресу.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: