Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чим корисна м’ята, та як її вирощувати

Чим корисна м’ята, та як її вирощувати


Чим корисна м’ята, та як її вирощувати

Ще півтори тисячі років до нашої ери єгипетські лікарі радили їсти м'яту своїм пацієнтам. Там же вперше почали отримувати м'ятну олію.

Як пряність м'яту завжди використовували в Японії. Древні римляни назвали цю траву Mentha по імені однієї з німф. І вони дуже цінували цю рослину. Щоб підняти гостям настрій, до їхнього приходу натирали столи свіжим листям м'яти, а кімнати обприскували м'ятною водою. У Середні віки німецькі студенти під час занять носили на голові вінки з м'яти. Першою європейською країною, де м'ята була уведена в культуру, стала Англія, відбулося це в XII столітті. Тут же з'явився перший науковий опис цієї рослини. Англійці вирощують багато м'яти в кулінарних цілях.



Головна мета промислового вирощування м'яти - це одержання ментолової олії для лікувальних і харчових цілей. М'ята містить аскорбінову кислоту, каротин, рутин, ментол, органічні кислоти, дубильні речовини, мікроелементи.

Розмаїтість сортів м'яти просто вражає уяву.

М'яту вирощують у відкритому ґрунті, саджають в альпінаріях і кам'яних садках, на укосах. Можна вирощувати м'яту в горщиках на балконах і терасах. Ця рослина любить пухкі, багаті гумусом, вологоємні ґрунти. М'ята легко переносить легку півтінь. Саджати можна навесні або восени.

При вирощуванні у відкритому ґрунті підживлюють органічними добривами - гноєм або компостом. Якщо м'яту вирощують на балконі, то підживлювати краще повним мінеральним добривом. М'ята дуже чутлива на полив посадок зброженою кропивою.

Оскільки рослина швидко розростається і може відігравати роль бур'янистої, надмірний її розвиток стримують. Наприклад, можна місце її посадки обмежити бар'єром з каменів або плиток.

Обмежити розповзання дуже просто. Потрібно взяти старий оцинкований тазик без дна, вкопати його в землю, а в нього пересадити м'яту. Можна вирізати з будь-якого матеріалу (можна пластику) смугу шириною 15-20 см, згорнути циліндром і вдавити в землю навколо куща м'яти. Але необхідно враховувати той факт, що коренів у цьому просторі через кілька років накопичеться дуже багато, тому періодично м'яту потрібно пересаджувати на нове місце. Вегетативне розмноження м'яти можливе живцями стебел, обрізками коренів, діленням кореневищ і відводками.

Хвороби та шкідники не обходять м'яту стороною. М'ята вражається грибковим захворюванням - іржею. Найчастіше хвороба проявляється у вологі роки або у випадку перегодовування рослини азотними добривами. Рекомендують обприскувати бордоською рідиною. Але навіщо дачникові зайва хімія? Вогка погода не вічна, зрізали всі гілки, підживили. Установиться нормальні погода, і кущики будуть здоровими після відростання. Якщо справа у перегодовуванні, то зрізаєте всю надземну частину. Для відновлення м'яті знадобляться живильні речовини. Ось вона і витратить надлишки.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: