Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кілька порад, як отримати гарний врожай огірків

Кілька порад, як отримати гарний врожай огірків


Кілька порад, як отримати гарний врожай огірків

Вирощуванням огірків на присадибній ділянці займається практично кожен городник. Соковиті, зелені, хрусткі і ароматні плоди – бажані гості на нашому столі в будь-якому вигляді.

Але далеко не завжди огірочки радують нас гарним урожаєм. Для успішного вирощування необхідно знати особливості цієї культури.Огірки родом з Індії та морозів не зустрічали ніколи, тому гинуть вже при нульовій температурі, а сіяти їх потрібно тільки у прогрітий ґрунт. Погано себе почуває огіркова рослина, якщо температура повітря нижче +15°С. А якщо при цьому ще йдуть дощі, то готуйтеся пересівати грядки або закладайте нові - для підстрахування.

Проблема є й з насінням. Оптимальна температура для його проростання – +18-24°С. Якщо нижче, то насіння сходить довго. До того ж оболонка насіння огірків щільна і повільно набухає. Поки вона набрякне, вміст часто загниває. Щоб уникнути цих проблем, сіють огірки тільки тоді, коли ґрунт прогріється до 12-14°С, і бажано пророщеним насінням.

Якщо сіють раніше, то обов'язково сухим насінням та укривають грядку плівкою.

Немає нічого гіршого для садівника, чим чекати та доганяти. Тому огірки сіють і раніше.

А щоб насіння не згнило і не загинула коренева система, умільці укладають на дно грядки шар гною у 20 см. Зверху прикривають шаром землі у 15-20 см. На такому «бутерброді» корінням нічого не загрожує і огірки ростуть як на дріжджах. А до моменту плодоносіння корені доростають до гною, завдяки чому рослини завалюють господарів зеленцями.

Полив

Листя огірків не має захисту, вологу воно втрачає дуже швидко. У сухій землі ця культура росте погано. В Індії клімат зовсім інший, чим у нас - там тепло і волого.

Якщо огірку не вистачить вологи, то перші зав'язі обпадуть, різко знизиться врожай, і замість огірків виростуть гачки.

Але від рясних поливів на вихідні користі мало - при надлишковому зволоженні огірки вражаються хворобами та кореневими гнилями. Поливати їх потрібно часто і невеликими дозами. В ідеалі через 1-2 дні. А краще прокласти шланги краплинного зрошення.

Інший вихід - мульчування соломою або плівкою. Висівати огірки можна через прорізи у плівці - заодно і ґрунт прогріється раніше.

І ще. Поливати їх необхідно тільки теплою водою. Від холодної знову ж виростають тільки гачки.

Посадка

Недобре вийде і при занадто частому посіві насіння у рядках. Цвітіння затримається на 1-2 тижні, сильніше виявляться хвороби, урожай знизиться. Відстань між рослинами повинна бути не менше 25 см.

Ось тільки огіркову грядку потрібно прикрити від вітрів. Якщо немає природного захисту - посійте лаштунки з кукурудзи.

Ґрунт

Огірки не виносять кислих ґрунтів. Тому на огіркову грядку потрібно вносити попіл або свіжомелене вапно.

Попіл навіть краще, адже на заплавних і торф'янистих ґрунтах огірки часто непомітно страждають від нестачі мікроелементів, яких у попелі багато.

І все б добре, але коріння в огірків має слабку поглинаючу здатність. Дбайливі городники, що намагаються побільше їх підживлювати, роблять рослинам ведмежу послугу. Через достаток солей у ґрунті огірки не можуть взяти відтіля ні воду, ні живильні елементи.

Вносити добрива та підживлення під огірки можна тільки в малих концентраціях - у два-три рази менше ніж для помідорів, а для молодих сходів в 4-5 разів.

Тобто на відро брати не сірникову коробку сечовини, а десертну ложку. Причому через тиждень після сходів потрібно їх підживлювати не азотом, калієм, а фосфорними добривами – 20-30 г суперфосфату на 10 л води. І не треба підживлювати огірки в холодну погоду. Якщо температура утримується в районі +10°С, корені не працюють. Підживленнями ми їх у цей час тільки обпалимо. Підживлювати по листям у такий період – зовсім інша розмова.

Пустоцвіт

Ще одне вічне огіркове лихо - пустоцвіт. Якщо на початку росту сходів тривалий час ідуть дощі або ви часто поливаєте рослини, у більшості сортів починається потужний ріст батогів і утворення чоловічих квіток, які в народі й називають пустоцвітом. Те ж саме буває при загущенні рослин. Якщо з'явився пустоцвіт, постарайтеся не поливати огірки кілька днів поспіль. А якщо рослини прив'януть, збризкайте їх зверху водою, але не напоюйте досита.

У сучасних гібридів жіночий тип рослин обумовлений генетично і не залежить від зовнішнього середовища. Але й тут вас можуть чекати неприємності. Якщо у бджілозапилюваних гібридів утворяться тільки жіночі квітки, без запилення вони обпадають. У такому випадку до гібридів жіночого типу доводиться підсівати сорти-запильники: Муромський 36, Неросимий 40, Ніжинський та ін.

Тепла грядка

Непогані результати виходять при вирощуванні огірка в траншеях, заповнених виполотими бур'янами, листям упереміш із землею та тирсою. Головне при вирощуванні огірка - забезпечити тепло та вільний доступ кисню до коренів.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: