Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Урожай двічі на рік. Що треба знати про повторний посів овочів

Урожай двічі на рік. Що треба знати про повторний посів овочів


Урожай двічі на рік. Що треба знати про повторний посів овочів

Влітку можна ще встигнути посіяти безліч смачних і корисних овочів, зелень, пряні трави. У вас звільнилося місце після ранніх культур? Не вистачило часу посіяти овочі навесні? Ви нікуди не запізнилися і навіть навпаки! Літо - саме час для посіву овочів, які влітку і ближче до осені ростуть набагато краще, ніж при весняному посіві.

Редис

Найулюбленіша культура початку літа. А все тому, що оптимальна температура для її вирощування 15-18°С. Це дозволяє отримати ранній урожай. Але абсолютно не дає вирощувати її влітку. До того ж редис - рослина короткого дня. Тобто формує коренеплід тільки навесні й восени, а влітку йде у стрілку.На Півдні взагалі після 10 травня саджати більшість сортів не рекомендується, тому що більша частина зацвіте, замість формування коренеплодів.

Щоб повторно виростити редис, необхідно зробити дві речі:

• спочатку підібрати сорти, здатні рости у спеку і не залежно від довжини дня (Фараон F1, Рондеел, Невадар, Саммеред, Рудольф, Фаммокс, Сора);

• обладнати грядку дощувалками, щоб поливати дрібнокрапельним шляхом. Так зіб'ємо температуру, і редис буде без порожнеч.

• захистити від хрестоцвітної блішки, якої влітку повнісінько і вона за два-три дні може знищити сходи. Для цього відразу сходи обприскуємо «Актарою» або «Конфідором». Потім обприскувати буде вже не можна - збирання врожаю через 30 днів! Далі відлякувати її можна тільки попелом. Хоча «Актара» діє 14 днів, за цей час рослини огрубіють. У крайньому випадку, є біопрепарат «Фітоверм». Його можна застосовувати хоч за три-чотири дні до збирання.

Картопля

З картоплею простіше. Їй, навпаки, краще при літніх посадках. Єдина проблема - розбудити бульби. Для цього змішують сечовину з бурштиновою кислотою і таким розчином обприскують бульби. Або використовують готові стимулятори - типу «Епіна», «Сільця» та ін.

Друга причина менш щедрих урожаїв при літній посадці чим при весняній - дефіцит вологи. Зимовий запас вже закінчився, а значить, потрібно поливати частіше. Допоможе дощування, для чого розпилювачі рівномірно встановлюють на ділянці. Поливають доти, поки ґрунт не промокне на 50 см (перевіряють лопатою або буром, а можна метровими арматурами: пройшла на півметра - значить ґрунт промочили).

І ще один момент - колорадський жук. На молоді посадки він злетиться з усієї округи. Однією-двома обробками не обійтися, знадобиться три-чотири - залежно від препарату, що обрали. «Конфідором», «Алатаром» - частіше. «Апачі», «Актарою» і «Моспіланом» можна обприскувати рідше. Обов'язково додаємо при обробках препарат від фітофтори - для цих цілей найкращі «Ридоміл», «Акробат», «Ордан».

І не забувайте: картопля - культура пухких ґрунтів. Чим частіші поливи - тим частіше розпушування.

Огірки

Безпроблемний овоч, росте у спеку відмінно. Єдине, що потрібно - полив. Влітку поливають два-три рази на тиждень, але невеликими нормами. Сіють кожні два тижні, щоб підстрахуватися від хвороб і бути завжди із зеленцями поза залежністю від погоди.

Щоб рідше поливати і зібрати гарний урожай, найкраще замульчувати ґрунт перегноєм або гноєм-сипцем.

Взагалі, без внесення органіки у будь-якому вигляді (сіно, солома, компост, гній, тирса і т.д.) багаті урожаї огірків отримати дуже складно.

Кабачки та патисони

Ці багаті калієм і іншими корисними для нас речовинами овочі можна сіятинавіть серед літа. І кабачки (цукіні) і патисони – рослини, які починають давати плоди протягом 45-55 днів. Тобто до осені вони просто «закидають» вас своїми смачними плодами. Вистачить і наїстися, і законсервувати, і заморозити, і друзів пригостити.

Для посіву, перш за все, варто вибирати ранні сучасні гібриди: "Монстра F1", "Іскандер F1", "Кора F1", "Кавілі F1", "Атена F1". Або купіть насіння ранніх сортів. Жовті – "Золотинка" та "Жовтоплідного". Білоплідні та ніжно салатові сорти - "Чаклун", "Грибівський", "Гайдамаки", "Білоплідний", "Малюк", "Італійський довгий", "Дамські пальчики". Зелені – "Скворушка", "Цукеша", "Циганьонок", "Аеронавт". Смугасті – "Зебра" та "Італійський смугастий".

Патисони, як і кабачки, починають давати плоди протягом 45 днів. Їх м'якоть більш щільна та більш кремової консистенції, ніж у цукіні. І вирощувати їх так само просто. Є ранні сорти "Білий диск", "Жовтий" і "Помаранчевий".

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: