Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як правильно боротися з капустяною совкою

Як правильно боротися з капустяною совкою


Як правильно боротися з капустяною совкою

Капустяна совка всеїдний шкідник, який вражає понад 70 видів рослин. На жаль, гусениці капустяної совки відрізняються рідкісною ненажерливістю, оскільки вони майже повністю всеїдні.

Метелик з розмахом крил 40 - 50 мм; передні крила темнобурі з жовтуватобілою хвилястою лінією, яка посередині крила утворює два зубці, звернені назовні у вигляді латинської літери «W»; дві темні плями розміщені біля переднього краю, ниркоподібна пляма облямована білим або сама частково біла; задні крила сірі, з країв темніші.Яйце розміром 0,6 - 0,7 мм, жовтуватобіле, півкулясте, з 32 - 38 радіальними реберцями, з яких 12 - 14 досягають мікропілярної зони. Гусениця завдовжки 35 - 50 мм, 16нога, мінливого забарвлення, від сіруватозеленого до темнобурого, майже чорного, по боках тіла широка жовта смуга, на спині – темний малюнок у вигляді «ялинки».

Лялечка розміром 19 - 24 мм, червонобура, на кремастері два довгих вирости, які закінчуються сплюснутою булавою.

Совка може харчуватися не тільки капустою та іншими хрестоцвітними культурами, але й цибулею, картоплею, томатами, горохом, бобами, салатом, буряком і т.д. Однак найбільше шкоди вона наносить капусті. Шкодять гусениці, виїдаючи на листочках наскрізні округлі отвори.

Підрослі гусениці занурюються в качани, прогризаючи ходи й забруднюють їх своїми екскрементами. При цьому втрачаються товарні якості качанів. Забарвлення гусениць змінюється від сірувато-зеленого і жовтувато-бурого до темно-бурого, практично чорного. Уздовж усього тіла гусениці йде довга чорна смужка. Капусту можуть ушкоджувати також інші види совок.

Як же правильно боротися з капустяною совкою?

Насамперед, необхідно провести досить глибоку зяблеву оранку для більш повного знищення лялечок капустяної совки. Крім цього проводиться ручний збір гусениць і яєць, а також додаткове обприскування хімічними засобами.

Інсектициди доцільно застосовувати в період появи гусениць і появи їхнього другого віку, коли вони годуються відкрито та є найбільш вразливими. Рекомендовані препарати «Матч 050», «Децис Форте».

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: