Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як вирощувати лагенарію. Що треба знати про «посудний» кабачок

Як вирощувати лагенарію. Що треба знати про «посудний» кабачок


Як вирощувати лагенарію. Що треба знати про «посудний» кабачок

Ця культура породила справжнісінькі легенди про небачений раніше кабачок, котрий як не ріж на частини, але він однаково здатний вирости.

Мало того... У старих американських вестернах можна бачити на боці ковбоїв флягу з водою, що є не чим іншим, як висушеним плодом пляшкової лагенарії. Тим часом дотепер точно не з'ясовано, звідки родом лагенарія. У дикому виді її можна зустріти в Африці та в Індії. Правда вважається, що це вдруге здичавіла рослина.У теперішній час різновидів лагенарії існує безліч, і відрізняються вони один від іншого формою плодів. Зустрічаються двометрові плоди, є плоди у формі груші, кулі, у формі пляшки...

До речі, як вирощувати ранні кабачки, можна дізнатися тут.

Потрібно сказати, що вживати в їжу бажано плоди «довгої» лагенарії, тому що всі інші сорти на смак гіркі. Після того, як плід лагенарії дозріє повністю, з нього видаляють насіння та м'якоть, а сам плід після попередньої просушки використовують як легкий посуд.

Через те, що лагенарія належить до сімейства гарбузових, вона дуже любить тепло. Якщо температура повітря буде нижче +15 градусів, то насіння не проросте. Гарантоване проростання насіння лагенарії відбувається при температурі +30 градусів. Посів насіння відбувається практично в один час з посівом насіння огірків.

Проте, перерощувати розсаду не потрібно - достатньо просто посіяти її за 30 днів до висаджування, а то і взагалі висадити її після того, як проростуть сходи, під плівку або в стаканчики, вирізані з пластикових пляшок.

Кожне насіння висаджується строго в окремий стаканчик. Це пов'язане з тим, що якщо під час посіву або росту відбудеться ушкодження коренів, то молода рослина може загинути. Замочувати у воді насіння лагенарії довго не потрібно - воно може загнити. У такому випадку його рекомендується замочувати в теплому розчині стимулятора росту і пророщувати, поклавши насіння в тепле місце.

Після того як розсада лагенарії буде посаджена в ємкості, їх треба поставити в тепле місце, де підтримується температура не менше 30 градусів тепла і починати стежити за вологістю ґрунту. Приблизно через тиждень насіння проросте, хоча якщо було висаджене старе насіння, то його проростання може затягнутися до 2-х тижнів.

Після того як перші сходи у формі петельок з'являться над шаром ґрунту, температуру можна знизити до +25 градусів, а ємкості поставити на світло. Ця процедура важлива, тому що якщо у рослин витягнеться сім’ядольне коліно, то на одержання великих плодів можна не сподіватися.

Коли у лагенарії з'явиться 2-3 справжніх листочки, розсаду можна пересадити у відкритий ґрунт, звичайно, дивлячись на погодні умови. Лагенарія не любить заморозків, так що доведеться передбачити для неї вкриття, якщо на поверхні ґрунту очікуються заморозки.

У відкритому ґрунті лагенарію найкраще висаджувати поруч з деревами, з боку сонця. Або, як варіант, пускати її по шпалері, тому що лагенарія дає сильну вегетативну масу і може «забиратися» на п’ятиметрову висоту. Що стосується тіні, то починати вирощувати лагенарію в тіні не рекомендується. Хоча, коли рослина вже ґрунтовно підросте, вона може спокійно рости навіть у кроні густих дерев.

Що стосується ґрунту, то до нього ця рослина не занадто вимоглива, однак ріст лагенарії буде відбуватися активніше, якщо поруч з нею помістити купу компосту. Або висадити її в лунки, заправлені перегноєм і присипані зверху ґрунтом.

У їжу зазвичай йдуть молоді зав'язі лагенарії, довжина яких досягла 60 см. Деякі недосвідчені городники роблять велику помилку, коли залишають плоди на рослині подовше. Однак у цьому випадку плоди переспіють досить швидко, а в їхньому смаку буде присутня сильна гіркота.

Однією з особливостей лагенарії є те, що її плоди можна використовувати частинами, відрізаючи їх на самій рослині. Рана швидко зарубцьовується, а сам плід продовжує свій ріст.

Період вегетації лагенарії сильно розтягнутий, так що на насіння треба залишати першу пару плодів і тримати їх на рослині, як можна довше.

Якщо такі плоди якимось чином потраплять під заморозки, то довго зберігатися вони не будуть. Зірвані плоди «на насіння», можна покласти дозрівати в приміщенні, поруч з батареєю опалення. До початку грудня плоди повністю висихають, а якщо їх гарненько труснути, то буде чутним гуркіт насіння, що обсипалося. Виходить природне брязкальце. Тоді й потрібно їх розрізати та витрусити насіння. Насіння лагенарії, отримане таким чином, здатне зберігати схожість досить тривалий час - 8-10 років.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: