Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Поради досвідчених городників. Як зробити теплу грядку для огірків

Поради досвідчених городників. Як зробити теплу грядку для огірків


Поради досвідчених городників. Як зробити теплу грядку для огірків

Дачна ділянка без огірків? Такого бути не може, адже так? Але чи все ми знаємо про цей хрусткий овоч? Чому іноді врожай нас розчаровує? Грядка для огірків - ось секрет. Причому не проста грядка, а тепла.

Огірки – теплолюбні ніжинки, і при температурі +15°С рости нізащо не стануть. Тому з висаджуванням їх у відкритий ґрунт квапитися не варто. Зате якщо ви заздалегідь приготуєте для них теплу грядку, то і посадити розсаду можна раніше, і врожай одержите швидше за всіх.До речі, як вирощувати огірки у діжці, можна дізнатися тут.

Як облаштувати теплу грядку

Тепла грядка готується або з осені, або ранньою весною. Що для цього необхідно.

Викопайте траншею глибиною 50 см, поперек траншеї викладіть деревні цурки (підійдуть будь-які деревні відходи, обрізані гілочки яблуні, корені дерев тощо). З боків траншеї накидайте тирсу та гілочки невеликого діаметра, зверху викладіть перевернений дерен. Добре втрамбуйте. Поверх дерну укладіть суміш опалого листя і землі у співвідношенні 1:1, висота земляного насипу має бути 10 см.

Якщо є час і можливість, то грядку можна окантувати дерев'яним коробом - так буде простіше доглядати за посадками.

Як працює тепла грядка

При гнитті деревина виділяє метан і відповідно - тепло. У такому середовищі добре розмножуються мікроорганізми. Вони й окислюють метан до двоокису вуглецю, яким живиться рослина.

Така грядка для огірків може «працювати» до 10 років. За допомогою такої грядки посадки огірків спокійно витримують зниження температури до +5°С.

Ця універсальна тепла грядка годиться не тільки для вирощування огірків. На ній також можна висаджувати редиску, салат, кріп, гарбуз, цвітну капусту, кабачки.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: