Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Низькорослі томати. Сорти, особливості посіву, догляд

Низькорослі томати. Сорти, особливості посіву, догляд


Низькорослі томати. Сорти, особливості посіву, догляд

Головний плюс низькорослих сортів – дружне і раннє дозрівання плодів. Сорти невеликої висоти добре підходять, як для вирощування на простий грядці так і для посіву в теплиці.

Їм не страшні різкі зміни вологості і температури. Для посіву вибирають насіння сортів адаптованих в певній частині країни, так можна виростити гідний урожай. Від звичайних, низькорослі томати відрізняються тим, що їх не потрібно пасинкувати, так як у них не відростають бічні пагони.Дозрівають низькорослі томати практично одночасно. урожай більшості сортів можна збирати вже через 80-120 діб після посіву насіння. Маса плодів низьких помідорів буває різною від 30 г. до цілого кілограма.

Морозостійкі сорти можна сіяти прямо на грядку під плівкове укриття. Висівають в кінці березня, першій декаді квітня, а урожай прибирають в середині літа. Це дає можливість уникнути зайвих турбот, пов’язаних з пересадкою розсади на постійне місце. рослини під відкритим небом загартовуються, з цієї причини він краще витримують несприятливі умови.

Особливості такого посіву:

• Лунки перед висаджуванням насіння підгодовують перепрілим гноєм, додають деревну золу і хороший компост;

• Між рослинами потрібно залишати вільний простір мінімум 40 см;

• рослини на грядці добре поливають виливаючи 5-7 літров в кожну лунку, але це робити можна максимум раз на тиждень. В посушливий сезон, можна поливати трохи частіше, орієнтуючись на стан ґрунту;

• Ґрунт необхідно акуратно рихлити, не можна травмувати коріння сіянців.

Кущики низькорослих сортів томатів не потребують видалення пасинків, але для того щоб отримати великі плоди окремі бічні пагони вибірково видаляють.

Посів насіння

Досвідчені господарі городів, дають кілька рекомендацій щодо посіву насіння, які дадуть можливість не допустити серйозних помилок і значно збільшать врожайність томатів:

• Висівати насіння в ящички потрібно не ближче ніж через 2-3 см. Це дозволяє виростити здорові і міцні сіянці;

• Після того як молоді рослини піднімуться на 7-9 см, необхідно їх перший раз підгодувати комплексними сумішами;

• Після поливів до стебел необхідно підгорнути ґрунт. це спростить подальшу пікіровку розсади;

• До пересаджування розсаду потрібно обов’язково загартувати, і зо два тижні потримати в парнику для акліматизації;

• Підростаючу розсаду потрібно до пересаджування підгодовувати не менше 3 раз розчином суперфосфату, сульфату калію і сечовини, або
використовувати для цього нітроамофоску.

Грядки потрібно попередньо підготувати для пересадки розсади помідорів:

• Удобрити ділянку органічними і мінеральними добривами;

• Перекопати ґрунт на штик лопати;

• Зробити лунки для посадки сіянців, 15-25 см діаметром через 40 см;

• Після посадки кожних 4 рядів, роблять прохід шириною 0.5 метра, щоби було зручно доглядати за рослинами;

• Коли розсада буде висаджена, її потрібно добре полити.

Ґрунт на грядках після посадки потрібно весь час зволожувати, необхідно просто часто поливати її невеликою кількістю води. Коли рослини відновлять коріння і почнуть нормально рости, проміжки між поливами збільшують, але одноразово поливають більшою кількістю води. Через місяць після посадки можна ще раз підгодувати рослини.

Переваги низькорослих сортів

• Простота догляду за рослинами – немає необхідності використовувати спеціальні пристосування для висадки рослин і догляду за ними, досить рихлити ґрунт, поливати вчасно і підгодовувати набором добрив;

• Немає необхідності витрачати час на видалення пасинків і формування рослин;

• врожай визріває рано і майже одночасно;

• рослини не хворіють на фітофтороз. Причина цього в ранньому дозріванні плодів, з цієї причини фітофтора не встигає розвинутися на кущах томатів.

Три різновиди сортів

1. Детермінантні сорти. Успішно ростуть як у теплиці, так і на звичайній грядці. Швидке зростання бічних пагонів прискорює і покращує формування рослини, з цієї причини їх не потрібно пасинкувати і підв’язувати;

2. Напівдетермінантні. Найкраще вирощувати під відкритим небом. Коли рослини піднімуться на 70-90 см, у них прищипують верхню частину пагонів, інакше вони будуть рости вище 1,3 м і їх пагони потрібно буде прикріплювати до опор. Їх не потрібно пасинкувати, але для збільшення маси плодів і прискорення дозрівання, частину пагонів видаляють;

3. Супердетермінантні. Дозрівають в ранні або середні терміни, дуже врожайні сорти, помідори достигають дружно. Ці томати потрібно пасинкувати, і потрібно правильно формувати рослину.

Насіння потрібно купувати в спеціалізованих місцях, адже посівний матеріал, може бути запилений іншими сортами, в результаті вони втратять свої сортові характеристики, і замість компактного кущика низькорослого сорту, ви отримаєте гігантські зарості схожі на джунглі.

Найпоширеніші сорти

Невский. Детермінантний сорт, дозріває рано, добре протистоїть більшості хвороб. Перший врожай можна отримати з рослин у віці 65-95 діб. Призначений для теплиць, але успішно розвивається на звичайній грядці, рослини досягають 35-50 см.

За правильного догляду один кущик «Невського» здатний принести до 1.5 кг овочів. Помідори середніх розмірів, їх маса сягає 60 грамів. Можна висадити на 1м2 по 5 рослин, з цієї причини, цей сорт люблять господарі маленьких земельних ділянок.

Основний мінус цього сорту – вимогливість до додаткового харчуванню і врожайність середнього розміру.

Подснежник. Напівдетермінантний, скоростиглий, холодостійкий сорт, призначений для вирощування в північних регіонах на звичайній грядці, може нормально розвиватися на бідному ґрунті. Цей сорт не потребує багато догляду і здатен давати стабільні врожаї щороку. Плоди середнього розміру близько 150 грам. Примітно те, що великі помідори виростають в основному на нижніх гілках. Кущики можуть вирости до 130 см, але за своєчасного обрізання пагонів, вони не виростають понад 60-80 см. З кожної рослини можна зібрати по 1.5-2 кілограма помідорів. Для цього сорту необхідні часті і рясні
підгодівлі.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: