Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як вирощувати малину. Посадка, догляд та підживлення

Як вирощувати малину. Посадка, догляд та підживлення


Як вирощувати малину. Посадка, догляд та підживлення

Малина - одна з найцінніших ягід, відомих людству. Усі знають, що малинове варення - кращі та найсмачніші ліки від застуди. Чай з листя та гілок малини сприяє оздоровленню травної системи, допомагає при печії й виразці, рятує від нудоти при вагітності, збагачує організм вітамінами.

Як же виростити цю чудо-ягоду на своїй дачі?Пропонуємо вашій увазі основні правила вирощування малини, навчимося доглядати за малинниками так, щоб не скаржитися на врожаї протягом п'ятнадцяти років.

До речі, як посадити та виростити малинове дерево можна дізнатися тут.

Посадка малини

Домогтися високої врожайності малини на тому самому місці протягом багатьох років не так вже і складно. І насамперед, потрібно правильно посадити кущі. Найкраще саджати малину восени після листопаду або ранно навесні до розпускання бруньок.

Висаджують її на світлу ділянку з невеликим затіненням, де до цього росли злакові або сидерати. Не варто саджати малину після картоплі або томатів - такі попередники негативно позначаються на розвитку кущів. Якщо на саджанцях малини є листя, його необхідно зрізати. Оптимальний спосіб посадки малини - висадження саджанців вузькими рядами в будь-якому напрямку. Так згодом буде легше доглядати за малинниками та збирати ягоди.

Рекомендована відстань між рядами складає 1,5-2 метри, а відстань між рослинами - 0,5-0,7 метри. Вибравши місце і розмітивши майбутні ряди, можна вчинити двояко: або викопати траншею глибиною 40 сантиметрів, або зробити окремі лунки під кожний кущ глибиною знову ж 40 сантиметрів. Траншея або лунки заповнюються компостом упереміш із попелом. Кожний саджанець необхідно присипати землею або перегноєм так, щоб коренева шийка була на рівні землі. Це робиться для кращого відростання молодих пагонів.

Після висадження під кожний кущ виливають 2 літри води, потім прикореневу зону мульчують, а стебла саджанця обов'язково обрізають, залишаючи по 3-5 бруньок на кожному. Наступною весною, коли рослина дасть нові пагони, первинні гілки зрізують до рівня землі. Оскільки малина плодоносить на торішніх пагонах, така обрізка позбавляє нас урожаю в перший рік, зате цей прийом дозволяє молодим кущикам укоренитися і наростити кореневу систему, що і стане заставою майбутніх багатих урожаїв.

Восени в міжряддя малини можна висаджувати сидерати - овес, фацелію, вику, ячмінь, просо. Навесні соковиту зелень сидератів варто скосити і використати для мульчування малинників.

Догляд за малиною

Мульчування - обов'язковий прийом при вирощуванні малини. Справа в тому, що вона віддає перевагу легким, пористим і вологим ґрунтам, і далеко не кожна дачна ділянка може похвастатися такими. Рятує мульчування! У малиннику відмінно працює газетна мульча. Розстеліть під кущами газети в кілька шарів і присипте свіжоскошеною травою, тріскою, стружкою, соломою, кухонними відходами, навіть великими обрізками деревини - малина чутлива до будь-якої мульчі. Крім того, дуже важливо не забувати видаляти старі стебла малини, що відплодоносили, і контролювати молоді пагони.

Восени або ранньою весною пагони, з яких був зібраний урожай потрібно обрізати під корінь. Щоб ягоди залишалися великими з року в рік, необхідно видаляти зайву молоду поросль, залишаючи у кожного куща не більше п'яти пагонів (в ідеалі всього по два). Для зручності збору врожаю кожний ряд малини зазвичай обносять шпалерами - по краях вкопують стовпчики, а уздовж ряду натягають дріт на висоту приблизно у 2/3 куща. Таке спорудження не дає стеблам нахилятися під вагою ягід, забезпечує доступ до кожної рослини, дозволяє легко виконувати всі необхідні маніпуляції: обрізку, мульчування, підживлення.

Підживлення малини

Навіть якщо ви не забуваєте періодично підкладати в малинники мульчу, підживлення малини органічними добривами не буде зайвим, особливо в перші роки. У якості весняного підживлення ідеально підходить настій пташиного посліду. 1 кілограм посліду потрібно тиждень настоювати в 10 літрах води, а потім розвести водою 1:10 і підживити кущі. Ще краще працює підживлення, що складається наполовину із гнойового настою, наполовину з рідкого добрива із трави.

Молоді пагони, що відростають, можна обприскувати розчином Ем-препаратів з інтервалом два тижні. Таке обприскування служить не тільки підживленням, але і є профілактикою хвороб малини.

Восени для підживлення малини можна приготувати спеціальний комплексний настій. Для цього діжку заповнюють на 2/3 травою, бур'янами, сіном або бадиллям, додають півтори склянки попелу, жменю гранульованого гною, посліду або біогумусу, півтори склянки варення або цукру, 2 шкільних крейди і заливають теплою водою. Для прискорення шумування можна влити невелику кількість Ем-розчину. Через 10 днів настій готовий. Для підживлення півлітра такого добрива розводять у десяти літрах води.

Якщо немає можливості приготувати комплексне підживлення, не біда. Скористайтеся старим-добрим зольним настоєм. Для його готування протягом доби потрібно настоювати 2 склянки попелу в 10 літрах води. Малину вдобрюють, виливаючи під кожний кущ по 3 літри рідкого підживлення.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: