Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Підживлюємо рослини. Як зробити рідке зелене добриво

Підживлюємо рослини. Як зробити рідке зелене добриво


Підживлюємо рослини. Як зробити рідке зелене добриво

Це добриво застосовується для всіх видів культурних рослин. Воно, як і всі біологічні підживлення, багате азотом та іншими корисними елементами.

Рецептів готування рідкого добрива із зелених рослин багато. Ось деякі з них.Добриво з кропиви

Зберіть кропиву (важливо це зробити до появи насіння. А якщо з насінням, то просто процідіть настій через сито). Подрібніть пагони й помістіть їх у чисту ємність (приміром, відро з-під фарби або діжку) і залийте 3/4 водою. Зверху ємність щільно закрийте і раз на кілька днів настій відкривайте і перемішуйте. На сонці процес бродіння відбувається швидше. Через 2-3 тижні добриво готове! Розчин відразу застосовуйте за призначенням.

Для підживлення під корінь добриво розбавте (1:10). Для обприскування настій процідіть і розбавте (1:20). Важливо дотримуватися пропорцій і пам'ятати, що краще недогодувати, чим перегодувати.

Кропиву можна використовувати як самостійно, так і додавати в настій інші трави, такі, як окопник, пижмо звичайне, хвощ польовий, і гіркий полин.

Добриво з бур’янів

У бочку приблизно на 3/4 помістіть зрізану траву, бадилля, виполоті прямо з корінням бур'яни (можна навіть із насінням), пасинки томатів і т.д. І залийте водою. А потім закрийте кришкою або поліетиленовою плівкою, проробивши в ній пару дірочок для газообміну і зафіксуйте скотчем або мотузкою. Залишіть для настоювання і бродіння на 7-10 днів - зелене добриво готове до застосування! Його колір має стати мутнувато-зелено-жовтим.

Для підживлення добриво розбавте (1:10). Не варто робити підживлення "густішим" - можна тільки нашкодити рослині і спалити її корені, тому що настій виходить досить концентрованим.

Коли витратите всю рідину, траву, що залишилася, ще раз залийте водою і через день-два використайте для поливу вже без розведення. А "відпрацьовану" зелену масу вилийте під ягідні кущі або в компостну купу.

Підживлення настоєм бур'янів потрібно сполучати з поливами. Гущу, що залишилася, можна покласти в компост, можна нею замульчувати малину або гарбузові культури, прикривши зверху виполотими бур'янами, щоб прибрати неприємний запах. Його також можна значно зменшити, якщо додати в ємність з бур'янами валеріану разом з коренем.

На замітку

• Прекрасне підживлення для рослин - настої кропиви, люцерни або окопника з пижмом, вівчарською сумкою і ромашкою. Можна додати туди попіл і кісткове борошно.

• Рідке зелене добриво з кропиви, мокриці, буркуну, зірочника, мятлика і вівсяниці прекрасно підійде для підживлень будь-яких овочів.

• Рідке добриво з листя кульбаби не підходить для капусти і буряка.

• Для рідкого добрива не рекомендується використовувати кінський щавель і жовтець, тому що поряд з корисними вони містять і шкідливі речовини, що гнітять ріст овочевих культур.

• Не радять для рідкого добрива використовувати злаки - вони погано розкладаються.

• Класти в настій можна пирій разом з корінням, квіти мати-і-мачухи, кульбаби, а також всі інші бур'яни.

• Також у сировину для бродіння можна додавати трохи сечовини.

• Не слід класти в настій хворі рослини, їх краще спалювати.

• Ґрунт, политий настоєм з кропиви, приваблює до себе дощових хробаків.

• Підживлення настоєм бур'янів дезорієнтують шкідників своїм запахом, і вони не чіпають рослини, облітаючи стороною грядки.

• Восени рідким добривом корисно пролити всі майбутні грядки.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: