Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чому жовтіє листя на полуниці

Чому жовтіє листя на полуниці


Чому жовтіє листя на полуниці

Незважаючи на те, що полуниця (садова суниця) - ягода досить невибаглива у вирощуванні, все-таки й вона може доставити турбот городнику. Зокрема, найпоширенішою проблемою при вирощуванні полуниці є зміна кольору полуничного листя із зеленого, на більш світлий, а в окремих випадках лист може стати практично жовтим.

Так чому ж жовтіє листя полуниці?Причин для такого явища може бути декілька, але найчастіше полуничний лист змінює забарвлення при недоліку в ґрунті заліза. Для того, щоб усунути цю проблему, найчастіше буває достатньо однієї або декількох обробок мідним купоросом, приготовленим з розрахунку 2 столові ложки на 10 літрів води.

Варто ретельно обробити всі кущики, рясно обприскавши їх, причому, буде зовсім непогано, якщо деяка частина розчину мідного купоросу потрапить і на ґрунт навколо кущиків полуниці.

До речі, такі обробки є ще й відмінним засобом профілактики від багатьох грибкових захворювань. Обробку мідним купоросом виконують після того, як із грядки повністю зібраний весь урожай. Якщо ж затягти з обробкою, то цілком можливо, що більшість кущиків полуниці просто пропаде, і наступного року ви залишитеся без улюбленої ягоди. При нестачі заліза постраждалі кущі полуниці погано розмножуються, тобто практично не пускають вусики.

Ще однією причиною того, що жовтіє листя полуниці, може стати звичайний хрущ, він заривається в корінь, відкладає там личинки, які й ушкоджують кореневу систему полуничного куща. У результаті, листя недоодержує живильних речовин і жовтіє.

Боротися з личинками хруща досить складно. При перекопуванні грядок, їх збирають вручну, приваблюють шпаків, для яких хрущ улюблені ласощі, споруджують пастки або застосовують спеціальні інсектициди, такі, як «Базудин», «Актара» та ін.

Жовтіє листя на полуниці і при занадто спекотній і сухій погоді. Якщо є можливість, то в особливо спекотні дні потрібно притінити полуничну грядку й організувати рясний полив, щоб земля просочилася вологою на 25-30 см.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: