Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Мишачий гіацинт на вашій клумбі. Що треба знати про Мускарі

Мишачий гіацинт на вашій клумбі. Що треба знати про Мускарі


Мишачий гіацинт на вашій клумбі. Що треба знати про Мускарі

Мускарі (Muscari), що у народі часто називають "мишачим гіацинтом" або "гадючою цибулею", зобов’язаний своєю назвою запаху, що віддалено нагадує мускус. Рід Мускарі поєднує близько 60 видів цибулевих рослин 10-30 см висотою.

У країнах колишнього СРСР виростає 20 з них, віддаючи перевагу степам, відкритим схилам гір серед чагарників і узліссям.ДОВІДКА:
Сімейство: гіацинтові (Hyacinthaceae)
Тривалість життя: багатолітник
Розміри: до 10-30 см у висоту
Розмноження: насінням та дочірніми цибулинами. Пересаджують раз на 4-5 років. Час посадки: літо, осінь.
Догляд: Добре росте і на сонці, і у легкій півтіні. Не переносить тривалого застою води. До складу ґрунтів невимогливий, добре реагує на внесення органічних добрив. У період цвітіння вимагає досить багато вологи, а в період спокою віддає перевагу сухому середовищу.
Стійкий до хвороб і шкідників.


Майже всі види Мускарі декоративні. Щільне гроновидне суцвіття з малюсіньких дзвіночків має приємний аромат. Найчастіше зустрічається синє забарвлення квітів, але є види з білими, фіолетовими і навіть ясно-жовтими квітками.

У садовій культурі найчастіше поширений Мускарі вірменський, або колхидський (Мuscari armeniacum, М. Colchicum). Яскраво-блакитні квітки розміром близько 0,5 см кожна мають тоненьку білу облямівку по краю. Їхнє число в суцвітті - 40-50 штук. Верхні квітки безплідні, а нижні утворюють насіння, але розмножувати його легше дочірніми цибулинками, які зацвітають вже через два роки. Цвіте Мускарі вірменський наприкінці весни в середньому 3-4 тижні. Цибулина 2,5-3 см довжиною і 1,8-2,2 см у діаметрі.

Не менш популярні його різновиди, наприклад:

M. armeniacum f.alba з білими квітами;

M. armeniacum "Sapphire" з темно-синіми стерильними квітками, що не зав’язують насіння;

M. armeniacum "Fantasy creation" - махровий синьо-зеленого забарвлення з плавним переходом від одного кольору до іншого;

M. armeniacum "Blue Spike" - у суцвітті 150-170 синіх ароматних квіток. За рахунок подвійного та потрійного розгалуження кожної квітконіжки суцвіття виглядає дуже великим і пишним. Квітує цей сорт на 1,5-2 тижні пізніше, ніж вид. Насіння, як і "Сапфір" не зав’язує, але за рік формує до трьох цибулинок-дитинок.

Як і інші дрібноквіткові, Мускарі чудово виглядають у квітнику або рабатці, а то і просто на невеликій галявинці перед будинком або газоні. Спосіб простий, але дуже декоративний - під час цвітіння створюється ефект маси - великої колірної плями.

Зимостійкі Мускарі прекрасно ростуть у півтіні та на сонячних місцях. Єдине, що вони погано переносять, - це тривалий застій води, тому не варто висаджувати їх у низинах.

До ґрунту Мускарі також не вимогливі, але при гарному догляді краще цвітуть і утворюють більші за розміром цибулини. Висаджують Мускарі наприкінці серпня-початку вересня.

При підготовці ґрунту для посадки, а також восени корисно вносити органічні добрива - перегній і компост. У період цвітіння Мускарі вимагають досить багато вологи, а в період спокою, навпаки, віддають перевагу сухому середовищу.

Розмножують Мускарі численними дочірніми цибулинками, які висаджують на глибину 6-8 см на відстані 5-10 см одну від іншої. Пересадження рослин проводять раз на 4-5 років. Мускарі (за винятком сортів з безплідними квітками) прекрасно розмножуються самосівбою, але зібране насіння швидко втрачає схожість, тому при необхідності насінного розмноження їх висівають відразу після збору. Сіянці зазвичай зацвітають на 3-й рік.

Мускарі також можна використовувати для вигонки.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: