Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Що робити на городі та в саду у жовтні

Що робити на городі та в саду у жовтні


Що робити на городі та в саду у жовтні

Урожай здебільшого прибраний. Начебто можна передохнути. Але... Роботи в саду й на городі ще багато, якщо, звичайно, думати про справжній урожай у наступному сезоні. Тому доведеться підготувати землю й сад до зимівлі і до весни.

На городі в цей час обробляють ґрунт, що звільнився, під посадки майбутнього сезону. Землю перекопують на глибину порядку 25-30 см, вносять органічні або мінеральні добрива, але грудки при цьому не розбивають. У цьому випадку земля краще промерзне й накопичить більшу кількість вологи при весняному таненні снігу. Попутно підготовляють грядки для підзимової сівби холодостійких культур. Таких як цибуля, буряк, салат, редис, морква, селера, кріп, петрушка, шпинат та інші. Безпосередньо саму сівбу звичайно проводять у листопаді з настанням стійкого похолодання, коли температура ґрунту знизиться до мінус 2-3 градусів.

Час висаджувати щавель, ревінь, естрагон та інші культури діленням кущів зі старих посадок.

З усієї присадибної ділянки збирають опале листя й закопують його в огірковий парник або складають у компостну купу. Насадження цибулі, коренеплодів, меліси, залишені на зимівлю, накривають листям.

Збирають моркву, буряк, редьку зимову та інші овочі. Зібрані овочі закладають на зберігання. У поліетиленові мішки набирають землю для висаджування навесні розсади в кількості як мінімум 6 відер. Причому землю потрібно брати з незараженої фітофторою ділянки, із внесенням суперфосфату з розрахунку 1 ст. ложка на відро.

Якщо земля сильно насичена вологою, її перекопування можна залишити ближче до холодів. А ось ягідники чекають турботи. Потрібно обрізати після листопаду малину, аґрус і смородину. Листопад підказує нам, що рослина готова до зимівлі, іде на спочинок. От і слід вирізати старі гілки, укоротити занадто довгі.

Восени висаджують садові дерева, такі як яблуня, вишня та груша. Можна спокійно висаджувати в цей період аличу, шовковицю й горобину. Прекрасно переносить осінню посадку значна частина сортової сливи, а також кущі ягідників.

Досвідченими садівниками давно відзначено, що садові дерева можна висаджувати аж до глибокої осені. Висаджені восени плодові дерева, як правило, дають більший і соковитіший урожай.

Зберігання овочів

Холодні підвали, льохи, ями - усе це придатне для тривалого зберігання овочів. Обов'язково має бути обладнана вентиляція для видалення надлишкової вологи та зниження температури. Для овочів бажаним є швидке (протягом декількох діб) зниження температури до оптимальної.

Вологість зменшують вентилюванням приміщення в холодну ясну погоду, а збільшують, розприскуючи воду. Потрібно враховувати розподіл температури в приміщенні. На підлозі й біля зовнішніх стін завжди холодніше, чим на поличках і біля стелі. Різниця може досягати 3-5 градусів.

Необхідну вологість у кожній партії продукції неважко регулювати за допомогою тонкої поліетиленової плівки, пакетів, вкладишів у ящик, прошарки вологим піском, укриттям рогожею і т.д. Поліетиленову тару не можна щільно закупорювати.

Мульчування

Якщо мульчуючих матеріалів, які ви зазвичай використовуєте (торф, солома, деревні стружки, тирса тощо), не вистачає, гарні результати може дати застосування рослин-бур'янів, що ростуть на ділянці або поруч із нею: люпину, мишачого горошку, кульбаби, подорожника, сниті, лопуха, хвоща та інших. Важливо тільки, щоб вони зав'янули й були добре подрібнені секатором або ножицями.

Ефективні добавки до такої мульчі рубаної кропиви, що відлякує слимаків і равликів, а також валеріани, що привертає дощових хробаків. Відмінно зарекомендували себе при мульчуванні також кора і хвоя. Наприклад, хвоя, володіючи високою фізіологічною активністю, при добавці в суміш в обсязі до 30% дозволяє позбутися парші картоплі, вирощеної з бульб із цим захворюванням.

Під час мульчування такою сумішшю міжрядь суниці вдається не тільки позбутися шкідників, але й одержати більш високий урожай, причому з ягодами, що відрізняються особливо приємним смаком.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: