Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як виростити зимову полуницю на підвіконні

Як виростити зимову полуницю на підвіконні


Як виростити зимову полуницю на підвіконні

Вирощувати полуницю в горщику насправді досить легко, до того ж це відмінний спосіб забезпечити родину органічними ягодами без агресивних хімічних речовин і пестицидів.

Уявіть, навіть у самі холодні зимові дні ви зможете насолоджуватися улюбленими десертами зі свіжою полуницею, незважаючи на "космічні" ціни у супермаркетах.Щоб виростити полуницю в горщику вам знадобиться:

- саджанці ремонтантних сортів полуниці;

- органічний ґрунт (можна приготувати самостійно, зробивши суміш із біогумусу й торфу в рівних частках);

- контейнер для посадки полуниці (ящик, горщик для кімнатних рослин або підвісний горщик з водозбірником).

Почнемо із придбання саджанців. Їх можна купити в місцевому садовому центрі або в Інтернеті в авторитетного продавця. Вибирайте міцну розсаду, у якої буде не менше 5 здорових листочків. При покупці переконайтеся, що обраний сорт є саме ремонтантним. Це означає, що протягом більшої частини року він буде постійно виробляти ягоди.

Ремонтантна полуниця дозволить поласувати плодами своєї праці вже в перший рік вирощування. У принципі, полуниця звичайних сортів також придатна для вирощування в горщику, але в перший рік ягід вам одержати не вдасться. До речі, якщо саджанців гарних сортів полуниці дістати не вдалося, можна спробувати виростити їх з насіння самостійно.

Далі приступаємо до посадки. Заповніть горщик (близько половини ємності) злегка зволоженим органічним ґрунтом і помістіть полуничний кущик по центру. Деякі садівники рекомендують до наповнення ґрунтом укласти на дно горщика небагато дренажу (дрібні камінці, керамзит, горіхова шкарлупа).

Продовжуйте заповнювати горщик ґрунтом доверху. Обов’язково використовуйте контейнери з гарним дренажем унизу. Підвісний горщик з водозбірником — відмінний вибір для полуниці. Якщо купити такий важко, візьміть будь-яку іншу ємність із розрахунку 3 літра на один кущик полуниці.

М’яко придавіть ґрунт у горщику, але не утрамбовуйте. Полуниця потребує місця для росту кореневої системи, і якщо ґрунт буде занадто щільний, це утруднить утворення коріння. До речі, якщо ви купили для полуниці великі підвісні горщики, у них можна посадити не одну, а кілька рослин. Саджати можна один саджанець на кожні 3 літра ємності.

Злегка полийте ґрунт. Обережніше з водою, інакше ви ризикуєте утопити свої полуничні посадки. Досить того, щоб ґрунт був вологим й податливим.

Розмістіть горщики з кущиками полуниці в приміщенні з яскравим сонячним світлом. Полуниця потребує гарного освітлення принаймні шість-вісім годин щодня.

Полив здійснюєте по мірі необхідності. Якщо ви використовуєте систему автоматичного поливу, настройте її відповідно до інструкції виробника. Якщо ні, то полив, імовірно, доведеться проводити через день. Якщо в кімнаті дуже сухе повітря, можливо потрібно буде поливати щодня.

Після заходу сонця полуницю в горщику потрібно помістити в темне або тускло освітлене місце. Залишайте рослини там поки сонце не встане наступного дня. Кімната, яка не використовується або використовується рідко - прекрасно підходить для розміщення полуниці на ніч.

Збирайте ягоди полуниці, коли вони дозріють. Їжте їх на здоров’я, печіть пироги або робіть полуничне морозиво, желе, джеми й варення.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: