Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації. Поради, методики та дихальні техніки

Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації. Поради, методики та дихальні техніки


Як швидко заспокоїтися у стресовій ситуації. Поради, методики та дихальні техніки

Ви стали об’єктом критики? Коли знову настане критичний момент, скористайтеся нашими порадами.

НАМАГАЙТЕСЯ ЗРОЗУМІТИ. Той, хто критикує інших, часто сам переповнений образою. Якщо ви не можете зрозуміти, що насправді турбує людину, яка вас образила, запитайте у неї про це. Пам’ятайте: образа не завжди адресована особисто вам.
Намагаючись зрозуміти тих, чиї слова вас боляче зачепили, ви легше перенесете образу.ВДАЙТЕСЯ ДО ГУМОРУ. Найкраща зброя проти образливої критики – сміх. Дотепна відповідь допоможе вам впоратися майже з
будь-яким кривдником.

НЕ ЗАПЕРЕЧУЙТЕ. Погоджуйтеся з усім. Якщо дружина каже: «Мені здається, любий, ти набрав кілограмів десять», відповідайте: «Дванадцять, якщо бути точним». Якщо вона не відступає: «Ну, і що ти будеш робити із зайвою вагою?» – спробуйте відповісти так: «Нічого, напевно. Просто буду певний час товстуном». Погоджуючись із критикою, ви забираєте зброю у критиканів.

ІГНОРУЙТЕ ДОКОРИ. Вислухайте зауваження, скажіть собі, що воно не за адресою, і забудьте. Вміння пробачати – одна з найважливіших рис, які допомагають нам жити і які ми можемо в собі розвивати. Якщо ви ще не цілком готові пробачити, дайте зрозуміти критиканові, що його зауваження почуте, але відповіді не буде. Або зробіть вигляд, що вам не цікаво. Покліпайте, позіхніть і відверніться, ніби кажучи: «Кого це хвилює?» Люди не люблять, коли їх вважають нудними.

Інакше кажучи, наростіть товсту шкіру. Звичайно, найлегше припустити, що люди намагаються поводитися якнайкраще і багато хто просто не усвідомлює, наскільки їхня поведінка позначається на інших.

Постійно тримати оборону, нервувати, доводити свою правоту й контролювати ситуацію – обходиться занадто дорого. Спробуйте пробачати – й у відповідь отримаєте набагато менше образ і неприємностей.

У світі багато людей, які принижують інших, щоб самоствердитися. Не приймайте образи. Не звертаючи на них уваги, ви усунете напругу, припините нервувати і заспокоїтеся.

Як швидко заспокоїтися і опанувати себе

Метод 1. Відволікання
(60 c – середній час, витрачений на техніку).
Дуже простий спосіб: коли ви починаєте злитися і втрачаєте контроль, подумайте про зовсім іншу приємну ситуацію. Наприклад, про те, на якому тропічному острові ви хотіли б провести наступну відпустку або про чудовий фільм, який ви вчора подивилися.
Результат. Суть у тому, щоб відволіктися від подразнювального фактора. Тоді адреналін не встигне виділитися і всі претензії можна буде висловити спокійно. А це пришвидшить вирішення проблеми.

Метод 2. Лічба
Цей спосіб дуже схожий на той, який радять застосовувати психологи: порахувати до десяти, перш ніж накричати, наприклад, на дитину, яка не слухається.
Але тут важливо не просто рахувати до десяти, необхідно ще й концентруватися на лічбі, тобто фізично уявляти ці цифри, як вони з’являються і зникають, відпливають у хмари, розчиняються у воді – все, що завгодно.
Результат. З’являється можливість не показувати свої неконтрольовані емоції.

Метод 3. Фізичний
Із силою стиснути-розтиснути кулаки, похрустіти пальцями. Можна просто покрутити у руках будь-який предмет. Необхідна умова – зафіксувати свою увагу на тому, що ви робите («я стискаю кулаки», «я кручу у руках ручку»). Допомагає також, якщо завмерти і напружувати кожен м’яз свого тіла під час вдиху і розслаблятися під час видиху.
Результат. Ви заспокоюєтеся.

Техніка 1. Вдих-видих
Техніка скерована на те, щоб під час нервової напруги дихання відповідало стану організму. Необхідно дихати часто і глибоко. Зробіть 3-4 глибокі вдихи і швидкі вдихи-видихи. Вдихаємо через ніс, видихаємо через рот. Потім зробіть на 5 хвилин паузу і дихайте так, як вам зручно. Потім знову зробіть вдихи-видихи. Повторіть так 3-4 рази.
Результат. В організм потрапляє багато кисню, і адреналін зникає. Оскільки немає подразнювальних факторів, людина заспокоюється.

Техніка 2. Глибоке дихання
Техніка скерована на те, щоб за допомогою дихання змусити організм перейти до спокійного стану. Дихайте трохи глибше, ніж зазвичай, але недовго. Якщо тривалий час дихати глибоко, може запаморочитися в голові і ви досягнете зворотного ефекту. Думайте про те, наскільки правильно ви дихаєте. Ця техніка менш помітна, ніж перша, і підходить тим, кого, наприклад, саме в цей момент відчитує на підвищених тонах начальник.
Результат. Кисень усуває адреналін з організму, а думки, зосереджені на диханні, допомагають «піднятися» над ситуацією і сприймати все, що відбувається, більш адекватно.

Техніка 3. Сконцентруйтеся на руках
Техніка пов’язана із незначними рухами м’язів. Але мета все-таки та сама – знизити рівень адреналіну. Під час різкого вдиху якомога сильніше стисніть
кулаки, впиваючись нігтями у долоні, і різко, без паузи «викиньте» пальці вперед під час видиху. Достатньо зробити 10-12 таких рухів. При цьому думати потрібно про те, що ви робите руками, сконцентрувавшись на цьому.
Результат. Різкими рухами ви «спалюєте» адреналін. Зосередження на рухах і диханні допомагає відволіктися від тривожних думок.


Коментар психолога:

Коли зазвичай людина почувається природно спокійною? Фізіологічно спокій – це стан рівноваги організму із зовнішнім середовищем, це та мить, коли потреби організму задоволені. Більшість сучасних людей живе в умовах настільки швидких змін, що людський організм часом не встигає відновлювати рівновагу.

Емоційна зрілість характеризується вмінням через чутливість та краще розуміння себе трохи відтерміновувати бурхливі зриви у непростих життєвих ситуаціях. І це насамперед пов’язано з чутливістю до себе, гнучкістю та вмінням творчо пристосовуватися до ситуації, а не сліпе слідування тим чи іншим правилам. Адже кожна людина унікальна, а ситуація, в якій вона може втратити рівновагу, неповторна.

Важливо усвідомити, коли саме і чому виникли думки і почуття, які тепер не дають спокою. Часто ми «заморожуємо» свої переживання, стримуючи їх. Намагання постійно контролювати себе та бути завжди стриманими швидше викличе бурхливу емоційну реакцію у найнеочікуванішому місці.
Іноді стається так, що невідреаговані переживання людина переносить з одного контексту життя в інший, подвоюючи їхню силу.

Наприклад, стриману злість за те, що не встигаєш виконати роботу за необхідний термін, несвідомо «скидаєш» на друзів та колег або ж «забиваєш» ці переживання ще глибше, на що тіло реагує через той чи інший симптом, наприклад, головний біль.

Згадайте ситуацію, коли у вас з’являлися думки і почуття, які й нині не відпускають. Назвіть найсильнішу емоцію, яка виникає на це. Максимально яскраво висловіть її: голосом, рухом тіла, жестом (краще це зробити там, де вам ніхто не перешкодить, у відокремленому місці).

Суть цієї вправи в тому, що наші невиявлені почуття і нездійснені дії стають причиною нескінченного руху думок по колу, що створює неспокій. Як тільки нам вдається їх висловити, роздратування зникає.

Для зберігання спокою важливе відчуття власного тіла. Заплющіть очі, відчуйте що відбувається у вашому тілі просто зараз, де ви відчуваєте скутість, чи зручно ви сидите, що відбувається з вашим диханням. Намагаєтеся нічого не робити з цим, просто прислухайтеся до себе, а вже потім, коли це стає усвідомленим, за потреби змінить позу, темп і глибину дихання.

Через пізнання себе, позбуваючись скутості, власних комплексів, розвиваючи в собі самоповагу, ми наближаємося до стану внутрішнього спокою та рівноваги.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: