Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як вибрати фен для волосся. На що треба звернути увагу

Як вибрати фен для волосся. На що треба звернути увагу


Як вибрати фен для волосся. На що треба звернути увагу

Під час вибору фена багато хто зіштовхується з широким спектром проблем і питань, адже цей «простий» побутовий пристрій має дуже багато тонких налаштувань і нюансів.

Яка потужність має бути

Багато хто помилково вважає, що потужність фенів впливає на температуру повітря, однак від цього показника залежить тільки швидкість потоку повітря.Сучасні побутові фени мають потужність у межах 1200-1600 Вт. Зазвичай цього буває достатньо для того, щоб регулярно користуватися приладом у побуті. Професійні моделі, як правило, мають потужність, що перевищує 2100 Вт. При їхньому використанні сушіння волосся йде швидше, разом із цим залишається менше часу на те, щоб здійснити укладання. Зважаючи на те, що професійні фени важче і складніше побутових, упоратися з укладанням за пару хвилин зможе тільки перукар. Тому гнатися за приладами з вищим значенням потужності варто в тому випадку, якщо швидкість сушіння волосся для вас важливіше того, яка зачіска вийде після. Також при виборі потужності необхідно орієнтуватися на тип свого волосся.

Для ламкого, сухого або короткого волосся варто вибрати фен потужністю не більше 1200 Вт, тому що більш висока потужність може зіпсувати структуру волосся.

Для густого, довгого або важкого волосся підходить фен з потужністю від 1600 Вт і вище. Такої потужності вистачить, щоб забезпечити волоссю обсяг і пишність.

Найбільш оптимальним варіантом при виборі потужності фена стане придбання моделі з можливістю регулювання потоку повітря. Ця функція дозволить користуватися одним феном абсолютно всім членам родини.

Асортименти фенів, насадок та інших аксесуарів до приладів дуже широкий, при цьому суворої класифікації та ділення за своїми характеристиками у цих приладів немає. «Росконтроль» пропонує розділяти категорії фенів для волосся відповідно до сфери їхнього застосування.

Компактний фен.

Найбюджетніший і малопотужний тип пристрою. Як правило, виробники постачають ці фени мінімальним набором опцій і насадок або зовсім ними не комплектують. Обмежений функціонал і потужність цих фенів були принесені в жертву мобільності. Ці фени мають складну ручку, і їх можна носити в невеликій сумці. Деякі моделі працюють від акумуляторів, що робить використання максимально зручним. Недоліки компактних приладів очевидні: мала потужність, відсутність насадок. Єдина функція цих пристроїв - сушіння волосся, причому неквапливе.

Плюси:

- низька ціна,

- висока мобільність.

Мінуси:

- мала потужність,

- обмежений функціонал.

Рекомендується для сушіння короткого волосся, або для покупців, які регулярно подорожують, відвідують спортзал або басейн.

Побутовий фен.

Маючи технічні характеристики, що лише трохи перевищують можливість компактних фенів, «побутовий» клас пристроїв має ряд переваг. Невелика вага цих приладів дозволяє вільно маніпулювати феном, а їхньої потужності вистачає для повсякденних потреб. Крім того, побутові фени є найбільш ергономічним і зручним варіантом для самостійного використання. Кнопки керування і їхня ручка сконструйовані так, що їх легко можна знайти на дотик. З іншого боку - такі фени, також як і «компакти» не розраховані на довгу роботу.

Плюси:

- ергономічність,

- мала вага,

- низька ціна.

Мінуси:

- обмежений час роботи,

- обмежений функціонал.

Рекомендується широкому колу споживачів.

Професійний фен.

Зовсім недавно ця категорія пристроїв використовувалася винятково в салонах краси. Вони мають найбільший розмір, вагу, потужність і, як правило, найбагатшу комплектацію. Зазвичай ці фени володіють удароміцним і термостійким корпусом, змінними фільтрами, довгим шнуром і насадками для укладання волосся будь-якої довжини. Вони можуть працювати без перерви дуже тривалий час. Найголовніший недолік цих приладів у їхній ергономіці. Ручки й кнопки перемикання режимів і швидкостей у цих пристроях скоріше налаштовані під роботу фахівців, і можуть бути не зовсім зручними при індивідуальному використанні. Також професійні фени є дуже важкими, тривало тримати їх однією рукою над головою буде важко.

Плюси:

- багатофункціональність,

- висока швидкість сушіння волосся,

- широкі можливості зі створення зачісок.

Мінуси:

- незручність при самостійному використанні;

- висока ціна,

- високий рівень шуму.

Рекомендується для професіоналів і тих покупців, які, володіючи достатньою вправністю та кваліфікацією, хочуть одержати максимум від пристрою.

Гарний фен передбачає кілька температурних режимів - настроювання холодного, теплого, гарячого повітря. Вибір потрібного настроювання забезпечить якісне укладання і не пересушить волосся. Дуже важливим є наявність опції "холодного повітря", що на завершальній стадії допомагає закріпити результат укладання на тривалий час. Вона також зручна в ситуаціях, коли потрібно терміново остудити голову природним шляхом після сушіння, наприклад, перед виходом на вулицю в холодний час.

Більшість фенів мають функцію іонізації, що перешкоджає втраті вологи в структурі волосся завдяки спеціальному розщепленню молекул, які проникають у його оболонку. У результаті цього волосся стає блискучим і виглядає здоровим. Фени з функцією іонізації висушують швидше і при цьому волосся менше «магнититься».

Комплектація

У випадку з фенами, одним з головних критеріїв при виборі пристрою залишається його комплектація. Як правило, виробник готовий запропонувати покупцям відразу кілька насадок, кожна з яких призначена для певних маніпуляцій.

Концентратор - найбільш популярна у перукарів і покупців насадка, вона має пласке закінчення, що звужується, і незамінна при укладанні й моделюванні зачіски. Вважається, що ця насадка, при всій своїй швидкості та зручності може завдати шкоди волоссю, тому що вона концентрує гаряче повітря в одній крапці. Оптимально, якщо для укладання волосся ширина наконечника насадки буде складати 70-90 мм, для сушіння буде достатньо 90-110 мм.

Дифузор – друга за популярністю насадка. Вона являє собою широкий розтруб, що надівається вузькою частиною на кінець фена. За рахунок численних отворів він, як через сито, пропускає через себе потужний струмінь повітря, перетворюючи його на легкий теплий вітер. Головна функція приладу - швидке сушіння волосся, і з нею насадка справляється відмінно. Але маркетологи також наділяють даний аксесуар можливостями для збільшення об'єму і формування локонів. Однак, щоб домогтися від дифузора виконання цих завдань, необхідно мати хоча б початкові професійні навички перукаря та вправність. Проте ця насадка заощаджує час, до того ж робить потужний гарячий струмінь повітря більш м'яким, розсіяним, що оберігає шкіру голови від пересушування.

Фен-щітка (стайлер). Цей тип пристроїв сполучає в собі функціональність звичайного фена і брашинга. Потужність цих приладів зазвичай невелика, тому підходять вони скоріше для створення зачіски, ніж сушіння волосся. Як правило, виробники для цього типу пристроїв пропонують найбагатший спектр стайлінгових насадок, які дозволять випрямляти волосся, надавати йому більший об'єм, завивати локони. Поводитися із цим видом фена потрібно вміло, зазвичай його використовують професіонали в салонах краси.

Плюси:

- універсальність,

- широкий вибір насадок,

Мінуси:

- складність використання,

- довгий час сушіння.

Рекомендується для тих покупців, яким скоріше потрібен прилад для стайлінгу, ніж чим для сушіння волосся.

Насадки

Як правило, фен-стайлер можна придбати разом з наступними видами насадок:

- Насадка у формі половини круглої щітки придасться волоссю з "хімією", якщо завитки знадобиться розпрямити. Насадка-половинка легко піднімає волосся від коренів і вигладжує пасма.

- Стандартна кругла щітка із пластмасовими зубцями - для створення локонів.

- Насадка-гребінець - для догляду, сушіння й додання об'єму.

- Широкий гребінець - для сушіння й укладання.

- Стандартні щипці - для завивки локонів.

- Щипці малого діаметра - для завивки дрібних локонів.

- Кругла щітка з натуральною щетиною для додання блиску.

- Щітка із зубчиками, що вбираються - для створення локонів, виключена можливість заплутування волосся.

Матеріали корпусу

Корпус фена має бути виконаний з високоякісного матеріалу. Дешевий пластик має властивість плавитися від великих температур, тому через 10 хвилин сушіння ви зможете відчути досить неприємний і їдкий запах гару. На жаль, зовні відрізнити поганий пластик від гарного практично неможливо. Найчастіше й у сертифікаті якості нічого не говориться про те, з якого матеріалу виготовлений фен. При виборі матеріалу корпуса працює одна універсальна порада: якщо вже на вітрині магазина від приладу виходить неприємний запах пластику, купувати його точно не варто.

Нагрівач фена може бути бюджетним металевим або більш дорогим керамічним. Використання першого типу в конструкції фена може привести до того, що волосся буде прогріватися нерівномірно, що може негативно позначитися на його стані. Керамічний нагрівач сушить волосся істотно швидше металевого. Він забезпечує рівномірність нагрівання, волосся буде у безпеці.

Зверніть увагу

У тому випадку якщо ви визначилися із класом приладу, при покупці вам варто враховувати наступні параметри.

Важливі деталі

Потужність: для побутового використання достатньо 1200-2000 Вт.

Матеріали корпуса мають бути виготовлені з жаростійкого й удароміцного матеріалу.

Форма приладу. На даний момент фени представлені у двох формах: «пістолет» і «циліндр». Перший більш зручний для сушіння волосся, другий - для укладання.

Ергономічність приладу.
Фен повинен зручно розміщатися в руці. Регулятори перемикання потужності, швидкості й температури мають бути розташовані так, щоб не змінюючи положення руки, легко було їх намацати пальцями.

Вага приладу. Цей параметр необхідно визначати в магазині індивідуально, потримавши прилад пару хвилин на витягнутій руці. Оптимальна вага приладу для домашнього використання - до 500 г.

Шум приладу: цей параметр можна перевірити в магазині, включивши прилад. Якщо він працює занадто голосно або шумить нерівномірно, це може говорити про неналежну роботу двигуна.

Довжина шнура: для домашнього використання буде достатньо довжини 1,5-2 метри.

Функція «холодне повітря» дозволяє фіксувати укладання, не ушкоджуючи його високою температурою.

Вибір температурного режиму та швидкості. Чим більше цих режимів, тим ширше набір комбінацій для сушіння й укладання волосся. Як мінімум, обидва ці параметри повинні регулюватися у двох значеннях.

Бажані функції

Керамічний нагрівач забезпечує рівномірне нагрівання, безпеку волосся при сушінні, тривалий час роботи без перегріву.

Функція іонізації нейтралізує статичну електрику, захищаючи волосся від пересушування.

Турмалінове покриття дозволяє виробляти більшу кількість іонів, при сушінні волосся стає більш слухняним, гладким та сяючим.

Дифузор дозволять зберегти волосся від перегрівання і травмування.

Концентратор крапково направляє потік повітря. Така насадка дуже зручна для укладання.

Замінні фільтри захищають «начинку» фена від влучення пилу та волосся.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: