Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як стерилізувати банки. 6 перевірених способів

Як стерилізувати банки. 6 перевірених способів


Як стерилізувати банки. 6 перевірених способів

Стерилізація потрібна, щоб очистити банки від мікроорганізмів.

Якщо цього не зробити, домашні закрутки забродять, і з них злетять кришки.Як підготувати кришки й банки для стерилізації

Перевірте банки на наявність відколів, тріщин або іржі. Для консервації підходять ємності без ушкоджень. Кришки повинні бути рівними, без подряпин і іржі.

Чистою губкою ретельно помийте банки й кришки. Краще робити це содою, гірчичним порошком, господарським милом або натуральним мийним засобом.

Для миття не рекомендується використовувати звичайні мийні засоби, які можна знайти на полках будь-якого магазину. Найчастіше в них є хімічні добавки, які погано змиваються.

1. Як стерилізувати банки на пару над каструлею

Наповніть каструлю водою приблизно до половини й дайте рідині закипіти. Покладіть в каструлю кришки, а зверху помістите друшляк, сито або решітку. Поставте зверху сухі банки горлечком униз.

Можна скористатися спеціальним стерилізатором. Це пристосування виглядає як пласка кришка з одним або декількома отворами, куди вставляються банки.

Маленькі банки повинні простояти над паром близько 6-8 хвилин, банки об’ємом 1-2 л - 10-15 хвилин, а ємності на 3 л і більше - 20-25 хвилин.

Коли на внутрішніх стінках банок з’являться великі краплі води, стерилізацію можна закінчувати.

Зніміть банки й поставте на чистий сухий рушник горлечком униз. Кришки потрібно акуратно вийняти й теж перекласти на рушник внутрішньою стороною вниз.

Перед консервуванням банки й кришки повинні повністю висохнути.

2. Як стерилізувати банки в духовці

Поставте банки на лист або решітку в холодну духовку. Те, як ви їх установите - горлечком нагору або вниз, - не має великого значення. Банки в духовку можна ставити відразу ж після миття.

У духовку можна класти кришки, що закручуються. Не стерилізуйте кришки з гумками, оскільки останні можуть розплавитися. Їх потрібно прокип’ятити у воді 10-15 хвилин.

Закрийте духовку й установіть температуру 100-110°C. Тримайте банки усередині близько 20 хвилин. Час стерилізації не залежить від їхнього об’єму.

Виключіть духовку й залишіть там банки на кілька хвилин, щоб вони злегка охололи. Діставати їх потрібно сухим рушником. Якщо воно буде мокрим, банки можуть лопнути через перепад температур.

3. Як стерилізувати банки на пару над чайником

Наповніть звичайний чайник водою приблизно наполовину й скип’ятіть її. Якщо вийде, покладіть кришки в чайник. Якщо вони не пролазять усередину, простерилізуйте їх у каструлі з киплячою водою.

Поставте суху банку в отвір чайника горлечком униз.

Якщо банка маленька, можна помістити її на носик чайника. Або поставити в чайник товкач й повісити банку на нього.

Тримати банки над парою потрібно стільки ж, скільки в попередньому способі стерилізації над каструлею. Потім їх потрібно просушити на чистому рушникові.

4. Як стерилізувати банки на пару в мультиварці або пароварці

Наповните чашу мультиварки або пароварки водою й покладіть туди кришки. Установіть насадку для готування на пару й поставте на неї сухі банки горлечком униз.

Увімкніть пароварку або встановіть режим «Варіння на парові» у мультиварці. Якщо банки невеликі, можна закрити прилад кришкою, але це не відіграє істотної ролі.

Після закипання води банки повинні стерилізуватися стільки ж, скільки й над каструлею або чайником. Помістіть банки й кришки на чистий сухий рушник і дочекайтеся, коли вони повністю висохнуть.

5. Стерилізуємо в мікрохвильвій печі

Налийте в банки 1,5-2 см води й поставте їх у мікрохвильовку. Виберіть максимальну потужність і увімкніть таймер на 3-5 хвилин.

Вода повинна закипіти, а банки зсередини повинні покритися великими краплями. Злийте воду, поставте банки горлечком униз на чистий сухий рушник і просушіть.

У мікрохвильовій печі не можна стерилізувати кришки. Їх потрібно опустити в каструлю з киплячою водою на 10-15 хвилин.

6. Як стерилізувати банки в окропі

Поставте банки горлечком нагору в велику каструлю. Покладіть поруч кришки. Налийте в каструлю й банки холодну воду так, щоб вона покривала горлечка.

Якщо банки не вміщаються в каструлі, їх можна не ставити, а покласти горизонтально.

Доведіть воду до кипіння й стерилізуйте банки 15-20 хвилин. Потім перемістіть на чистий рушник горлечком униз, щоб вони повністю висохли.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: