Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Кімнатні рослини. Як розмножити монстеру

Кімнатні рослини. Як розмножити монстеру


Кімнатні рослини. Як розмножити монстеру

Монстера (лат. Monstera) - довгожителька з сімейства ароїдних, родом з тропічних лісів Південної і Центральної Америки. Всього в природі близько 50 видів цих вічнозелених рослин.

Ліана здатна вирости до 40 метрів у висоту, в кімнатних умовах її розміри значно менші, близько 5 метрів. Велика кімнатна рослина відрізняється товстими стеблами і розрізаними, глянцевими листками, які здатні виростати до 45 см в діаметрі. У нижній частині рослини розташовані повітряне коріння, воно служать одночасно опорою і забезпечує додаткове харчування.При гарному догляді ліана порадує вас сніжно-білими квітками, які кріпляться на товстому качані циліндричної форми.

Розмножують монстеру стебловими живцями.

Для цього стебло ділять на частини. Кожна частина повинна мати не менше двох бруньок.

Далі в приготовлену ємність з легким ґрунтом горизонтально укладають держак так, щоб одна брунька торкалася землі. Для цього живець притискають до ґрунту дужкою, але не засипають землею. Накривають банкою для збереження вологи. Час від часу банку знімають для провітрювання. Коли з'явиться перший лист, рослину пересаджують в постійний горщик.

Замість держака можна взяти верхню частину паростка з повітряними коренями. Такий держак відрізають від материнської рослини і висаджують в свій горщик. Материнська рослина при цьому продовжує зростати.

Непогано підходить для монстери розмноження повітряними відведеннями. Для цього роблять надріз на стеблі під листом на відстані не менше 60 см від кореня. На цей надріз поміщають вологий мох, який закривають поліетиленовою плівкою. Через чотири-п'ять тижнів з'являються коріння. Після цього відводок відрізають і висаджують на постійне місце, а стара рослина залишається у своєму горщику.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: