Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Рятуємося від обстрілів. Як правильно заклеювати вікна

Рятуємося від обстрілів. Як правильно заклеювати вікна


Рятуємося від обстрілів. Як правильно заклеювати вікна

В умовах вибухів та стрілянини скляні вікна можуть становити додаткову небезпеку. Розповідаємо, що слід зробити.

Якщо ви ще не підготували вікна до захисту від вибухів, зробіть це у зручний спокійний момент, не порушуючи правил комендантської години.Під час вибуху особливу небезпеку несуть гострі уламки скла, що розлітаються, і заклеювання вікон здатне зменшити її. Вікна у старих дерев’яних рамах більш чутливі до вибухової хвилі, ніж у склопакетах. Ви можете використовувати звичайний або малярський скотч, проте підійде і газета чи смуги тканини, змащені милом. Останній варіант найпростіше видалити зі скла, коли небезпека мине.

Наклеюйте скотч навхрест, а потім додавайте довгі смужки, щоб вийшло щось, що нагадує сніжинку.

Варто пам’ятати, що таке заклеювання не врятує саме вікно. Якщо вдатися до законів фізики, то подібні «хрести», як і будь-які смуги на вікнах – це своєрідне армування вікна, що кріпиться у рамах лише з боків. У цьому випадку скло відіграє роль мембрани, що коливається у такт струсу повітря ззовні. Основний «удар» припадає в самісінький центр мембрани, саме тому вважається, що форма «хрест-навхрест» найкраще «розсіює» удар і перешкоджає сильному подрібненню скла.

При цьому важливо, щоб лінії якомога частіше перетиналися в центрі. Чим більше буде липких смуг, тим більше осколків вони на собі затримають. Щоб мінімізувати вплив вибухової хвилі, відкрийте вікно.

За рекомендацією волонтерів руху "Чесно", якщо у вас є твердий щит, щоб прикрити вікно, варто встановити і його.

Не підходьте до вікон за умов вибухів або стрілянини. У темний час доби, згідно з інструкцією влади, згасіть світло. Тримайте при собі документи та аптечку та стежте за офіційними оголошеннями влади.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: