Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як власноруч розібрати та почистити бойлер

Як власноруч розібрати та почистити бойлер


Як власноруч розібрати та почистити бойлер
Запорукою довгої і надійної роботи бойлера є правильний догляд та експлуатація. Однак далеко не всі мають знання про те, як правильно обслуговувати цей водонагрівач.

Давайте розберемося, навіщо потрібно чистити бойлер, від чого його треба чистити і як часто це робити.Перевірити воду

Періодичність виконання чищення водонагрівача - як правило, один раз на рік або навіть на два. Зрозуміти, що прийшов час чистити водонагрівач допоможе наступне. Для цього потрібно злити з бойлера близько півлітра води й перевірити її колір. Червонуватий відтінок свідчить про наявність іржі на внутрішніх деталях, темний відтінок говорить про наявність шлаків. В обох випадках необхідна антикорозійна обробка.

Улаштувати перевірку води можна й іншим способом. Наповніть водою дві скляних посудини з кришкою, що загвинчуються. В одну налийте воду з бойлера, в іншу - із крана. У кожну посудину опустіть кілька сталевих цвяхів.

Через кілька днів цвяхи у воді з крана покриються іржею. У воді з бойлера, якщо вона містить достатню кількість антикорозійного засобу, вони повинні залишатися блискучими.

Якщо вам довелося спостерігати інший результат подій, у систему необхідно додати антикорозійний засіб. Важливо використовувати саме ту суміш, що вже є присутньою у системі. Якщо з якихось причин вам ця суміш не відома, краще повністю осушити систему та знову заповнити водою та інгібітором.

Видалити накип з нагрівального елемента

Періодично необхідно чистити водонагрівач і від накипу. Чим це обумовлено? Накип на тені має свій вплив на перегрів води, на збільшення споживаної електроенергії та теплоізоляцію термостата і тена.

Що треба зробити:

- відключити бойлер від електромережі;

- перекрити подачу холодної води;

- відкрити кран розбору гарячої води;

- відкрити запобіжний клапан (якщо ручка для зливу не передбачається, його варто демонтувати);

- відкрутити гайки, які втримують фланець;

- вийняти фланець;

- акуратно видалити накип з тена вручну або за допомогою засобів, що чистять;

- можна видалити накип з бака, але лише злегка. Чому злегка? Накип на поверхні бака виступає в ролі додаткового захисту від корозії.

Інші ознаки, що водонагрівач треба чистити

У процесі роботи водонагрівач видає голосний шиплячий звук.

Вода з водонагрівача має специфічний сірководневий запах.

Водонагрівач довго нагріває воду або часто включається/відключається.

Щоб подовжити життя водонагрівачу, не нагрівайте в ньому воду більше ніж на 60-70 градусів. Якщо прилад ви плануєте інтенсивно використовувати на максимальній потужності, будьте готові до того, що наростів і накипу на нагрівальному елементі й баці буде утворюватися набагато більше.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: