Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як економити воду. Прості поради, які заощадять ваші гроші

Як економити воду. Прості поради, які заощадять ваші гроші


Як економити воду. Прості поради, які заощадять ваші гроші
Різке збільшеня комунальних тарифів змушують людей шукати способи економії.

Пропонуємо вашій увазі прості поради з економії води, які збережуть ваші гроші.Якщо у вас встановлений бачок з однією кнопкою, то має сенс поміняти його на більш сучасний ‒ з двома режимами зливу. Витрати можуть окупитися протягом року (приблизний розрахунок зроблений на стандартну сім’ю з трьох осіб).

Існують також моделі унітазів, в яких бачок з’єднаний зі зливом раковини. Таке незвичайне рішення дозволяє повторно використовувати воду, що вельми економно і розумно. Правда, такі системи коштують недешево, та й в українських магазинах вони практично не зустрічаються. У будь-якому випадку, вибираючи нову сантехніку, оснащену системами економії води, слід шукати на ній маркування у вигляді слова econom або символу свині-скарбнички.

Змішувачі теж бувають різні. Допомагає економити двоступінчастий хід важеля, який присутній в певних моделях змішувачів. На початку діапазону важіль має легкий хід, для включення економного режиму, наприклад, для миття рук або зволоження чого-небудь.

У верхній частини діапазону важіль ходить так само легко, але між економічним і повним режимами відчувається невелика перешкода, що позначає перехід. Кожен виробник іменує таку систему по-своєму, але суть у неї одна і та ж ‒ економія більше 50% води.

При цьому з тонкого струменя за допомогою вбудованого аератора робиться потужний, наповнений струмінь (технологія EconSmart).

Ще більш еффектіний метод економії води ‒ безконтактний змішувач, який включає і відключає воду по сигналу інфрачервоного датчика, що реагує на піднесені руки. Людський фактор з таким краном не вплине на підвищену витрату води під час вмивання рук.

Ванна

При чищенні зубів або гоління можна використовувати не проточну воду, а зі склянки (бажано пластмасової, щоб не розбилась). Економія ‒ від 5 до 10 літрів при кожному «сеансі».

Якщо стаканчиком не хочеться користуватися, то принаймні при чищенні зубів або голінні не залишайте кран включеним постійно. Намагайтеся включати його лише на початку і в кінці процедури. В результаті, отримаєте економію води 15 літрів на хвилину.

До половини можна заощадити, якщо встановити на душі замість звичайного розсіювача більш економічний, з меншим розміром отворів. А ще краще встановити автоматичний переривник, який сам відключає воду і при простому натисканні миттєво відновлює напір.

До речі, про гігієнічні водні процедури. Якщо стоїть вибір між душем і прийняттям ванни, то варто враховувати: для повної ванни потрібно в 3 рази більше води, ніж для душу, прийнятого упродовж 5-7 хвилин. Приймаючи ванну, наповнюйте її наполовину. Економія при кожному прийомі ванни складе від 20 літрів води.

Прання

При пранні білизни також можна знайти більш раціональний варіант. Зокрема, фахівці рекомендують прати при повному завантаженні машини ‒ так, виявляється, води витрачається менше. Це ж стосується і посудомийної машини. Так можна заощадити до 600 літрів на тиждень!

Якщо вода у водопроводі не дуже жорстка, то при пранні можна класти порошку трохи менше, ніж зазначено в інструкції. Там наведені норми для жорсткої води. Кондиціонер, а він нині теж «кусається», не потрібно сипати при пранні на всі речі, а тільки за призначенням. У відповідності з цим потрібно вибирати і режим роботи машини ‒ від цього теж буде залежати витрата води та електроенергії.

При ручному пранні потрібно мати на увазі, що сучасні порошки та миючі засоби вимиваються з чистої білизни і після того, як вона полежить у непроточній воді 15-20 хвилин. Змінивши потім воду, білизну можна легко виполоскати дочиста.

Уважно вивчіть властивості застосовуваного прального порошку. Деякі компанії сьогодні розробляють схеми, що дозволяють економити при пранні білизни, точніше ‒ при полосканні. Вони намагаються створити таке середовище, при якій порошок швидше і надійніше змивається.

Не забувайте, що ручне прання обходиться дорожче в усіх відношеннях. Пральна машина не тільки полегшує працю при пранні білизни, але і серйозно економить воду. При роботі машини йде забір тільки холодної води, «автомат» сам гріє воду до потрібної температури в залежності від заданої програми.

Адже, як відомо, холодна вода в кілька разів дешевше гарячої. Звичайно, для підігріву води використовується електроенергія, але її витрата не настільки велика і тарифи, на щастя, менш «зубасті».

На кухні при приготуванні їжі також можна заощадити воду, причому без будь-яких особливих незручностей. Наприклад, деякі люди при розморожуванні м’яса заливають його водою, яку потім виливають. Тим часом заморожені продукти можна на ніч перемістити з морозильної камери в холодильне відділення ‒ при цьому ще і заощадите небагато електроенергії.

Вимити посуд або продукти цілком можна і не в проточній воді, а заткнувши раковину або поставити в неї тазик. Якщо звичка сильніше вас, можете просто зменшити струмінь води із середньою до слабкої. На чистоті це не позначиться, а воду заощадите.

Якщо у вас дві раковини, то можна в одній з них мити, а в іншій полоскати. Завдяки цьому способу можна заощадити до 60 літрів води в день на одну людину.

Холодна та гаряча вода

Про температуру гарячої води. Згідно з прийнятими нормативами, температура гарячої води в житлових будинках повинна бути в межах +50 — +70 градусів Цельсія.

Виміряйте за допомогою термометра температуру гарячої води з крана. Можливо, вода у вас тепла, а зовсім не гаряча. У цій ситуації витрата дорогої гарячої води більше, а витрата дешевої холодної води менше. Зверніться зі скаргою в належні органи і добийтеся виконання нормативів. Викликайте працівників жеку, вони повинні зробити вимір температури і скласти акт, на підставі якого ви вправі вимагати перерахунок квартплати.

Враховуйте, що іноді гарячу воду з якихось причин відключають. При цьому з гарячого крана ллється звичайна холодна вода. А ви за звичкою включаєте «однорукий» кран в середньому положенні і платите за частину холодної води за ціною гарячої. Візьміть за правило перекривати гарячу воду при її відключенні.

Такого роду приклади показують, що, якщо переглянути деякі свої звички, то легко можна зменшити загальні витрати води у квартирі (будинку).

Не варто також недооцінювати наявність протікань. Через дірявий клапан в бачку унітаза за день може пройти до 1 тонни води. Якщо у вас стоїть водяний лічильник, то така «дрібниця» може відчутно вдарити по сімейному бюджету. Те ж стосується і проточних кранів.

Наостанок цікавий факт. Якщо сім’я заощадить хоча б 20% водопровідної води від того обсягу, який вона використовує, то за рік така кількість може утворити озеро діаметром 20 метрів, а глибиною ‒ 2 метри.

Вирахуйте об’єм, перемножте на середній тариф, а потім подумайте, на що б ви могли витратити ті чималі гроші, які «відлітають» в каналізацію через відсутність звички економно витрачати воду.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: