Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як виростити інжир на підвіконні

Як виростити інжир на підвіконні


Як виростити інжир на підвіконні

Інжир або ж фікус каріка (Ficus carica), вирощений в домашніх умовах, дає смачні, корисні плоди, які за своїми цінними властивостями не поступаються садовому і дикому інжиру.

Кімнатна смоковниця відрізняється компактними розмірами, невибаглива, добре росте на підвіконні і приносить врожай 2 рази на рік.

Багато любителів кімнатних рослин саджають у землю насіннячка й кісточки від з'їдених фруктів і потім спостерігають, як з них виростають молоді мандаринові, лимонні деревця або, приміром, хурма.

Можливий такий спосіб посадки й у випадку з інжиром, але чекати врожаю від вирощеної з насіння рослини вам доведеться років п'ять у найкращому разі. Більш раціональний варіант - придбати вкорінений живець інжиру, адаптованого до кімнатних умов.

Насамперед підберіть для розміщення інжирового деревця найбільш освітлене місце у квартирі - воно дуже любить сонце. Ця листяна рослина має потребу в періоді спокою: узимку ій потрібне зниження температури до 8-10 градусів, тоді як улітку інжир найкраще почуває себе приблизно при 25 °С.

Перший же горщик для посадки тільки-но придбаного або посіяного вами інжиру має бути обсягом не менше літра. На дно обов'язково помістити гарний шар дренажу. Земляну суміш для інжиру готують із такого розрахунку: парникова земля, дерен і пісок у співвідношенні 2:3:1. Пересаджувати його потрібно дуже акуратно, оскільки корені інжиру тендітні й ніжні.

Крім того, ця рослина має велику потребу в регулярному поливі та підживленні. Пересихання ґрунту в горщику з інжиром допускати просто не можна, оскільки в цієї рослини в сухих умовах дуже швидко гинуть кореневі волоски. Тому будьте готові постійно воложити й рихлити ґрунт, у якому росте цей фрукт.

Навесні й улітку, у період активного росту, інжир має потребу в регулярному підживленні: двічі на місяць застосовуйте готові комплексні добрива. Або приготуйте самі підживлення із суміші коров'ячого гною і пічного попелу, розведених у воді й вистояних не менше тижня. Вносити добрива обов'язково після ретельного поливу.

Наприкінці жовтня інжир буде впадати в стан спокою, тому полив варто скоротити, а підживлення призупинити до весни. Бажано переставити рослину у прохолодне місце. У лютому варто підготувати для інжиру новий горщик, приблизно на півлітра більше попереднього, і пересаджувати його методом перевалки.

Всі пагони обрізають приблизно на 10 см рівно над брунькою, щоб рослина стала більш гіллястою.

Незабаром ви виявите появу молодого листя, а потім - і плодів, які утворяться в пазухах листя: цвітіння інжиру відбувається непомітним нам способом. Плоди у формі головки часнику повільно набирають вагу і потроху зріють, цей процес займає близько п'яти місяців.

Спілий інжир стає м'яким і виростає до 3 см у діаметрі.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: