Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як вибрати червону ікру до Новорічних свят

Як вибрати червону ікру до Новорічних свят


Як вибрати червону ікру до Новорічних свят

Експерти не радять купувати до святкового столу червону ікру, вартість якої за 100 гр нижче 150 грн та радять звертати увагу на сорт, вид риби і дату фасування.

При цьому, як розповів медіа, голова правління "Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ" Валентин Безрукий, під час вибору товару в жерстяній банці у споживача не так багато способів визначити хороший продукт.

"Перш за все, слід пам'ятати, що у ікри не буває вищого сорту, а є тільки перший і другий. Другий сорт допускає, наприклад, змішування ікри різних видів червоної риби. Тому повинні викликати підозри як написи "вищий сорт", так і відсутність інформації про сорт використаного сировини", – пояснив Валентин Безрукий.

Друге, на що варто звернути увагу — вид риби. Найбільше пропозицій з горбуші. Це ікра середнього розміру. Найбільша і дорога — кетова ікра. Є більш дрібні види ікри, як кажуть, на любителя, ікра форелі, нерки. Є екзотичні види кижуча і чавичі.

Для ікри, зробленої з незаморожені сировини, важлива дата фасування (серпень-вересень), яка підтверджує, що ікру зробили під час "путини", тобто лову риби під час її нересту. Але тепер ця інформація стане в нагоді тільки покупцям контрабандної російської ікри, яку можуть виробляти прямо на місці вилову риби.

"Ціна в цьому році має колосальне значення. Ми помітили велику кількість акційних пропозицій, але в таких випадках дуже великий ризик виявити в банку замість ікри рожеву кашку", — запевнив Валентин Безрукий.

За його словами, виробники налагодили виробництво маленьких баночок, які по кишені майже всім. Але тут також варто бути обережним, так як в перерахунку на сто грамів продукту такий товар може виявитися дорожче звичайного.

Нарешті, після відкривання баночки треба обов'язково перевірити її вміст на наявність сторонніх предметів.

"На жаль, ціна товару не завжди говорить про його якість. Наше тестування, проведене в цьому році, показало, що вартість 100 г ікри, яка отримала оцінку "відмінно", виявилася 182 грн, 179 грн і 143 грн. У той же час, товар з оцінкою "погано" коштував 146 грн і 125 грн за 100 г червоної ікри", – розповів В. Безрукий.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: