Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Як зробити декоративний тин на дачі

Як зробити декоративний тин на дачі


Як зробити декоративний тин на дачі

Паркан на дачі може виконувати не тільки функцію огорожі, але й прикрашати вашу ділянку. Якщо ви згідні з цим твердженням, пропонуємо вам дізнатися, як самостійно зробити тин.

Крім декоративного паркана з тину можна зробити й гарне огородження для клумб.

Заготівля прутів

Як вихідні матеріали добре підійдуть верба та ліщина - вони добре гнуться та досить міцні. Для великої огорожі підійдуть прути товщиною 2-3 см, а для маленького парканчика - 1-2 см.

Вербу заготовлюють пізньою осінню або ранньою весною. Саме в цей час можна буде набрати найбільш рівні та прямі прути. Заготівки потрібно буде просушити, щоб деревина зберегла природний колір.

Підготовка прутів

Прути потрібно очистити від кори. Поставте прути в бочку або відро з водою товстими кінцями вниз, тоді верба почне оживати. Через тиждень після цього можна починати чищення. Для цього використовують немудре пристосування - «щемилку». Вона являє собою вузьку конусну вилку з заточеними внутрішніми краями. У її щілину вставляють гілку верби і тягнуть рукою. Підготувавши потрібну кількість прутів, можна буде приступати до плетива паркана.

Як зробити плетений паркан

Основою вашого декоративного плетеного паркана будуть кілки, забиті в землю на рівній відстані. Можна використовувати і залізні кілки - вони не піддані гниттю і будуть довговічними, але зовні дерев'яні кілки виглядають краще. До того ж їх можна обробити антисептиком, прокопати під тином дренажну траншею і замінити землю на пісок, звівши до мінімуму умови гниття. У цьому випадку траншея повинна бути глибиною від півметра, тому що пісок - фундамент ненадійний.

Залежно від товщини прутів підбирається крок встановлення кілків. Зазвичай це 50 см, але ви вільні вибирати ширину самі. Головне - устромляти кілки поглибше (не менше 25 см), тому що від цього буде залежати міцність конструкції.

Перед плетивом прути потрібно буде вимочити. Це додасть прутам гнучкості й дозволить їх щільно сплітати між собою.

Тепер можна починати саме плетиво, обов'язково одягнувши тканинні рукавички, щоб захистити руки. Саме плетиво складається у закладанні лози між кілками по черзі то з одного, то з іншого боку, починаючи від землі або на висоті 10-15 см над нею.

«Стикування» лоз, якщо це необхідно, робимо на відрізку між двома кілками. Наступний ряд проходимо в «шаховому» порядку. Можна використовувати лозу різних кольорів.

Кожний ряд зсувайте вниз впритул до нижнього. Кінці, що стирчать біля останнього кілка, відрізайте рівно за допомогою секатора.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: