Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Новий коронавірус в Україні. Що треба про нього знати, та як себе захистити

Новий коронавірус в Україні. Що треба про нього знати, та як себе захистити


Новий коронавірус в Україні. Що треба про нього знати, та як себе захистити

В Україні зареєстрували перший випадок коронавірусної хвороби COVID-19 у жителя Чернівецької області. Його госпіталізували з жаром і сухим кашлем.

Тож пропонуємо вашій увазі відповіді на низку питань пов'язаних із вірусом. Наприклад, чи є ліки від захворювання, як воно передається, як відбувається діагностика, хто є групою ризику і як захистити себе від вірусних інфекцій?Як передається захворювання?
Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження
Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?
Наразі немає підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від низки поширених бактерій, таких як кишкова паличка та сальмонелла, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?
Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?
Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи безпечно отримувати посилки з країн, де зареєстровано випадки захворювань, спричинених новою коронавірусною інфекцією ?
Так, цілком. Неможливо заразитися COVID-19 через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень щодо торгівлі та переміщення товарів із КНР. Доставка поштових відправлень із КНР та в КНР здійснюється у штатному режимі.

Як відбувається діагностика?

Тест-система
На початковій стадії захворювання, спричинене новим коронавірусом, має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

Симптоми
Найпоширенішими симптомами є кашель, лихоманка та утруднене дихання. У деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт.

Ускладнення
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека.

Вчасне діагностування
Якщо ви протягом останніх 14-ти днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки захворювань на COVID-19 або ж спілкувались із інфікованою людиною, зверніться до лікаря та повідомте йому про це.

Інформація про тест-систему для дослідження на COVID-19

Що робити, якщо в місцевій лікарні не знають нічого про дослідження на наявність COVID-19?
Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.

Яку саме тест-систему купила Україна?
Україна купила тест-систему для виявлення COVID-19 у німецького виробника, сертифікованого ВООЗ. Реагенти у складі тест-системи дозволяють провести лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем виявлення для достовірного визначення зазначеного виду коронавірусу. У подальшому планується надходження додаткових реагентів від ВООЗ.

Скільки часу триває тест на новий коронавірус?
До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин.

Чи є в регіонах тест-система для виявлення нового коронавірусу?
Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я. Рішення щодо дослідження приймають лікарі. Вони мають чіткий алгоритм дій.

Чи можу я самостійно зробити тест?
Купити тест-систему для дослідження на наявність нового коронавірусу для самостійного користування неможливо.

Коли будуть результати дослідження на наявність захворювання, спричиненого новим коронавірусом, у людей, які перебувають в обсервації?
Результати вже готові. Усі евакуйовані, екіпаж та персонал здорові.

Хто є групою ризику?
Перебіг хвороби залежить від імунітету людини

Люди похилого віку
Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

Медичні працівники
Після фіксації випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, вразливою групою є медичні працівники.

Особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим
Прямий фізичний контакт із хворим або з інфекційними виділеннями. Наприклад, через рукостискання.

Особи, які перебували у закритому середовищі з хворими
Особи, які перебували у закритому середовищі з хворими на COVID-19 на відстані до 2-х метрів та довше 15-ти хвилин.

Як себе захистити від вірусних інфекцій

Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям
Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму

Вчасно звертайтеся до лікаря
У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд
Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%

Уникайте контакту з людьми із симптомамиГРВІ
З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра

Термічно обробляйте продукти
Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця

Уникайте дотиків до свого обличчя
Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота

(інформацію підготовлено за матеріалами урядового сайту про коронавірус)

КОМЕНТАРІ (17)
Петрович 23 березня 2020 13:44
Вважаю, що зараз просто необхідно використовувати якісь антисептичні засоби не тільки для рук, а й для очей,через слизову оболонку яких також можуть проникнути віруси. Наразі сам використовую окомістин. Від нього ніякого дискомфорту і вбиває всю заразу!
Цитировать          1
Алена 23 березня 2020 16:20
Окомистин всегда есть в моей аптечке. Капаю для лечения насморка, для профилактики от вирусов, особенно сейчас. Когда был коньюктивит у ребенка, тоже быстро помог вылечить, а главное он совсем не щиплет глаза, пользуемся всей семьей очень давно. Рекомендую!
Цитировать          2
константин 24 березня 2020 16:02
Согласен со многими ребятами. Покупал Назомер своим дочкам. Используем его в период вирусов для увлажнения и защиты слизистой носа. Состав очень классный. Спасибо разработчикам за такой препарат.
Цитировать          3
Vitala 24 березня 2020 16:23
Вважаю, що зараз просто необхідно використовувати якісь антисептичні засоби не тільки для рук, а й для очей,через слизову оболонку яких також можуть проникнути віруси. Наразі сам використовую окомістин. Від нього ніякого дискомфорту і коштує недорого.
Цитировать          4
Ирина 24 березня 2020 19:03
БІФІТЕН НЕО - мікробіологічна рівновага при грипі та ОРВІ для міцного імунітету.
Оскільки він містить живі бактерії у великій кількості – 5 млрд. у спеціальній капсулі. Це сприяє доставці саме живих , не ушкоджених бактерій в необхідній кількості в місце життєдіяльності. Достатня кількість живих і сильних бактерій в кишечнику - запорука міцного імунітету людини.

ОКОМІСТИН- антисептик для носа, вуха та очей для профілактики та лікування при грипі та ГРВІ, оскільки він містить мірамістин,який згубно діє на віруси, що викликають ГРЗ і грип, а такожна різні бактерії при ускладненнях.Вим раджу!!
Цитировать          5
Сергей 26 березня 2020 01:12
 можно еще позаботься о нормальном функционировании слизистой носа, если вдруг что то попадет) можно взять что то на гиалуронке, например Назомер -защищает слизистую носа от вирусов и бактерий в виде спрея, удобно, всегда по рукой
Цитировать          6
лена 27 березня 2020 11:02
При грипi завжди приймаю сорбекс -вiн збирає токсини зсередини і виводить їх зовні, що позитивно впливає на самопочуття приймаеться по 1капсула 2-3 рази на день.Рекомендую

При грипi завжди приймаю сорбекс -вiн збирає токсини зсередини і виводить їх зовні, що позитивно впливає на самопочуття приймаеться по 1капсула 2-3 рази на день.Рекомендую
Цитировать          7
Лілія 27 березня 2020 14:29
А я вважаю що все ж таки запобігати треба, і імунітет захищати. Мені, наприклад, дуже Нуклекс допомагає при застуд та грипі. До того він діє на різні віруси. Швидко допомагає. Не має робочому. Сама приймаю і всім рекомендую.
Цитировать          8
ирина 30 березня 2020 09:19
Я мама двох донечок. Коли одна з них захворіла-були призначені антибіотики.В аптеці до антибіотику порадили симбіотик Біфітен НЕО- для міцного імунітету. Це мікробіологічна рівновага при грипі та ГРВІ .Біфітен в капсулі,але вона не велика і дитина легко іі ковтає. Також після прийому антибіотиків у другої дитини були закрепи,після Біфітену – вилікувались.
Цитировать          9
лена 30 березня 2020 10:24
Привiт народ сьгоднi запорука гарного здоровя та не хворiти це добре Iсти, гарно спати ,та пiдтримувати iмунiтет приймаючи Бифитен нео в ньому достатня кількість живих і сильних бактерій для кишечнику – це запорука міцного імунітету людини. Зручний прийом – 1 капсула на день!

Привiт народ сьгоднi запорука гарного здоровя та не хворiти це добре Iсти, гарно спати ,та пiдтримувати iмунiтет приймаючи Бифитен нео в ньому достатня кількість живих і сильних бактерій для кишечнику – це запорука міцного імунітету людини. Зручний прийом – 1 капсула на день!
Цитировать          10
Наталья 31 березня 2020 10:30
Однозначно нужно самому заботиться о своем здоровье! Правильно питаться, мыть руки, заниматься спортом, дышать свежим воздухом и обязательно укреплять иммунитет - прекрасно с этим справляется наш украинский препарат Нуклекс. Всем крепкого здоровья!
Цитировать          11
Kатя 31 березня 2020 11:21
Чистые руки способствуют профилактике многих инфекций,включая грипп.Мы не можем полностью исключить наличие возбудителя гриппа во вдыхаемом нами воздухе,но в наших силах сократить риск заболевания.Я при первых симптомах заболевания, принимаю нуклекс в таблетках. Нуклекс-лекарственный препарат со специфической противовирусной активностью,который ко всему улучшает иммунитет.
Цитировать          12
Оксана-03 31 березня 2020 14:24
При гриппе принимаю такой препарат как Нуклекс, который улучшает иммунитет: увеличивает синтез интерферонов, которые защищают здоровые клетки организма от заражения вирусом.
Цитировать          13
Тамара 1 квітня 2020 11:17
Так как сейчас не легко купить хороший антисептик,а слизистые тоже нужно защищать,советую Окомистин –антисептик для глаз,носа,ушей с целью профілактики ОРВИ и гриппа.У меня всегда под рукой.
Цитировать          14
Марго 8 квітня 2020 12:19
Сейчас практически каждый задумывается над тем,как не заболеть гриппом ,не простудиться .....
Я пользуюсь эффективным иммуномодулятором в свечах альфарекин- подавляет размножение вируса, способствует гибели инфицированных клеток, и защищает не зараженные клетки от инфицирования.
Цитировать          15
Анастасия 8 квітня 2020 13:18
Нужно самому заботиться о своем здоровье! Правильно питаться, заниматься спортом, дышать свежим воздухом и обязательно укреплять иммунитет - прекрасно с этим справляется наш украинский препарат Нуклекс. Всем крепкого здоровья!
Цитировать          16
Jeannette Stowers 21 грудня 2021 16:57
.

. .

. , , : https://forms.gle/HvhoZxeE7UWoUfR17

, 3 . .

, .

, - , hello@startpartners.ru


,
Цитировать          17
Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: