Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чому виникають набряки, та як їх лікувати

Чому виникають набряки, та як їх лікувати


Чому виникають набряки, та як їх лікувати

Набряк це медичний термін для позначення припухлості. Це, скажімо так, загальна відповідь організму на пошкодження або запалення.

Набряк може бути ізольований в невеликій області або впливати на весь організм. Ліки, інфекції, вагітність, і багато медичних проблеми можуть викликати набряклість.Набряк виникає щоразу, коли дрібні кровоносні судини стоншуються, стають ніби "дірявими" і рідина з них потрапляє в довколишні тканини. Додаткова рідина накопичується, в результаті чого призводить тканини до набухання.

Набряк є нормальною реакцією організму на запалення або травми. Наприклад, вивих щиколотки, укус бджоли або інфекція шкіри буде завжди супроводжуватися набряком ушкодженої області. У деяких випадках, наприклад, при інфекції, це може бути навіть корисно. Збільшення рідини з кровоносних судин дозволяє більшій кількості білих кровоносних тілець потрапити на пошкоджену ділянку.

Як лікувати набряк

Лікування набряку часто означає лікування основної його причини.

- При алергії пошкоджену ділянку можна обробити антигістамінними засобами і кортикостероїдами.

- Набряк в результаті закупорки рідини (наприклад, тромб) можна зменшити за допомогою препаратів для розрідження крові, і згусток повільно руйнується.

- Набряки ніг, пов`язані із застійною серцевою недостатністю або захворюваннями печінки, можна лікувати за допомогою діуретиків, наприклад, фуросеміда. Стабілізація рівня натрію в крові і спеціальна дієта також допомагає виводити зайву рідину з організму.

- Якщо набряк пов`язаний з вагітністю, добре допомагають жовчогінні препарати.

- Що ж до набряків на обличчі, домашній догляд включає холодні компреси на місця набряклості. Також потрібно зменшити вживання солі та рідини.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: