Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Якщо хрустять суглоби. Про що сигналізує ваш організм та що робити

Якщо хрустять суглоби. Про що сигналізує ваш організм та що робити


Якщо хрустять суглоби. Про що сигналізує ваш організм та що робити

Спираєтеся на руку - хрустять суглоби, піднімаєтеся зі стільця - хрустять суглоби... Про що ж хоче сказати ваш організм, що за сигнал подає?

Як дізнатися, коли хрустіння суглобів сигналізує про нещастя і може привести до необоротних наслідків, а коли хрустіння лише прохання про те, щоб ви більше рухалися?Одного разу ми, раптом, розуміємо, що у нас є суглоби. Відбувається це в той момент, коли вони, досі непомітні та тихі, починають видавати звуки - шуміти і хрустіти. І «голос» суглобів - це ще півлиха, справжні проблеми починаються, коли суглоби починають боліти.

Хрустіння суглобів, супроводжуваний болем, що обмежує вашу рухливість, може привести до необоротних проблем, якщо залишити його без уваги.

У рекламних роликах дорогих лікарських засобів часто міститься твердження, що хрустіння у суглобах - це провісник артриту, артрозу та подібних захворювань.

Але, насправді, це не так. Основними ознаками серйозних захворювань суглобів є болючі відчуття, набряки, зменшення рухливості. При артрозі суглоби рідко видають шум. При артрозі, коли поверхні суглобів стають тонкими і шорсткуватими, рухи можуть супроводжуватися специфічним тріском. Але, якщо уражений суглоб шумить - значить ще не все втрачене».

В інших випадках хрустіння суглобів при русі викликаний набагато менш драматичними причинами.

Про що говорить хрустіння суглобів?

Щиглик може з'являтися при наступних обставинах: при русі суглоба об'єм суглобної сумки трохи збільшується, і у внутрішньосуглобній рідині з'являються газові пухирці, коли вони лопаються, лунає щиглик.

Найчастіше такий хрустіння викликаний підвищеною кіль-кістю білка у внутрішньосуглобній рідині. Це може відзначатися або при надлишку білкової їжі, або при всіляких запальних процесах.

Хрустіння може з'явитися, коли людина починає посилено займатися спортом. Цьому є кілька пояснень. Насамперед, не виключено, що причиною хрускоту в такому випадку, може бути травма (зазвичай, розтягання зв'язок). Якщо це так, потрібно просто дати своєму організму перепочинок, а надалі, більш акуратно виконувати фізичні вправи. Іншою причиною хрускоту в цьому випадку може бути недолік суглобної рідини, що виникає при фізичних перевантаженнях. Також недолік рідини в суглобах може бути ознакою вікових змін.

Також хрустіння у суглобах може сигналізувати про те, що вам належить більше рухатися. При гіподинамії погіршується кровопостачання і концентрація білка, як уже говорилося вище, збільшується. У суглобній рідині при русі утворюються пухирці, які лопаються й приводять до специфічного хрускоту.

Коли хрустіння у суглобах є нормою?

Суглобний шум - нормальне явище для підліткового віку, коли розвиток усього організму відбувається стрибкоподібно. Такий хрустіння не приводить до якихось сумних наслідків і може бути присутнім у молодому та зростаючому організмі. Чому? Тому що за кістковою тканиною не встигає зв'язковий апарат і не встигають капсули, і вироблення суглобної рідини, стверджують лікарі-ортопеди.

Також хрустіння - звичне явище для молодих жінок із гнучкими суглобами. В організмі таких осіб виробляється, так званий, понадрозтяжний колаген. Це може минутися з віком, але якщо причина обумовлена генетичною схильністю, хрустіння буде супроводжувати даму все життя. Звичайно, крім хрускоту, у таких жінок рано починається варикоз, і шкіра вражається судинною сіточкою.

Профілактика хрускоту в суглобах

Для профілактики хрускоту в суглобах включіть у свій раціон більше овочів і фруктів, не зловживайте білковою їжею (м'ясо, молочні продукти). Випивайте на день не менше 6 склянок води. Уникайте гіподинамії, але й не занадто захоплюйтеся фітнесом, тому що сильні фізичні навантаження чреваті травмами, які можуть порушити хрящовий шар і привести до запальних процесів, а надалі до артритів і артрозів.

Намагайтеся не засиджуватися в одній і тій же позі більше 40 хвилин. Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся щогодини вставати й рухатися. Якщо у вас немає можливості походити по офісі, постарайтеся, принаймні, виконувати «офісну» гімнастику - потягування, повороти, так щоб задіяти тазостегновий суглоб, суглоби плечового і шийного відділів.

Не клацайте пальцями! Видавати звуки пальцями при бажанні може кожний, це весело, але некорисно. Якщо зловживати клацанням, суглоби поступово травмуються, а разом із цим збільшується ризик розвитку артрозу. Ви досить довго можете не відчувати ніяких змін, суглобні хрящі можуть терпіти таке «знущання» роками, але в остаточному підсумку, можуть і здатися.

Висновки

Якщо хрустіння у суглобах не супроводжується хворобливими відчуттями, не поспішайте тривожитися. Це може бути через пухирці повітря в суглобній рідині, перенапругу в м'язах, стрес або перевтому, а також генетичну схильність.

Що робити з метою профілактики? Розминайте суглоби не менше двох разів на день, запишіться в спортклуб (але не перестарайтеся), навчіться розслаблюватися та знімати стрес, періодично проходьте курс масажу, не клацайте пальцями.

Медикаментозна профілактика суглобного хрускоту. Хрустіння суглобів у зрілих літах може служити сигналом до початку такої неприємної хвороби як остеоартроз. У таких випадках рекомендується обов'язкове відвідування лікаря, для з'ясування більш чіткої картини хвороби і призначення оптимального лікування.

Однак досить часто для боротьби з остеоартрозом (особливо на початковій стадії) призначаються хондропротектори, - препарати, що захищають хрящову тканину, які приймають курсами.

Один з найефективніших хондропротекторів - глюкозамін. Він входить до складу майже всіх препаратів від остеоартрозу. Однак далеко не всі форми глюкозаміну однаково корисні. Наприклад, глюкозаміна гідрохлорид - це речовина з недоведеною ефективністю, і випускається переважно у вигляді БАД. У той час як стабільний кристалічний глюкозаміна сульфат - єдина форма глюкозаміна, яка успішно пройшла клінічні випробування.

Коли настав час іти до лікаря? Якщо хрустіння у суглобах супроводжується болем і опухлістю, обов'язково зверніться до лікаря. Такі симптоми можуть бути ознакою спортивної травми або свідчити про зміни в суглобах, які вимагають медичного втручання.

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: