Регистрация    Увійти
Авторизація
» » 7 звичок, які виснажують ваш організм

7 звичок, які виснажують ваш організм


7 звичок, які виснажують ваш організм

Існують звички, які властиві майже кожній людині, на перший погляд вони здаються абсолютно нешкідливими, але, як виявляється, вони «висмоктують» сили з нашого організму.

Фахівці визначили основні з них.1. Регулярний «недосип».
За даними статистики в минулому столітті, наприклад, в 60-е роки в середньому людина приділяла сну близько восьми годин, а в сучасному світі - всього лише шість з половиною. Темп життя сильно прискорився, справ з'являється все більше і більше, а часу більше не стає, тому і доводиться жертвувати сном, із-за чого виникають сонні розлади.

Багато людей намагаються відіспатися на вихідних, наприклад, валяються в ліжку до середини дня. Від цього немає жодної користі. Дослідники з одного американського університету довели, що недосипання, яке накопичується на протязі кількох діб, не можна компенсувати лише за один раз. Брак сну можливо відшкодувати тільки на наступний день, а якщо ж недосип накопичується за кілька діб, то людина від цього стає пригніченою, дратівливою і зростає ризик ожиріння.

2. Постійні дієти.
Існує три групи любителів посидіти на дієті. Одні, наприклад, «відсидівши» на дієті певний строк, дійсно позбавляються від зайвих кілограмів. Інші після того, як зрозуміли, що дієта ніяк не позначається на їх вазі, кидають цю справу і просто миряться зі своєю проблемою. А треті ж продовжують підбирати собі дієти без перепочинку. Саме третя група найчастіше перебуває у зоні ризику. У таких людей постійно присутнє відчуття незадоволеності і провини за те, що їх плани щодо схуднення не виконані. За це вони постійно хочуть себе покарати ще більш строгою дієтою та обмеженнями, а це призводить до постійного відчуття голоду і людина зривається. Тому варто звернути увагу не тільки на дієти, але й на фізичні навантаження, а обмеження в їжі повинні бути грамотними і збалансованими.

3. Хронічні болі.
Деякі люди при постійному відчутті болю весь час відкладають похід до лікаря. Хоч болі і можуть тривати роками, вони переростають у хронічні, але кожен раз здається, що все минеться, і що сьогодні начебто «легше». Але численні дослідження показують, що між пацієнтами і посттравматичним синдромом, депресією і хронічним болем є певний зв'язок. Це має назву «дезаптаційна реакція», яка виражається в слабкості м'язів, зниженням лібідо і апетиту, поганий сон, зменшенням фізичної активності, неуважності. Людей з хронічними болями постійно відчуває себе виснаженою і виснаженою, а це впливає на якість життя.

4. Пити багато кави.
Чашка кави може підбадьорити, але, грубо кажучи, літр кави кожен день поспіль якраз забирає цю бадьорість. Причини цього прості: звичайне звикання. Для того, щоб бути бадьорим доводиться постійно збільшувати дозу, яку потім вже нікуди збільшувати. І крім цього, вживання кофеїновмісних напоїв провокує зневоднення організму. Ті, хто любить випити багато кави, повинні поєднувати його з таким же рясним питвом. Хоча фахівці і без цього радять пити не менше восьми склянок води в день.

5. Регулярне споживання енергетичних напоїв.
Енергетичні напої не можна робити своєю регулярною ранковою звичкою. Коли ви п'єте енергетики, в організм надходить потужна доза таурину, кофеїну та женьшеню. Від цього всі внутрішні резерви мобілізуються, від чого організму потрібен відпочинок і відновлення. Під загрозою особливо знаходиться печінка, серцево-судинна і нервова системи. А якщо приймати енергетики постійно, організм з часом звикає до їх споживання і стає вже необхідністю.

6. Недостатня кількість кисню.
Така проблема властива людям, які постійно знаходяться в задушливих приміщеннях. Нестача кисню викликає уповільнення всіх процесів в організмі, від чого виникає підвищена стомлюваність. Побільше прогулюватися після робочих буднів зможе далеко не кожен. Тому можете спробувати вирішити цю проблему за допомогою кисневих коктейлів або ж змінити техніку дихання. Приділяйте кожен день деякий час для того, щоб "продихатися": робіть глибокі вдихи або зверніться до релаксаційної дихальної техніки.

7. Недостатня кількість руху.
Це, як вам може здається, не призводить до того, що ви економите сили, а скоріше, навпаки, м'язи втрачають тонус і тому зникає енергія. Фізично активні люди набагато рідше страждають від серцево-судинних захворювань і депресій. Також, як показали дослідження американських вчених, фізична активність позитивно впливає на тривалість життя: якщо людина багато часу протягом доби активно рухається, вона проживе набагато довше.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: