Регистрация    Увійти
Авторизація
» » Чому може боліти спина. Основні причини та як їх усунути

Чому може боліти спина. Основні причини та як їх усунути


Чому може боліти спина. Основні причини та як їх усунути

На жаль, у сучасному світі близько половини дорослих людей страждає від болю в спині. Це спричинено і малорухливим способом життя, і неправильною поставою, поганим сном або травмами.

Найчастішою причиною болю може стати пошкодження суглобів, зв’язок або дисків хребта внаслідок фізичного перенапруження.Дослідження показують, що практично кожен житель планети у віці після 30 років має деформації в області хребта. При цьому у 40% людей зміни в будові хребта, звані дитячим сколіозом, проявляються вже у віці від 10 до 14 років.

І не забувайте, якщо болить – треба усувати причину болю, а не маскувати її.

Спробуємо визначити основні причини болю в спині

Отже, причиною болю в спині може бути травма. Необов’язково падати спиною на асфальт. Часом досить неправильно підняти тяжку валізу, або вдаритися – і готово. Якщо з’явилася припухлість, а шкіра набрала синюватого відтінку – тоді у вас пошкоджені м’язи – розтягнення або забій м’язів. Якщо біль сильний – негайно зверніться в травмпункт. Слабкий біль можна пару днів потерпіти, але обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо за цей час стан не покращився. Постарайтеся максимально знерухомити травмовану ділянку і зменшити навантаження на організм. При травмі допоможе накладення холоду протягом першої доби.

Якщо виникають періодичні болі у шиї та спині, серед причин можуть бути перевтома, неправильна постава, незручне становище на робочому місці або поганий матрац для сну.

Якщо у вас виник біль у спині та в грудях спереду або ззаду, під лопаткою, який загострюється, коли ви рухаєтесь або кашляєте, причому немає температури й ознак застуди – у вас може бути остеохондроз грудного відділу хребта, радикуліт, міофасциальний синдром. Остеохондроз – це захворювання, при якому руйнуються міжхребцеві диски. Саме остеохондроз є причиною болю в спині в 80% випадків. Проте подібний біль може спричинити просто неправильна постава або перенапруження. Тому слід звернутися до невропатолога або ортопеда, щоб визначити точну причину болю.

Біль на рівні лопаток, який поєднується із температурою та іншими симптомами застуди (загальна слабкість, кашель), а крім того посилюється під час кашлю, може бути ознакою запалення легень, плевриту або туберкульозу. Потрібно звернутися до терапевта і зробити рентген легенів.

Якщо в спині та в середній частині грудей виникають постійні або періодичні болі, а також болі в животі, здуття живота, пронос або запор, то причиною болів могли стати панкреатит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, пухлини внутрішніх органів. В такому випадку треба звернутися до терапевта і зробити УЗД внутрішніх органів.

Біль у попереку, що віддається в ногах може бути спричинений радикулітом, грижею міжхребцевого диска або хворобою Бехтєрєва. При постійних болях слід звернутися до ревматолога, невропатолога або ортопеда.

Якщо біль у попереку праворуч або ліворуч або з обох боків одночасно поєднується з температурою та болями в животі, то необхідно піти до терапевта і зробити УЗД внутрішніх органів. Адже це може бути запалення нирок, міома, ендометріоз, запалення придатків матки у жінок або простатит у чоловіків.

Причиною болю у м’язах спини може бути міофасциальний синдром. При постійних болях потрібно звернутися до невропатолога або ортопеда.

Зверніть увагу. Сильний біль у спині справа або зліва, що віддає у статеві органи, а також часті позиви до сечовипускання, сильні болі в животі може спричинити ниркова колька. Викличте швидку допомогу, щоб якнайшвидше госпіталізувати хворого.

Також біль спини у жінок може виникати під час вагітності та ПМС. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, адже нездужання може бути спричинене цілим букетом причин.

Якщо вам більше, ніж 45 років, і ви відчуваєте, що рухи стають більш скутими, а в спині наростає біль – це ознака остеоартриту. На цю хворобу вказують також припухлості вздовж хребта, потріскування в суглобах при русі. За таких симптомів не відкладайте візит до терапевта або ревматолога.

Читайте поради у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Написати коментар
Ваше Імя:
Ваш E-Mail:
Код:
          Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: